Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

Aktualności

 

Powołana przez LGR Kaszuby Komisja Konkursowa dokonała oceny formalnej i merytorycznej prac konkursowych.

więcej

 Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 26.06.2023 r. (środa) o godzinie 16:30 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2a.

więcej

 

W piątek 7 czerwca, na naszej pięknej plaży odbył się niezapomniany piknik ekologiczny dla dzieci z klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych z Gminy Chmielno.

więcej

 

Zapraszamy do zabawy na naszym placu edukacyjnym, który znajduje się na świeżym powietrzu!

więcej

 

1 czerwca mogliście spotkać nas i nasze stoisko pełne rybek na kolejnej edycji pikniku wędkarskiego organizowanego z okazji Dnia Dziecka.

więcej

W czwartek miałyśmy przyjemność zorganizować wspólnie z Panią Sylwią warsztaty zielarsko-kosmetyczne. Było to niezwykłe doświadczenie, które nie tylko poszerzyło wiedzę uczestniczek na temat ziół i ich zastosowań, ale także pozwoliło stworzyć własne, naturalne kosmetyki.

więcej

 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz przedszkolaków z Gminy Chmielno na piknik ekologiczny, który dobędzie się 7 czerwca 2024 roku o godzinie 10:00 na plaży nad jeziorem Kłodno.

więcej

 

W naszym Centrum Promocji i Edukacji podczas zabawy na magicznym dywanie uruchomisz swoją wyobraźnię i przejdziesz przez pełne przygód, wiedzy oraz zabawy zróżnicowane gry.

więcej

 

Serdecznie zapraszamy na warsztaty – Kaszubskie Zioła w Kosmetyce mieszkańców Sołectwa Chmielno.

więcej

 

W naszym Centrum Promocji i Edukacji nie ma nudy. Oprócz warsztatów mamy do zaoferowania również inne atrakcje. Dzisiaj przedstawiamy wam wnętrze naszej EKOpracowani.

więcej

 

Wrzucamy wam krótką fotorelację z naszych ostatnich warsztatów malowania na bawełnianych torbach

więcej

 Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku już 24 maja 2024 r. zaprasza na podróż po pomorskim wzornictwie, by prześledzić procesy kształtowania się kultury regionu dawniej i współcześnie. Zagłębią odbiorców w świat haftu, tkanin, wzornictwa, kreatorów i Pomorza. To będzie podróż pełna wątków, splotów i wielobarwnych wzorów.

więcej


Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do udziału w konkursie
na wykonanie dwóch projektów logo (opracowanie identyfikacji wizualnej)
Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby oraz Centrum Promocji i Edukacji w Chmielnie

więcej

 

Weź udział w naszych warsztatach ceramicznych, gdzie czeka na ciebie mnóstwo kolorowych przygód i kreatywnych eksperymentów!

więcej

 

Niezależnie od pogody, zapewniamy świetną zabawę w naszym miejscu. Wybierz spośród różnorodnych warsztatów i zrób z tego wyjątkowy dzień dla swojego malucha!

więcej

W Niedziele Palmową tj. 24 marca 2024 r. w Galerii Kościerskiej mieliśmy przyjemność zorganizować niesamowicie kreatywne zajęcia dekorowania jajek wielkanocnych metodą batiku czyli techniką zdobienia, która wykorzystuje wosk i barwniki, aby stworzyć piękne wzory.

więcej

Warsztaty decoupage dla młodzieży to doskonała okazja, by rozwijać kreatywność, umiejętności manualne i cieszyć się wspólnym tworzeniem.

więcej

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, w dniu 14.03.2024 r. mieliśmy przyjemność poprowadzić  warsztatowe zajęcia techniką decoupage - ozdabiania różnych przedmiotów za pomocą naklejania cienkich warstw kolorowego papieru ryżowego i serwetek - dla sympatycznych Seniorów z Gminy Sierakowice. 

więcej

Wesołego Alleluja!
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości
oraz obfitości na świątecznym stole i serdecznych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół
życzą Zarząd i Pracownicy
Lokalnej Grupy Rybackiej KASZUBY

więcej

 

Wczorajsze warsztaty filcowania na bawełnianych torbach z bardzo zaangażowaną grupą klas 1-3 ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie.

więcej

 Niezapomniany i pełen emocji wieczór z okazji Dnia Kobiet już za nami.

14 marca gościliśmy w siedzibie LGR Kaszuby ponad 80 pięknych i wyjątkowych kobiet. Na wstępie serdecznie dziękujemy za zainteresowanie i tak liczne przybycie.

więcej

Festiwal Polska od Kuchni - trwają zapisy do konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

Festiwal „Polska od Kuchni” to prawdziwe święto smaków, które zaprasza wszystkich miłośników polskiej kuchni na niezapomnianą podróż po regionalnych tradycjach kulinarnej Polski.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza WSZYSTKIE PANIE do spędzenia miłego wieczoru organizowanego z okazji Dnia Kobiet

14 MARCA 2024 GODZINA 18:00

więcej

 

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą WARSZTATÓW KASZUBSKICH.

 

więcej

 

Tym razem świętowaliśmy urodziny Anielki, która na swoją imprezkę wybrała pakiet plastyczny, a konkretniej warsztaty malowania na torbach.

więcej

 

Pierwsza imprezka urodzinowa za nami, więc dzisiaj przedstawiamy Wam relacje z przebiegu tego wydarzenia.

więcej

 

 Urodziny w LGR Kaszuby to niecodzienne urozmaicenie imprezki urodzinowej.

więcej

 

Zapraszamy do zapoznania się z noworoczną ofertą warsztatów oraz umawiania się na zajęcia.

więcej

Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym nowym roku

życzy

Zarząd i Pracownicy Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby

więcej

 

Święta zbliżają się wielkimi krokami, a my wspólnie z odwiedzającymi nas dzieciakami pracujemy nad tworzeniem świątecznych prezentów dla ich bliskich lub samych siebie

więcej

Szanowni Państwo,
W związku z prowadzeniem prac nad opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027 LGR Kaszuby zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie poniższej ankiety. Ma ona na celu zapoznanie się z Państwa opiniami na temat postrzegania, działalności i aktywności Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby Państwa opinia jest niezwykle istotna z punktu widzenia skuteczności planowanych rozwiązań, które mają się przyczynić do poprawy jakości życia mieszkańców.

więcej

Serdecznie zapraszamy na spotkania warsztatowe  w ramach tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju. Spotkania odbędą się we wtorek 5 grudnia 2023 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2a. Tym razem zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych (o godz. 14.00) oraz kobiety (o godz. 16.00), w szczególności te które związane są z zawodem rybaka i domowniczki (żony, matki, córki, siostry, kuzynki, koleżanki itd.).

więcej

 

Dzisiaj wrzucamy dla was małą fotorelację z ostatniego miesiąca naszych warsztatów.

więcej

 

Ostatnio pojawiliśmy się na Instagramie i chcielibyśmy zaprosić Was do odwiedzenia naszego profilu.

więcej

 

W minioną sobotę w naszym Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby gościliśmy na warsztatach malowania toreb bawełnianych oraz antyramek uczestników XXII KASZËBSCZÉ DIKTANDO „PISZÃ PÒ KASZËBSKÙ– KRÓLEWIÓNKA W PAŁACU”.

więcej

 

W imieniu Dyrektora Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Gowidlinie chcielibyśmy zaprosić Państwa na koncert pt. Jô jëm rëbôk - kaszubskie pieśni rybackie

więcej

 

Konferencja odbędzie się 23 października 2023 r. o godz. 10:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Chmielnie przy ul. Gryfa Pomorskiego 20.

więcej

Szanowni Państwo,
Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby rozpoczęła prace nad stworzeniem Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2021-2027. W związku z powyższym zapraszamy na spotkanie warsztatowe z zakresu diagnozy potencjału LGR Kaszuby, które odbędzie się w poniedziałek 16 października 2023 r. o godzinie 15.30 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie. Spotkanie przeznaczone jest dla rybaków oraz wędkarzy.

więcej

 

Chcielibyśmy przypomnieć, że 31 października upływa termin na składanie prac konkursowych w ramach I edycji ogólnopolskiego konkursu filmowego pn. „ Nie tylko dla ryb – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił moje otoczenie".

więcej

 

W piątek, 6 października gościliśmy w siedzibie LGR Kaszuby grupę przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania w Wyszogrodzie.

więcej

„Poznawanie świata przez otaczającą kulturę i sztukę – warsztaty ceramiczne” to projekt, który Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby realizuje dla uczniów szkół z obszaru Powiatu Kartuskiego dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia przez Powiat Kartuski.

więcej

 

Trwa 29. edycja konkursu o Nagrodę Bursztynowego Mieczyka im. Macieja Płażyńskiego dla pomorskich organizacji pozarządowych.

więcej

 

W niedzielę 3 września na dożynkach gminno-parafialnych w Puzdrowie można było skorzystać z naszego łowiska, które zdobyło ogromne zainteresowanie nie tylko najmłodszych, ale również tych trochę starszych.

więcej

 

W minioną niedzielę w Parku Solidarności w Kartuzach odbył się Festyn „Chrońmy kartuskie jeziora”.

więcej

W minioną sobotę  tj. 19.08.2023 r. tuż po zmroku na plaży w Chmielnie widowiskiem plenerowym zatytułowanym „DAMROKA NIEZŁOMNA” zakończyliśmy bardzo inspirujące przedsięwzięcie teatralne poświęcone legendzie o zbuntowanej księżniczce Damroce, której losy wiążą się z historią tejże miejscowości. 

więcej

 

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim konkursie filmowym „Nie tylko dla ryb – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił moje otoczenie” organizowanego przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

więcej

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia niezwykłego widowiska plenerowego z pokazem fireshow pt. DAMROKA NIEZŁOMNA, które odbędzie się już w najbliższą sobotę tj. 19.08.2023 r. na plaży nad Jeziorem Kłodno w Chmielnie o godzinie 21.30. Wydarzenie to poprzedzone będzie II edycją Wiejskiej Kuźni Pamięci - Damrocka Chmielno.

więcej

 

Zapraszamy do udziału w II edycji DAMrocka Chmielno - Wiejska Kuźnia Pamięci.

więcej

 

15 lipca pokazaliśmy swoją działalność na Święcie Organizacji Pozarządowych.

więcej


Gmina Somonino realizuje operację pn.: „Smakuj Kaszuby”, której celem jest utrwalenie i rozpowszechnienie wiedzy, doświadczeń na temat kuchni kaszubskiej oraz lokalnych produktów wśród mieszkańców powiatu kartuskiego.

więcej

 

 W sobotę 1 lipca w Sierakowicach odbył się XVIII Festiwal Kultury Łowieckiej KNIEJA 2023.

więcej

 

W czwartek 29 czerwca 2023 roku po raz kolejny na placu przy plebani w Chmielnie odbyło się Święto Piotra Patrona Rybaków. Przedsięwzięcie miało na celu między innymi promowanie gminy Chmielno, języka kaszubskiego oraz edukację kulturalną dzieci i młodzieży.

więcej

 

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie "Przyjazna wieś", gdzie Twoja inicjatywa ma szansę zdobyć uznanie, stać się źródłem inspiracji dla innych, a także przynieść Ci atrakcyjne nagrody o wartości nawet do 10 000 zł!

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby, Parafia św. Piotra i Pawła w Chmielnie, Kaszubska Fundacja „Nasza Chëcz”, Stowarzyszenie „Katolickie Dzieło Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie” serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na VII Święto Piotra Patrona Rybaków, które odbędzie się w czwratek 29 czerwca br. na placu przy plebanii. 

więcej

 

W dniu  20.06.2023 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyło się ostatnie w okresie budżetowym 2014-2020 szkolenie pt. „Ewaluacja pracy Rady LGR Kaszuby”.

więcej

 

Parafia św.Piotra i Pawła w Chmielnie wraz z Lokalną Grupą Rybacką KASZUBY oraz Kaszubską Fundacją  „Nasza Chëcz” i Stowarzyszeniem „Katolickie Dzieło Św. Apostołów Piotra i Pawła” organizują  jak co roku plenerową imprezę odpustową z okazji Święta Parafii pod nazwą ŚWIĘTO PIOTRA PATRONA RYBAKÓW.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza chętne osoby, które mają ochotę spędzić kreatywnie swój wolny czas i stworzyć lampion z gliny, do udziału w warsztatach ceramicznych.

więcej

 

W sobotę 3 czerwca na Wyspie Łabędziej odbył się piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez PZW Koło Wędkarskie 57 w Kartuzach.

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 20.06.2023 r. (wtorek) o godzinie 16:30 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2a.

więcej

 

Dzięki zaangażowaniu strażaków OSP Miechucino oraz mieszkańców wsi udało się zebrać mnóstwo śmieci i odpadów, które negatywnie wpływały na jezioro.

więcej

 

Gmina Somonino zaprasza wszystkich pełnoletnich mieszkańców oraz Koła Gospodyń Wiejskich z powiatu kartuskiego do udziału w Konkursie „Posmakuj Kaszuby”.

więcej

 

Na Wyspie Łabędziej w Kartuzach odbędzie się piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka.

więcej

W dniu 19.05.2023 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej w Koloni, gdzie przeprowadziliśmy dla dzieci warsztaty tradycyjnego malarstwa na szkle. Tematem przewodnim zajęć była treść legendy pt. „Cudowna figurka” autorstwa Pana Janusza Mamelskiego. 

więcej

W dniu 19.05.2023 r. siedzibę LGR Kaszuby odwiedziła kilkunastoosobowa delegacja z Mołdawii (przedstawiciele władz mołdawskich, posłowie, merowie). Celem wizyty było zapoznanie się  z funkcjonowaniem samorządu w Polsce oraz prezentacja wykorzystania środków UE na przykładzie LGR Kaszuby.

więcej

W dniach 09.05.2023 r. oraz 11.05.2023 r. odbyło się zarybianie wylęgiem żerującym szczupaka w miejscowości Chmielno oraz Zgorzałe.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych i  ponadpodstawowych z obszaru Powiatu Kartuskiego do udziału w warsztatach ceramicznych realizowanych w ramach projektu pt. „Poznawanie świata przez otaczającą kulturę i sztukę – warsztaty ceramiczne”, który dofinansowany został przez Powiat Kartuski.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z obszaru Gminy Chmielno do udziału w warsztatach regionalnych realizowanych w ramach projektu pt. „Edukacja plastyczna kluczem do własnej kultury regionalnej”, który dofinansowany został przez Gminę Chmielno.

więcej

 

LGR Kaszuby z chęcią zajmie się organizacją imprezki urodzinowej dla Twojego dziecka. W naszej ofercie znajdziesz niecodzienne urozmaicenia takiego przyjęcia.

więcej

 

W kwietniu tego roku odbyło się zarybianie naszych jezior. W dniu 14.04. oraz 18.04. zarybiono jezioro Raduńskie Górne wylęgiem sielawy w miejscowości Zgorzałe.

więcej

Wesołego Alleluja!
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości
oraz obfitości na świątecznym stole i serdecznych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół
życzą Zarząd i Pracownicy
Lokalnej Grupy Rybackiej KASZUBY

więcej

Zachęcamy Państwa do odsłuchania utworów muzycznych, które znalazły się na płycie promującej kulturę i język kaszubski. Dzięki inicjatywie współfinansowanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, tradycyjne już utwory zyskały nową aranżację, zostały wzbogacone o nowe teksty oraz każda z kompozycji wykonana została w całości w języku kaszubskim.

więcej

 

W dniu 28.03.2023 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się zajęcia edukacyjne popularyzujące kaszubszczyznę dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicach.

więcej

 

W miniony piątek 17.03.2023 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbył się pokaz filmu Fundacji Aby Chciało Się Chcieć z Sulęczyna  pt. "Jutro będzie padać".  W przedsięwzięciu udział wzięli także twórcy filmu.

więcej

 

W dniu 09.03.2023 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid–19 odbyło się okolicznościowe spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Na wstępie bardzo dziękujemy za zainteresowanie i tak liczne przybycie.

więcej

 Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na pokaz filmu
pt. "Jutro będzie padać" z udziałem twórców, który odbędzie się
w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie w dniu 17.03.2023 (piątek) o godzinie 18:00.

 Akcja filmu obejmuje okres lat 30-tych i 40-tych ubiegłego stulecia na Pomorzu.
Opowiada o relacjach Kaszubów, Polaków i Niemców w czasach II Wojny Światowej.

 

więcej

 

W dniu 7 marca 2023 r. w naszej siedzibie miejsce miały edukacyjne zajęcia o tematyce związanej z tradycyjnym sprzętem rybackim i pracy rybaka dla 57 osobowej grupy uczniów, uczestników wycieczki po Chmielnie i jego okolicach. 

więcej


Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza WSZYSTKIE PANIE
do spędzenia miłego wieczoru organizowanego z okazji Dnia Kobiet

9 MARCA 2023 GODZINA 18:00

więcej


Nadszedł czas, aby pochwalić się naszymi działaniami zrealizowanymi w ubiegłym,
2022 roku.Mimo wycofującej się małymi krokami pandemii COVID-19,
Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby odwiedziły aż 2.074 osoby.

więcej


Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się
z ofertą warsztatową dostępną w Centrum Promocji i Edukacji
Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby 22 czerwca 2021 roku podpisała umowę o przyznanie pomocy na operację pt. „Nagranie i wydanie płyty z utworami propagującymi dziedzictwo kulturowe Kaszub”. Dzięki temu projektowi możemy pochwalić się najnowszym materiałem promocyjnym w postaci płyty, na której znajdują się kompozycje napisane do filmów propagujących kulturę kaszubską, współfinansowanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

więcej

 

W czwartek 12 stycznia 2023 r. w LGR Kaszuby odbył się koncert kolęd pt. „L'APERITIF  ŚWIĄTECZNIE”, wyjątkowa, bożonarodzeniowa odsłona duetu, który tworzą wokalistka Daria Zaradkiewicz oraz akordeonista Paweł A. Nowak. Serdecznie dziękujemy artystom za poświęcony czas!

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby oraz Fundacja „Aby Chciało się Chcieć” zapraszają na koncert kolęd pt. „L'APERITIF – ŚWIĄTECZNIE”, który odbędzie się w czwartek 12 stycznia 2023 r. o godz. 18.45 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie.

więcej

 

W drugiej połowie 2022 roku w LGR Kaszuby przede wszystkim prowadzone były kreatywne zajęcia ceramiczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w których łącznie udział wzięło ponad 600 uczestników

więcej

Nastrojowych i pachnących choinką świąt Bożego Narodzenia,
a także samych pogodnych dni w nowym, nadchodzącym roku

życzy

Zarząd i Pracownicy Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby

więcej

Nowy rok nadciąga wielkimi krokami, a u nas się dzieje… Już jest, już gotowa - Na Kaszebach 2!!! ...a wkrótce rozpoczniemy jej rozpowszechnianie, zobaczymy kto się załapie:)

więcej

Trwają nagrania do naszej płyty - naciąga nowe, autorskie, kaszubskie, na bogato…

więcej

Od 19 września ruszyliśmy pełną parą z realizacją warsztatów ceramicznych z uczniami szkół z naszego obszaru i nie tylko. Do tej pory w zajęciach udział wzięło ponad 20 grup uczestników, a prace wykonało ok. 350 osób w różnym wieku. Okazało się, że czas spędzony z gliną bardzo szybko płynie, a  sami uczestnicy wykazują ogromnie zainteresowanie.

więcej

 

Podczas sobotnich warsztatów ceramiki, w dniu 5 listopada odbył się pokaz filmu pt. „Tam, gdzie kwitną malënë” przygotowany specjalnie dla osób i KGW, które współpracują z LGR Kaszuby i nam pomagają przy organizacji różnych wydarzeń.

więcej


Szanowni Państwo, w dniu 31.10.2022 r. biuro LGR Kaszuby bedzie nieczynne.
W tym dniu dyżur pełni Prezes Zarządu Pan Stanisław Klimowicz.
W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu:
530 530 733, 533 500 541 lub 663 185 514.
Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby podpisała umowy z wykonawcami na przygotowanie i wydanie płyty z kompozycjami napisanymi do filmów propagujących kulturę kaszubską, w ramach projektu pn. „Nagranie i wydanie płyty z utworami propagującymi dziedzictwo kulturowe Kaszub” współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

więcej

W dniach 19.09.2022 r. i 20.09.2022 r. odbyły się pierwsze warsztaty lepienia z gliny, w których uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Szlacheckiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Tuchlinie. Łącznie w zajęciach udział wzięło już 39 osób.

więcej


Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nową ofertą zajęć realizowanych
w LGR Kaszuby w Chmielnie.

Zachęcamy do kontaktu i rezerwacji terminów.

więcej

W niedzielne popołudnie, 7 sierpnia w Chmielnie mogliśmy przypomnieć sobie sceny z serialu „Podróż za jeden uśmiech”. To właśnie na Placu Troyana ponad 50 lat temu powstawały sceny do kultowego serialu.

więcej

 

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na widowisko plenerowe z okazji
50 – lecia powstania serialu pt. „Podróż za jeden uśmiech”.
Wydarzenie odbędzie się na placu Troyana w Chmielnie
w dniu 7 sierpnia 2022 r. (niedziela).

więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie pt.: „WALIZKA DUDUSIA” – bagażu jednego z głównych bohaterów serialu pt. „Podróż za jeden uśmiech”.

Konkurs organizowany jest w ramach wydarzenia organizowanego w celu upamiętnienia 50 – tej rocznicy premiery serialu, którego akcja toczyła się między innymi w Chmielnie, Kartuzach, Somoninie, Gdańsku i Sopocie.

więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w wakacyjnym wyścigu autostopowiczów do Chmielna szlakiem przygód bohaterów serialu pt. „Podróż za jeden uśmiech” – Dudusia i Poldka. Wydarzenie organizowane jest w celu upamiętnienia 50 – tej rocznicy premiery serialu, którego akcja toczyła się między innymi w Chmielnie, Kartuzach, Somoninie, Gdańsku i Sopocie.

więcej

W środę 29 czerwca 2022 roku po raz kolejny, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią , na placu przy plebani w Chmielnie odbyło się Święto Piotra Patrona Rybaków. Przedsięwzięcie miało na celu między innymi promowanie gminy Chmielno, języka kaszubskiego oraz edukację kulturalną dzieci i młodzieży. Impreza rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Atrakcje, które można było spotkać na stoiskach były skierowane głównie do dzieci, jednak dorośli także mogli znaleźć coś dla siebie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby, Parafia św. Piotra i Pawła w Chmielnie, Kaszubska Fundacja „Nasza Chëcz”, Stowarzyszenie „Katolickie Dzieło Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie” serdecznie zapraszają dzieci, młodzież i dorosłych na Święto Piotra Patrona Rybaków.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby, Kaszubska Fundacja „Nasza Chëcz” oraz Stowarzyszenie „Katolickie Dzieło Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie” serdecznie zapraszają do udziału w konkursie na „Ciastko Odpustowe”.

więcej

W dniu 20.05.2022 r. zakończył się nabór prac plastycznych w ramach konkursu pt. „Woda źródłem życia, zdrowia i aktywnego wypoczynku” realizowanego w ramach projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego”. Do siedziby LGR Kaszuby wpłynęło aż 155 prac plastycznych. Poniżej prezentujemy prace laureatów konkursu.

więcej

 

W dniach 23-26 maja 2022 r. członkowie oraz mieszkańcy z obszarów działania LGR Kaszuby, Stowarzyszenia LGR – Rybacka Brać Mierzei oraz LGR „Zalew Wiślany” uczestniczyli w wyjeździe studyjnym na Pojezierze Suwalsko – Augustowskie.

więcej

Zapraszamy na warsztaty przyrodnicze Bioblitz, które po raz trzeci odbędą się na terenie Gminy Somonino, tym razem w dniach 27-28 maja 2022 roku w Piotrowie.

więcej

W dniach 12 - 13.05.2022 r. odbyły się pierwsze warsztaty tradycyjnego wyplatania koszy metodą żeberkowo krzyżykową. Zajęcia prowadzone są przez Twórcę Ludowego - Panią Reginę Białk, która bardzo chętnie dzieli się swoją pasją  z dziećmi, młodzieżą a także dorosłymi.  

więcej

W dniu 11.05.2022 r. gościliśmy łącznie 45 uczniów klas IV i V ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie.  

więcej

W dniu 10.05.2022 r. uczniowie klasy pierwszej z Dzierżążna wzięli udział w warsztatach wykonywania pachnących mydełek glicerynowych. Dobór kolorów, zapachów i wszelkiego rodzaju dodatków w postaci brokatów, kolorowych kamyczków i samo zaangażowanie w kreatywne czynności manualne  bardzo spodobało się naszym gościom. 

więcej

W Dniu 09.05.2022 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się seanse filmów 3d dla wszystkich grup przedszkolnych z Przedszkola Samorządowego w Chmielnie. Dzieci po raz pierwszy oglądały filmy w takiej formie co budziło wśród nich ogromne zdumienie. Łącznie odwiedziło nas w tym dniu 127 dzieci.

więcej

 

LGR Kaszuby zaprasza do udziału w wyjeździe studyjnym na Pojezierze Suwalsko-Augustowskie, który odbędzie się w dniach 23-26 maja 2022 r.

więcej

W czwartek 21.04.2022 r. na obszarze Gminy Chmielno zostanie przeprowadzona akcja sprzątania najbliższej okolicy., w której udział wezmą uczniowie ze szkół podstawowych z obszaru.  

więcej

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych,w tych trudnych dla wszystkich dniach doświadczenia i próby, życzymy pokoju w sercach i dużo wzajemnej życzliwości.
Bądźcie ostrożni, szanujcie się i dbajcie o siebie.
Niech te święta upłyną Wam w ciepłym i zdrowym, rodzinnym gronie.
Jak najwięcej radosnych chwil życzą:
Zarząd oraz Pracownicy Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby 

więcej

W ramach dofinansowania, które udało się nam pozyskać z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zrealizowaliśmy już szereg działań, które pozwoliły  nam na modernizację i wyposażenie Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby. Dla uatrakcyjnienia naszej działalności, aktualnie szkolimy się z zakresu wykonywania wyrobów ceramicznych. Będzie to stanowić zupełnie odmienną niż dotąd formę manualnych, aktywnych zajęć w naszej siedzibie.

więcej

W dniach 05.04.2022 r., 12.04.2022 r. oraz 13.04.2022 r. odwiedziło nas łącznie ponad 60 uczniów ze szkoły podstawowej w Brodnicy Górnej. W dwóch pierwszych terminach uczniowie wzięli udział w warsztatach filcowania na sucho pisanek wielkanocnych, natomiast w dniu 13.04.2022 r. przeprowadziliśmy warsztat wykonywania mydeł glicerynowych.

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 27.04.2022 r. (środa) o godzinie 16:30 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2a.

więcej

W dniach 04.04.2022 r., 06.04.2022 r. oraz 11.04.2022 r. z oferty warsztatowej wykonywania mydeł glicerynowych skorzystało łącznie ponad 70 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

więcej

W dniu 05.04.2022 r. odbyły się warsztaty filcowania na sucho dla Klubu Seniora z Tuchlina. Panie, które u nas gościły wykonały pięknie ozdobione szale. Podczas warsztatów panie nauczyły się posługiwać techniką filcowania na sucho i stworzyły swoje własne pięknie ozdobione szale.

więcej

W dniu 04.04.2022 r. odbyły się warsztaty wykonywania mydeł glicerynowych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Szlacheckiej. W zajęciach udział wzięli uczniowie klasy IV oraz V.  Po przeprowadzeniu pierwszej części warsztatów i pozostawieniu przygotowanych zalanych forem do wystygnięcia, dzieci skorzystały z oferty sali multimedialnej oraz obejrzały edukacyjny film 3D.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „Woda źródłem życia, zdrowia i aktywnego wypoczynku”, który realizowany jest w ramach projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych.

Na zgłoszenia czekamy do 20 maja 2022 r.

więcej

W  dniu 31.03.2022 r. przeprowadziliśmy warsztaty tradycyjnego kaszubskiego malarstwa na drewnianych deskach. W zajęciach uczestniczyło 45 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie. Podczas spotkania powstały przepiękne prace – deski zdobione wzorami tradycyjnego kaszubskiego haftu.

więcej

W dniach 29-30.03.2022r. odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do zapoznania się z bajkami dla dzieci, które powstały w odpowiedzi na ogloszenie konkursu pt. "Lokalna społeczność dzieciom bajki pisze..." zrealizowanego  w ramach  projektu pt.: "Rybactwo wczoraj i dziś – realizacja działań na rzecz zachowania i promocji lokalnej tradycji na obszarach: LGR Kaszuby, LGR „Mòrénka” i SRLGD „Morze i Parsęta".

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji warsztatów plecionkarstwa, które odbędą się w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie  w maju 2022 r.

więcej

W dniu 25.03.2022 r. w siedzibie LGR Kaszuby  miejsce miały zajęcia filcowana na sucho dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie. Podczas niespełna trzygodzinnych warsztatów uczestnicy nauczyli się posługiwać techniką filcowania na sucho i stworzyli indywidualnie  swoje wielkanocne pisanki.

więcej

W dniu 21.03.2022 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się wiosenne warsztaty dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie.  W zajęciach udział wzięło łącznie 37 uczestników, uczniów klas I – III.

więcej

W dniu 16.03.2022 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się zajęcia edukacyjne popularyzujące kaszubszczyznę dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie.

więcej

W dniu 15.03.2022 r. odbyły się pierwsze warsztaty filcowania na sucho realizowane w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji warsztatów filcowania na sucho, które odbędą się w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie  w okresie marzec – listopad 2022 r.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na warsztaty wykonywania mydełek glicerynowych, które odbędą się w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie  w okresie marzec – listopad 2022 r.

więcej

Szanowni Państwo, uprawnieni do rybactwa na obszarze LGR Kaszuby

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby stoi przed wyzwaniem zdobycia środków finansowych na kolejny okres budżetowy na lata 2021-2027, pozwalających na realizację lokalnej strategii rozwoju naszego obszaru.

Będzie to również dla Państwa szansa, dzięki możliwości otrzymania dotacji na rozwój działalności gospodarczej.

więcej

W dniach 24 - 25.02.2022 r. w naszej siedzibie gościliśmy grupę kolonijną ze Stowarzyszenia Flauta Gdynia Ladies. To Oni jako pierwsi skorzystali z nowej oferty Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby, ale też z działań aktywizujących popularyzujących kaszubszczyznę realizowanych w LGR Kaszuby dotychczas.

więcej

„Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” to projekt, na którego realizację Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby podpisała umowę o dofinansowanie z Samorządem Województwa Pomorskiego w dniu 24.02.2022 r.  Realizacja projektu zakłada współpracę 12 Lokalnych Grup Rybackich.

więcej

Szanowni Państwo,

w dniu 21.01.2022r. biuro LGR Kaszuby będzie nieczynne.

W tym dniu dyżur pełni Prezes Zarządu, w pilnych sprawach prosimy o kontakt pod nr tel. 663-185-514 lub 533-500-541.
Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła 10 stycznia 2022 r. nową edycję konkursu w schemacie „Innowacje w obszarze wód śródlądowych lub morskich – Blue Growth”.

więcej

Gdy się Chrystus rodzi… niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Was okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia. Niech bliskość wyjątkowych osób, z którymi je spędzicie, dostarczy Wam siły na podjęcie wyzwań Nowego Roku i mierzenie się ze wszystkim, z czym przyjdzie Wam się mierzyć. Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w Waszej pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia.
życzą:  
Zarząd i Pracownicy Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby

więcej

Rada Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie operacji złożonych w ramach następujących przeprowadzonych naborów  1/1.3./2021,  1/3.2./2021 oraz 1/3.3./2021 trwających od 29.10.2021 r. do 15.11.2021 r.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 110/XVI/2021 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 24 czerwca 2021 r. uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 30 listopada 2021 r. (wtorek) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach w ramach Pomorskich Dni Przedsiębiorczości organizuje spotkanie on-line Prowadzenie własnego biznesu – jak sprostać wyzwaniu”, które odbędzie się w dniu 10 listopada 2021 r. w godz. 10.00 - 12.00.

Serdecznie zapraszamy.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie informuje o wynikach konkursu plastycznego pt. „Lokalna Społeczność dzieciom bajki ilustruje…”

więcej

 Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłasza nabory wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych.

więcej

Od chwili rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 oferta Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby cieszy się znacznym zainteresowaniem nie tylko jako propozycja warsztatowa  dla grup zorganizowanych z okolicznych szkół podstawowych ale także młodzieży i dorosłych. 

więcej

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą prowadzonych aktywności dla:
dzieci, młodzieży i dorosłych
w Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby w Chmielnie.

Zachęcamy do kontaktu z nami :)

więcej

W miniony czwartek 16.09.2021 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się drugie zajęcia warsztatowe. Podczas czterogodzinnych warsztatów nasze kursantki nauczyły się posługiwać techniką filcowania na sucho i stworzyły swoje własne elementy odzieży: pięknie ozdobione szale i czapki a także serwetki i dekoracyjne poszewki na poduszki.

więcej

W dniu 15 września 2021 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbył się cykl zajęć edukacyjnych popularyzujących kaszubszczyznę dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie. W pierwszej części uczniowie przystąpili do zajęć z tradycyjnego kaszubskiego malarstwa na szkle. Poznali kilka istotnych ciekawostek odnośnie historii malarstwa na szkle, metod nakładania farb, po czym przystąpili do pracy. Gotowe obrazy stały się własnością uczestników warsztatów.

więcej

Filc wraca do łask i staje się modny. W prosty i niedrogi sposób samodzielnie można stworzyć z tego materiału piękne, unikatowe ozdoby, części garderoby  itp. Każdy z nas posiada w swojej garderobie ubrania i akcesoria, które dzięki ozdobieniu metodą filcowania na sucho  mogą otrzymać tak zwane „nowe życie”. Wystarczy tylko nauczyć się tej techniki i zabrać się do pracy – zwłaszcza teraz, kiedy przed nami perspektywa jesiennych, długich chłodnych, wieczorów.

więcej

 

Uwaga, uwaga! LGR Kaszuby przedłuża termin nadsyłania prac do konkursu plastycznego o przygodach Wandzi i Lutka!

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie informuje, iż w dniach 17-19 września 2021 r. odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w tegorocznej edycji,  w formule hybrydowej: stacjonarnie oraz on-line (decyzja należy do Państwa). Zachęcamy beneficjentów realizujących projektu ze środków Unii Europejskiej  zainteresowanych wzięciem udziału w tegorocznej edycji DOFE do zgłaszania swych projektów, inicjatyw zgodnie z poniższym harmonogramem.

więcej

W dniu 18.08.2021 r. odbyły się piesze rajdy terenowe pt. „Nocny łowca komarów”. Wydarzenie rozpoczęło się w siedzibie LGR Kaszuby prezentacją na temat tych jedynych zdolnych do aktywnego lotu ssaków, w przeważającej większości prowadzących nocny tryb życia. W tym czasie odbywały się też zabawy i konkursy dla dzieci. Po części teoretycznej miejsce miał rajd terenowy połączony z nasłuchami i odłowami.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na jednodniowe warsztaty filcowania na sucho. Zajęcia bezpłatne realizowane w ramach projektu finansowanego z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich.

więcej

Kaszubski Park Krajobrazowy oraz Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zapraszają na bezpłatne piesze rajdy terenowe pt. "Nocny łowca komarów".

więcej

 

Biegać, skakać, latać, pływać... i w LGR Kaszuby można świetnie wypoczywać!
Odwiedźcie nas latem! 

więcej

Wandzia i Lutek to bohaterowie pięciu bajek wybranych przez LGR Kaszuby w ramach konkursu pt. „Lokalna społeczność dzieciom bajki pisze…”  Aby zrealizować pomysł wydania bajek potrzebne są nam jeszcze zilustrowane przygody naszych bohaterów więc serdecznie zapraszamy do kolejnego etapu bajkowania – zapoznaj się z treścią bajek i zilustruj przygody Wandzi i Lutka.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie informuje o wynikach konkursu literackiego pt. „Lokalna Społeczność dzieciom bajki pisze…”

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na Kaszubskie Wesele, które odbędzie się w dniach 14 i 28 lipca 2021 r. w Chmielnie. Warto zobaczyć to niesamowite widowisko folklorystyczne.

więcej

W dniu 22 czerwca 2021 r. LGR Kaszuby podpisała umowę o przyznanie pomocy na operację pt. „Nagranie i wydanie płyty z utworami propagującymi dziedzictwo kulturowe Kaszub”. Projekt jest realizowany w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

więcej

W minioną upalną niedzielę 04.07.2021 r.  nad brzegiem jeziora Białego spotkała się liczna grupa strażaków-ochotników z chmieleńskiej OSP, którzy jako cel swego działania wzięli posprzątanie dna i brzegów jeziora Białego. Członkowie sekcji płetwonurków po niedługim czasie zaczęli wydobywać na brzeg różnorodne skarby.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w inicjatywie polegającej na uprzątnieciu brzegów i dna Jeziora Białego.

więcej

W sobotę 26 czerwca na Wyspie Łabędziej odbył się piknik wędkarski z okazji Dnia Dziecka zorganizowany przez PZW Koło Wędkarskie 57 w Kartuzach. Chociaż z powodu pandemii wydarzenie zrealizowano później niż zaplanowano, to i tak cieszyło się ono ogromną popularnością.

więcej

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowa baza ofertowa LGR Kaszuby tj. warsztaty robienia mydeł, świec oraz decupage. Zajęcia odbywają się w ramach dofinansowania, które udało się nam pozyskać z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

więcej

Już niemal od miesiąca  w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie odbywają się stacjonarne zajęcia popularyzujące kaszubszczyznę.

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 24.06.2021 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2a.

więcej

Szanowni Państwo,
w dniu 04.06.2021 r. biuro LGR Kaszuby będzie nieczynne.  W tym dniu dyżur pełni Prezes Zarządu Pan Stanisław Klimowicz. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 663 185 514. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Jeśli masz lekkie pióro, oryginalny pomysł, ciekawe spostrzeżenia i odrobinę czasu, napisz opowiadanie lub bajkę dla dzieci o przygodach Wandzi i Lutka w krainie Kaszubów. Konkurs literacki pt. „Lokalna Społeczność dzieciom bajki pisze…” adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych oraz dorosłych.

Na zgłoszenia czekamy do 25 czerwca 2021 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy do udziału.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia wystawy poplenerowej będącej efektem Pleneru Rzeźbiarskiego pt. „Tradycje lokalne w drewnie zaklęte”.

więcej

Na podstawie §4 ust. 3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 101/XV/2020 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 25 czerwca 2020 r. uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 14 maja 2021 r. (piątek)  o godz. 13.30 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie,  ul. P. Bukowskiego 2A.

 

więcej

W dniu 29.04.2021 r. uroczystym spotkaniem podsumowującym Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zakończyła realizację tygodniowego Pleneru Rzeźbiarskiego pt. „Tradycje lokalne w drewnie zaklęte”. Była to okazja do zaprezentowania przez artystów efektów ich ciężkiej pracy. Z przyjemnością każdego dnia trwania inicjatywy obserwowaliśmy postępy prac rzeźbiarzy, z rąk których powstały między innymi: witająca Kaszubka, ławica rybek, rybak z siecią, rybak w fajką, ryba w szuwarach i rybak w łodzi z wiosłem.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby przedstawia propozycję zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju oraz Regulaminie Organizacyjnym Rady.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z dokumentami. Uwagi wraz z uzasadnieniem do proponowanych zmian powinny być złożone w formie pisemnej do Przewodniczącego Rady, za pośrednictwem Biura LGR Kaszuby (ul. P. Bukowskiego 2a, 83-333 Chmielno), w terminie 7 dni od dnia podania do publicznej informacji tj. do dnia 5 maja 2021 r.

więcej

Kalendarzowa wiosna już w pełni! Mimo, że pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, mamy chęć spędzania czasu na wolnym powietrzu -  z dala od bliskiego nam wirtualnego świata, który stał się częścią naszej codzienności. My, w nadchodzącym tygodniu będziemy spacerować nad brzeg chmieleńskiego jeziora, by podziwiać prace rzeźbiarzy.

więcej

W dniach 20-21 kwietnia 2021 r. w miejscowościach Zgorzałe oraz Chmielno miejsce miało zarybianie węgorzem Jezior  Raduńskie Górne i Kłodno. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele LGR Kaszuby.

więcej

W związku z prowadzonymi pracami nad przygotowaniem „Audytu Krajobrazowego Województwa Pomorskiego” Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zwraca się do Państwa z prośba o uzupełnienie ankiety z poniżej wskazanego linku

https://ee5.pbpr.pomorskie.pl/single/8IAdiP0k

więcej

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w tych trudnych dla wszystkich dniach doświadczenia i próby, życzymy pokoju w sercach i dużo wzajemnej życzliwości. Bądźcie ostrożni, szanujcie się i dbajcie o siebie. Niech te święta upłyną Wam w ciepłym i zdrowym, rodzinnym gronie.
Jak najwięcej radosnych chwil życzą:
Zarząd ora z PracownicyLokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby

więcej

Tradycją stało się już, że w okolicy Międzynarodowego Dnia Kobiet staraliśmy się umilić jeden wieczór Paniom, które zainteresowane były tematycznymi spotkaniami w LGR Kaszuby. Z roku na rok spotykało się w LGR Kaszuby coraz więcej Pań zarówno z Chmielna jak i okolicznych miejscowości. W tym roku postanowiliśmy nieco inaczej zaakcentować zbliżający się wiosenny czas i Święto Kobiet.

więcej

Wciąż istniejącą, niekorzystną sytuację społeczną związaną z trwającą pandemią COVID – 19, a tym samym nieco odmiennym systemem pracy LGR Kaszuby udało nam się pozytywnie wykorzystać na doskonalenie swoich umiejętności w celu stworzenia dodatkowej bazy ofertowej dla tych, którzy będą mogli nas odwiedzać jak tylko obowiązujące restrykcje będą unieważniane.

więcej

Projekt pt. „Z wody na talerz - zadania wspierające rozwijanie łańcuchów dostaw produktów rybackich” realizowany we współpracy LGR Kaszuby, Północnokaszubskiej LGR oraz LGR Shabla-Kavarna-Balchik z Bułgarii.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu edukacyjnego zawierającego treści edukacyjne na temat rybackiego charakteru Kaszub środkowych, ginącego zawodu rybaka, strojów, sprzętu i narzędzi.

FILM EDUKACYJNY

więcej

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do promowania swojej działalności związanej z produktami rybołówstwa na interaktywnej mapie obszaru LGR Kaszuby - przewodniku pt. „Z wody na talerz – na szlaku smacznej ryby”.
Do przewodnika mogą zgłaszać się między innymi:
- gospodarstwa rybackie (właściciele jezior oraz stawów hodowlanych)
- hurtownie, sklepy i przetwórnie rybne,
- restauracje rybne, smażalnie ryb, bary itp.

więcej

 

LGR Kaszuby zaprasza wszystkie chętne osoby do udziały w projekcie pt. „Z wody na talerz -  zadania wspierające rozwijanie łańcuchów dostaw produktów rybackich” realizowanym we współpracy z Północnokaszubską LGR z Władysławowa.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do zapoznania się z materiałem informacyjno – promocyjnąym zawierającym zbiór realizowanych działań przez stowarzyszenie oraz realizowanych inwestycji za pośrednictwem środków pozyskanych z LGR Kaszuby.

GAZETKA PROMOCYJNA

więcej

Zapraszamy do zapoznania się z przepisami na dania rybne, świąteczne, wigilijne i słodkie wypieki, które zostały udostępnione przez uczestników konkursów kulinarnych organizowanych przez LGR Kaszuby.

więcej

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Tu jest moje miejsce – Pomorskie”.   

więcej

Rada Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie operacji złożonych w ramach następujących przeprowadzonych naborów  1/1.3./2020, 1/3.1./2020, 1/3.2./2020 oraz 1/3.3./2020 trwających od 17.08.2020 r. do 31.08.2020 r.

więcej

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego organizuje konkurs na najlepszy produkt lokalny pn. „Weki z Pomorskiej Spiżarni”. Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa pomorskiego, którzy prowadzą działalność w formie rolniczego handlu detalicznego na terenie województwa pomorskiego.

więcej

W dniu 16 września 2020 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbył się cykl zajęć edukacyjnych popularyzujących kaszubszczyznę dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie. 

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji zajęć edukacyjnych popularyzujących kaszubszczyznę, które odbędą się w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie  w okresie wrzesień – grudzień 2020 r.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 101/XV/2020 Walnego Zebrania Członków  Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby z dnia 25 czerwca 2020 r. uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 15 września 2020 r. (wtorek) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby chwali się sukcesem! Pozyskaliśmy dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 w ramach Priorytetu 1a – zrównoważony rozwój organizacyjny – wsparcie działań  misyjnych i rozwoju instytucjonalnego. W konkursie złożonych zostało 2102 wniosków, z czego dofinansowanie uzyskały 83 organizacje, które będą realizować nowatorskie zadania związane z rozwojem instytucjonalnym i działaniami misyjnymi!

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby przygotowała materiał szkoleniowy dla osób zainteresowanych ubieganiem się o dofinansowanie w ramach ogłoszonych konkursów.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, o które najczęściej pytają Wnioskodawcy podczas konsultacji.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłasza nabory wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza  wszystkich zainteresowanych do udziału w chmieleńskiej historycznej grze terenowej „Lustro Czasu”.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do odwiedzenia wystawy pt. "Kaszuba Remus", która obecnie znajduje się w Parku Kamiennym w Chmielnie.

 

więcej

W dniu 17.07.2020 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyło się spotkanie z cyklu  „ Z jezior na oceany z Szymonem Kuczyńskim”, żeglarzem, pasjonatem.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych: mieszkańców i turystów, dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału
w spotkaniu z cyklu „ Z jezior na oceany z Szymonem Kuczyńskim”
w siedzibie
LGR Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2 A w najbliższy piątek tj. 17.07.2020 r. o godzinie 18.30.

więcej

Corocznie, od 5 lat w dniu 29 czerwca, czyli w dzień Odpustu Parafialnego w Chmielnie na placu przy plebanijnym odbywało się Święto Piotra Patrona Rybaków, które zawsze rozpoczynało się uroczystą mszą świętą w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

więcej

W czwartek 25 czerwca 2020 r. o godzinie 17.00 w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Jednym z głównych celów zebrania było zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności LGR Kaszuby w 2019 roku.

więcej

W dniu 24.06.2020 r. w Chmielnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy wielkoformatowej składającej się  z 30 fotografii prezentujących między innymi życie mieszkańców wsi (nieraz też to, co odeszło razem z nimi), budynki, zabytki, miejsca pamięci itp. znajdujące się w miejscowości. Inicjatywa zrealizowana została w ramach projektu : „Lustro czasu” czyli Chmielno niegdyś i dziś  - mobilna wystawa fotograficzna z okazji obchodów jubileuszu 800-lecia Chmielna. 

SERDECZNIE ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA WYSTAWY!!!

więcej

Sanowni Państwo,
w dniu 12.06.2020 r. biuro LGR Kaszuby będzie nieczynne.  W tym dniu dyżur pełni Prezes Zarządu Pan Stanisław Klimowicz. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 663 185 514. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 25.06.2020 r. (czwartek) o godzinie 16:30 w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie, ul. Gryfa Pomorskiego 20.

więcej

Idea powstania miejsca edukacji przy LGR Kaszuby zakładała stworzenie możliwości ochrony i propagowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych dziedzictwa kulturowego Kaszub. To miejsce, w którym znajdują się tablice edukacyjne zawierające elementy związane z kaszubskim rybactwem, kulturą kaszubską i językiem. 

Wśród propozycji placu edukacyjnego znalazł się nowo powstały element kultury, RYBACKIE NUTY KASZUBSKIE.

więcej

Szanowni Państwo,
Poniżej LGR Kaszuby przekazuje informacje na temat PLANOWANYCH naborów wniosków. Pomimo odległego terminu informacje te pozwolą potencjalnym Wnioskodawcom na przygotowanie niezbędnych dokumentów, których uzyskanie może się przedłużać ze względu na pandemię koronawirusa.

więcej

„Kiedy Wielka Noc nastanie, życzymy Wam na Zmartwychwstanie,
dużo szczęścia i radości, które niechaj zawsze gości,
w dobrym sercu, w jasnej duszy, i niechaj wszystkie żale zgłuszy”. 

Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych
życzy
Zarząd i Pracownicy Lokalnej Grupy Rybackiej KASZUBY

więcej

Szanowni Państwo,
W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, informujemy, że od 17 marca 2020 r. do odwołania pracownicy biura Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby będą funkcjonować w trybie pracy zdalnej.
Oznacza to, że biuro LGR Kaszuby będzie nieczynne. W tym okresie możliwy jest wyłącznie kontakt telefoniczny (530 530 733 oraz 533 500 541) lub mailowy (biuro@lgrkaszuby.pl).
W razie konieczności potwierdzenia dokumentów za zgodność z oryginałem prosimy o kontakt telefoniczny.

więcej

W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, zwracamy się z prośbą do beneficjentów, wnioskodawców (oraz innych instytucji i osób) Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich oraz Programu Operacyjnego PO RYBY, aby od 12 marca 2020 roku do odwołania ograniczyć bezpośrednie (osobiste) składanie korespondencji lub dokumentów tylko do sytuacji szczególnie uzasadnionych. 

więcej

W dniu 10 marca 2020 roku w siedzibie LGR Kaszuby miejsce miało spotkanie zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet.  Przygotowaliśmy wydarzenie, w którym udział wzięło łącznie ponad 40 wspaniałych Pań.  Niesamowity wieczór, przyjazna atmosfera i mnóstwo pozytywnych doznań.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na pokaz filmu fabularnego na podstawie powieści Aleksandra Majkowskiego pt. "Życie i przygody Remusa"

18 marca 2020 roku godzina 18:00

WSTĘP WOLNY

WYDARZENIE ODWOŁANE !

więcej

W minioną sobotę 29.02.2020 roku w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się warsztaty pisania jaj wielkanocnych metodą batiku. Łącznie w zajęciach udział wzięło blisko 90 uczestników. Pisanki w każdym regionie mają swój charakterystyczny styl. Różne są też techniki ich wykonywania. W miniony weekend nauczyliśmy się jak pisać pisanki woskiem, jakich narzędzi do tego używać i jakimi barwnikami naturalnie farbować jajka.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkie Panie na spędzenie miłego wieczoru z okazji  ich święta pod hasłem: "Kobieco… zdrowo i zmysłowo”.

W programie między innymi pogawędki o rozwoju osobistym kobiet z psycholog  Panią Barbarą Liedke – Kątnik, spotkanie z brafitterką, opiekunką biustów Panią Magdaleną Porzezińską, występ muzyczny Pań Aleksandry i Joanny Rybakowskich oraz porady kosmetyczne w kąciku urody. 

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 28 stycznia 2020 r. (wtorek) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby przedstawia propozycję zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju oraz Regulaminie Organizacyjnym Rady.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych
do udziału w warsztatach zdobienia pisanek

w dniu 29.02.2020 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 39,00 zł za osobę.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 14.02.2020 r.

więcej

Sanowni Państwo,
w dniach 24.12.2019 r. oraz 27.12.2019 r. biuro LGR Kaszuby będzie nieczynne.  W tych dniach dyżur pełni Prezes Zarządu Pan Stanisław Klimowicz. W pilnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 663 185 514. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

W dniach 12 oraz 16 grudnia 2019 r. miejsce miały dwa wyjazdy studyjne do Partnerów projektu współpracy „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich - wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie”.  W ramach przedsięwzięcia w wyjazdach wzięli udział uczniowie ze Szkół Podstawowych w Chmielnie oraz Grzybnie i Licealiści z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Somoninie i w Sierakowicach.

więcej

W dniu 13 grudnia 2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbył się pokaz filmu edukacyjnego uświadamiającego negatywny wpływ ścieków, spływów i odpadów na jakość wód dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie. W drugiej części spotkania dzieci malowały świąteczne obrazki na szkle. 

więcej

11 grudnia 2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się zajęcia pn.   „Kaszubskie święta – warsztaty plastyczne połączone z pokazem grupy kolędniczej”. W ramach spotkania gościliśmy uczniów Zespołu Placówek Specjalnych w Kartuzach oraz podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Chmielnie. W pierwszej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne malowania na szkle prac o tematyce świątecznej, w drugiej zaś pokaz grupy kolędniczej uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

więcej

W minionym tygodniu gościliśmy w siedzibie LGR Kaszuby pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie.  Zarówno w dniu 03.12 jak i 06.12 w pierwszej części spotkania dzieci wzięły udział w  warsztatach plastycznych malowania na szkle, a w drugiej obejrzały świąteczny film animowany. O naszych gościach nie zapomniał Święty Mikołaj, który zawitał do naszej siedziby i wręczył dzieciom upominki. Łącznie w zajęciach udział wzięło 78 uczniów.

więcej

W minionym tygodniu dwukrotnie gościliśmy w Szkole Podstawowej w Borzestowie, gdzie prowadziliśmy świąteczne warsztaty plastyczne. W ramach tych spotkań, w zależności od wieku grupy, uczestnicy przygotowywali zimowe bałwanki i reniferki oraz lampiony adwentowe. Zwłaszcza starsze grupy uczniów do propozycji zajęć podeszły bardzo profesjonalnie, przygotowując prace na szkolny kiermasz bożonarodzeniowy. Łącznie w zajęciach udział wzięło 105 uczniów.

więcej

W dniu 27.11.2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie miejsce miał uroczysty finał konkursu plastycznego pt. „Nasza piękna Gmina Chmielno – przyroda widziana oczami dzieci i młodzieży” realizowanego w ramach projektu pn. „Eko – Młodziaki – idea rozwoju świadomości proekologicznej wśród dzieci i młodzieży w obszaru Gminy Chmielno” współfinansowanego przez Gminę Chmielno.  W inicjatywie udział wzięli uczniowie wszystkich pięciu szkół z obszaru gminy Chmielno. Do siedziby LGR Kaszuby wpłynęło aż 125 prac konkursowych. Nagrodzonych zostało łącznie 29 laureatów.

więcej

W poniedziałek  25 listopada odbyły się ostatnie zajęcia stacjonarne i terenowe z ekologii, realizowane  w ramach projektu „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie”.  Projekt jest realizowany w partnerstwie z Północnokaszubską Lokalną Grupą Rybacką z Władysławowa oraz Mieleńską Lokalną Grupą Rybacką z Sarbinowa k/Mielna.

więcej

W dniu 30.10.2019 r. w naszej siedzibie miejsce miały edukacyjne zajęcia dla grupy 47 przedszkolaków z Miechucina o tematyce związanej z tradycyjnym sprzętem rybackim i pracy rybaka. 

więcej

W październiku rozpoczęliśmy realizację kolejnych zajęć edukacyjnych z ekologii dla uczniów w grupie wiekowej 13-19 lat, realizowanych w ramach projektu pt. „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

więcej

W dniu 18.10.2019 r. zakończył się nabór prac plastycznych w ramach konkursu pt. „NASZA PIĘKNA GMINA CHMIELNO – przyroda widziana oczami dzieci i młodzieży” realizowanego w ramach projektu pn. „EKO – MŁODZIAKI - idea rozwoju świadomości proekologicznej wśród dzieci i młodzieży z obszaru Gminy Chmielno” współfinansowanego przez Gminę Chmielno.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie informuje, iż w dniu 16.09.2019 r. weszła w życie aktualizacja dokumentu: Zasady konkurencyjnego wyboru wykonawców w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, opublikowanego na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

więcej

W dniu 4 października 2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbył się Piknik Rybny z okazji dziesięcioletniej działalności Stowarzyszenia LGR Kaszuby. Jubileusz był doskonałą okazją do podsumowań i licznych podziękowań.

więcej

W dniu 27.09.2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się warsztaty plastyczne malowania na tkaninie oraz ceramice dla 43 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie. Uczestnicy spotkania wzięli również udział w projekcji edukacyjnego filmu 3D oraz skorzystali z atrakcji naszej sali wielofunkcyjnej.  

więcej

Mija właśnie 25 lat od powstania Fundacji „Nasza Ziemia. Od początku swojego istnienia Fundacja koordynuje największą, ekologiczną Akcję - „Sprzątanie Świata – Polska. Jak co roku, akcja odbywa się w trzeci weekend września.

 

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym pt. „NASZA PIĘKNA  GMINA CHMIELNO – przyroda widziana oczami dzieci  i młodzieży”. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z obszaru  Gminy Chmielno.

Na zgłoszenia czekamy do 18 października 2019 r.

więcej

W pierwszy weekend października, tj. 5,10 i 6.10  2019 r. odbędzie się profesjonalny konkurs kulinarny organizowany przez Rybacką Lokalną Grupę Działania "Opolszczyzna". Wydarzenie odbędzie się  podczas Święta Karpia w Niemodlinie na najlepszą potrawę z karpia.

więcej

W sobotę 7 września br. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprezentowała się ze swoim stoiskiem na święcie Organizacji Pozarządowych – Festiwalu „Ludzie dla Ludzi”. 

więcej

Niebawem w ofercie Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby zajęcia w nowo powstałej pracowni rybackiej współfinansowanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Zawód rybaka jako element dziedzictwa kulturowego Kaszub”.

więcej

W minioną sobotę 24 sierpnia 2019 r. przedstawiciele LGR Kaszuby po raz kolejny wzięli udział w XXIII Zawodach Wędkarskich „MEDIA 2019 – OSTRZYCE - Święto Ryby Jeziornej”.

więcej

W dniu 15 sierpnia po raz kolejny w Wygodzie Łączyńskiej odbył się  Konkurs na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Kaszubianki. W roku 2019 konkurs odbył się podczas Dożynek Gminy Stężyca.

więcej

Stowarzyszenie Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej serdecznie zaprasza do udziału w 8 edycji konkursu na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy w roku 2019, którego finał odbędzie podczas dożynek Gminy Stężyca w Wygodzie Łączyńskiej w dniu 15 sierpnia 2019r.


więcej

W sobotę 29 czerwca 2019 roku po raz kolejny na placu przy plebani w Chmielnie odbyło się Święto Piotra Patrona Rybaków. Przedsięwzięcie miało na celu między innymi promowanie gminy Chmielno i kultury kaszubskiej. Impreza rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Atrakcje, które można było spotkać na stoiskach były skierowane głównie do dzieci, jednak dorośli także mogli znaleźć coś dla siebie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na Kaszubskie Wesele, ktore odbędzie sie w dniach 10 i 24 lipca 2019 r. w Chmielnie. Warto zobaczyć to niesamowite widowisko folklorystyczne.

więcej

LGR Kaszuby serdecznie zaprasza dzieci, dorosłych oraz Członków Stowarzyszenia na Święto Piotra Patrona Rybaków, które odbędzie się w sobotę 29 czerwca br. Planowane atrakcje to m.in.: dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, malowanie twarzy, skręcanie balonów, zabawy integracyjno-sportowe, warsztaty plastyczne, wata cukrowa, fotobudka, degustacja zupy św. Piotra oraz biesiada.

więcej

W dniu 14.06.2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby miejsce miały warsztaty rybackie zorganizowane dla uczniów Szkoły Podstawowej w Małoszycach. W prowadzeniu zajęć współuczestniczył Pan Włodzimierz Wójtowicz – ichtiolog, który, co wzbudziło duże zainteresowanie gości, na zajęcia przybył z prawdziwymi egzemplarzami kilku gatunków ryb.

więcej

 W dniu 04.06.2019 r. siedzibe LGr odwiedziła grupa 40 przedszkolaków z Garcza. Dzieci wzięły udział w projekcji filmu 3D, oraz skorzystały z atracji na sali multimedialnej i wiżięly udział w rybackich grach i zabawach na świeżym powietrzu: łowisko i wyścig czołen.

więcej

W dniu 25.05.2019 r. przedstawiciele LGR Kaszuby wzięli udział w Pikniku Wędkarskim „Dzień Dziecka” na Wyspie Łabędziej w Gaju Świętopełka w Kartuzach. Cykliczne już wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Nr 57 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kartuzach.

więcej

W dniu 23.05.2019 r. na wycieczkę rowerową na zajęcia edukacuyjne z ekologii do LGR Kaszuby udali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starej Hucie i Głodnicy.  Wszyscy, choć zmeczeni po przebytej trasie ochoczo uczestniczyli w zajęciach dotyczących ekologii, ochrony srodowiska, przyrody, oszczedzania energii, segregacji śmieci itp. Największym zainteresowaniem cieszył się jednak blok z wykorzystaniem tabletów i aplikacji "Jeziora Kółka Raduńskiego".

więcej

W dniach 22.05.2019 r. oraz 24.05.2019 r. na warsztatach plastycznych w LGR Kaszuby gościliśmy uczniow Stowarzyszenia Szkoły Gedanensis z Gdańska.

więcej

W dniu 19.05.2019 r. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wzięła udział w wydarzeniu przybliżającym kulturę i tradycje Kaszub mieszkańcom Obornik Wielkopolskich.

więcej

W dniu 10.05.2019 r. w ramach inicjatywy pt. "Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby - z ekologią za pan brat - Moja Ziemia, Czysty Świat" realizowanej w ramach Dni Otwartych Funduszy Unii Europejskiej w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie przeprowadzone zostały zajęcia dla uczniów klas VI Szkoły Podstawowej w Chmielnie oraz podopiecznych Fundacji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Uśmiech Dziecka" ze Szklanej.

więcej

W dniu 06.05.2019 r. w okolicy miejscowości Chmielno miejsce miało zarybianie szczupakiem Jeziora Kłodno i Brodno Małe. W przedsięwzięciu uczestniczyli przedstawiciele LGR Kaszuby.

więcej

W poniedziałek w Gminie Chmielno zostanie przeprowadzona akcja sprzątania najbliższej okolicy, w której udział wezmą uczniowie szkół z obszaru Gminy Chmielno.

więcej

W czwartek 25 kwietnia 2019 r. o godzinie 17.30 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyło się Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Jednym z głównych celów zebrania było zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności LGR Kaszuby w 2018 roku.

 

więcej

W ramach ekologicznego konkursu plastycznego „MOJA ZIEMIA – CZYSTY ŚWIAT – lubię, szanuję, dbam” do siedziby LGR Kaszuby wpłynęło aż 91 prac plastycznych w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas I – IIII, uczniowie klas IV – VI, uczniowie klas VII – VIII i gimnazjum. Komisja oceniająca miała nie lada wyzwanie aby wyłonić laureatów konkursu.

więcej

Niech Święta Zmartwychwstania Pańskiego będą czasem nadziei i niech przyniosą Państwu wiele szczęścia, tak byście zawsze z ufnością spoglądali w przyszłość.
Życzymy radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz sukcesów w trudnych i ważnych przedsięwzięciach.

Zarząd i Pracownicy
Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby

 

więcej

Zapraszamy do pobrania z platformy google play nowo powstałej aplikacji
"Jeziora Kółka Raduńskiego".

więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. „Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby - z ekologią za pan brat - Moja Ziemia, Czysty Świat” organizowanego w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2019. Poznaj wyjątkową ofertę Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Odwiedź nas i bezpłatnie skorzystaj z zabaw ruchowych, kreatywnych zajęć warsztatowych m. in. z zakresu ekologii oraz pokazów w sali interaktywnej, wyposażonej w multimedialne gry: rybackie, ekologiczne i kaszubskie.

więcej

W dniu 16.04.2019 r. miejsce miały wydarzenia związane z zarybianiem Jezior: Rekowo, Kłodno i Białego w okolicach miejscowości Chmielno – węgorzem, w których uczestniczyli przedstawiciele LGR Kaszuby.  

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszamy na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 25.04.2019 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Rozwijamy się… Już niebawem w ofercie Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby zajęcia w nowo powstającej pracowni rybackiej. Obecnie trwają prace związane z budową i wyposażeniem pracowni rybackiej, inicjatywy współfinansowanej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w ramach projektu pn. „Zawód rybaka jako element dziedzictwa kulturowego Kaszub”.

więcej

W dniu 04.04.2019 r. miejsce miało wydarzenia związane z zarybianiem Jeziora Raduńskiego Dolnego w miejscowości Sznurki – sielawą, w których uczestniczyli przedstawiciele LGR Kaszuby oraz przedstawiciele Urzędu Gminy Chmielno i Państwowego Gospodarstwa Wodnego WODY POLSKIE.

więcej

W dniu 02.04.2019 r. w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby odbyły się zajęcia warsztatowe dla grupy 44 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kowalach. Dzieci przygotowały piękne prace na torbach z wigofilu malując kaszubskie bądź wielkanocne wzory. Dodatkowo nasi goście skorzystali z urządzeń na multimedialnej sali oraz układali mega puzzle.

więcej

W dniu 27.03.2019 r. gościliśmy już ostatnią grupę uczestników zajęć edukacyjnych z ekologii dla uczniów w kategorii wiekowej od 6 do 12 lat realizowanych w ramach projektu pt. „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie”. Łącznie w zajęciach wzięło udział 208 uczniów z 6 szkół z obszaru LGR Kaszuby.Dla tej grupy wiekowej trwa jeszcze nabór prac plastycznych w ramach konkursu „"MOJA ZIEMIA - CZYSTY  ŚWIAT - lubię, szanuję, dbam", który upływa w najbliższy piątek, tj. 29.03.2019 r.

więcej

W dniach 15.03.2019 r. oraz 18.03.2019 r. w zajęciach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szopie. 

więcej

W dniach 12 i 13 marca 2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby gościliśmy na eko - zajeciach uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie oraz ze Szkoły Podstawowej w Reskowie. W ramach spotkania dzieci zapoznały się z takimi zagadnieniami jak np. : ekologia, zdrowa żywność, odpady, segregacja, recykling, itp.. 

więcej


Za nami kolejne już, cykliczne spotkanie z okazji dnia kobiet, tym razem pod hasłem: „Bezpiecznie, aktywnie, pozytywnie”. 

Wszystkim uczestniczkom serdecznie dziękujemy za spotkanie.

więcej

W dniu 07.03.2019 r. rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych z ekologii realizowanych w ramach projektu pt.: „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie”. Jako pierwszych uczestników inicjatywy gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jelonku. 

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłasza ekologiczny konkurs plastyczmy pt. "MOJA ZIEMIA - CZYSTY  ŚWIAT - lubię, szanuję, dbam" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs realizowany jest w ramach projektu pn. "Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich - wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie".

Termin nadsyłania prac upływa w dniu 29 marca 2019 r.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkie Panie na spędzenie miłego wieczoru z okazji  ich święta pod hasłem:
"Bezpiecznie, aktywnie i pozytywnie"

W programie między innymi: rozmówki damsko - damskie  o tym, jak zachować bezpieczeństwo, troszkę z kosmetologii, a także szczypta z etapów rozwoju osobistego, czyli pogadanka z Panią Barbarą Liedke – Kątnik oraz chwile muzycznej przyjemności z przedstawicielami Prywatnej Szkoły Muzycznej – Muzykalnia.pl

więcej

Szanowni Państwo, Beneficjenci PO RYBY 2014-2020, przypominamy o wymogach w zakresie informacji i promocji, w szczególności w zakresie umieszczania w widocznym miejscu logotypów, zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie wymaganiami wynikającymi m.in. z Księgi Wizualizacji Znaku PO RYBY 2014-2020.

więcej

Rada Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie operacji złożonych w ramach następujących przeprowadzonych naborów  1/3.2./2018 oraz 1/3.3./2018 trwających od 07.01.2019 r. do 22.01.2019 r.

więcej

Szanowni Państwo, Beneficjenci Programu Operacyjnego RYBY 2014-2020, w dniu 31 stycznia 2019 r. mija termin składania rocznych sprawozdań z realizacji operacji.

więcej

W piątek 25 stycznia w siedzibie LGR Kaszuby odbył się pokaz filmu pt. „Przygody Remusa”, zrealizowanego na podstawie „Życia i Przygód Remusa” Aleksandra Majkowskiego. To kolejne dzieło stworzone przez Ewelinę Karczewską i Piotra Zatonia z fundacji „Aby chciało się chcieć”. Film jest efektem wykonania kilku tysięcy fotografii poklatkowych rzeźb wykonanych przez rzeźbiarkę, Panią Irenę Brzeską. Muzykę do filmu skomponował i wykonał akordeonista Paweł Nowak, zaś głosu lektorskiego użyczyła Lidia Gurowska.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 30 stycznia 2019 r. (środa) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby
w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na pokaz filmu animowanego na podstawie "Życia i Przygód Remusa" A. Majkowskiego oraz wystawę rzeźb Pani Ireny Brzeskiej, które odbędą się w dniu 25.01.2019 r. (piątek) o godzinie 18:00
w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie.
 

FILM DLA: MLODSZYCH I STARSZYCH, DZIECI I DOROSŁYCH ...

Krótka zapowiedź w załączeniu.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka KASZUBY serdecznie zaprasza szkoły z obszaru LGR do wspólnej realizacji  zajęć edukacyjnych z ekologii.

więcej

Nadchodząca Wigilia to nie tylko okres radości, ale również zadumy nad tym, co minęło
i nad tym, co nas czeka. Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój
i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem.

Dużo optymizmu i wiary w pogodne jutro życzą:
Zarząd i Pracownicy LGR Kaszuby

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłasza nabory wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych.

więcej

Jak już informowaliśmy, zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, gdyż w ramach konkursu do siedziby stowarzyszenia wpłynęło aż 198 kartek świątecznych z 27 szkół z obszaru działalności LGR Kaszuby.

więcej

W dniu 13.12.2018 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbył się finał konkursu kulinarnego pn. „Święta z rybką i nie tylko…”. Łącznie do konkursu zgłoszono 57 potraw przez 45 uczestników inicjatywy. Komisja Konkursowa miała nie lada wyzwanie aby wyłonić laureatów aż w 3 kategoriach kulinarnych: potrawa rybna, kaszubskie danie wigilijne, słodki przysmak Bożonarodzeniowy. 

więcej

Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Uprzejmie informujemy, iż w ramach konkursu do siedziby stowarzyszenia wpłynęło aż 198 kartek świątecznych z 27 szkół z obszaru działalności LGR. Kaszuby.
W związku z pojawiającymi się pytaniami odnośnie wyników konkursu, uprzejmie informujemy, iż Komisja Konkursowa będzie obradowała w najbliższy poniedziałek tj. 17.12.2018 r. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w najbliższy wtorek tj. 18.12.2018 r.

więcej

„Idzie, idzie święty z długą siwą brodą, a dwaj aniołkowie za ręce go wiodą. (…) Każdemu nad głową złota gwiazdka świeci, idą i szukają samych grzecznych dzieci.”

Dzisiaj w LGR Kaszuby prawdziwe Mikołajkowe oblężenie. Odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pomieczynie oraz chmieleńskie przedszkolaki.

W ten bajkowy dzień życzymy miłego, fajnego popołudnia.

więcej

W dniu 04.12.2018 r. upłynął termin nadsyłania zgłoszeń w ramach konkursu „Święta z rybką i nie tylko…” Zainteresowanie konkursem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania….

Łącznie 46 uczestników zgłosiło aż 58 potraw świątecznych
w trzech różnych kategoriach.

Przed komisją konkursową ogromne wyzwanie, wybór trzech głównych dań w każdej z kategorii będzie stanowiło nie lada wyzwanie. Finał konkursu odbędzie się w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie w dniu 13.12.2018 r.

więcej

A Święty Mikołaj krąży i krąży po naszych pięknych Kaszubach w poszukiwaniu grzecznych dzieci. W dniu 05.12.2018 r. gośćmi naszymi było 60 pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Maluchy wykonały piękne, świąteczne malunki na antyramach. Kiedy praca plastyczna dobiegła końca, zainteresowani z przyjemnością bawili się podczas seansu świątecznego filmu animowanego.

więcej

W dniu 03.12.2018 r. siedzibę LGR Kaszuby odwiedzili Mali Mikołajowie i Mikołajki ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie. Pierwszoklasiści wzięli udział w seansie świątecznego filmu animowanego dla dzieci.

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zachęca i serdecznie zaprasza grupy zorganizowane do zgłaszania udziału w świątecznych seansach kinowych.

więcej

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami naukowymi oraz prasowymi nt. kormoranów i ich negatywnego wpływu na opłacalność i niską dochodowość gospodarstw rybackich.

więcej

Za nami ostatnie zajęcia propagujące kaszubszczyznę. W dniu 28.11.2018 r. w siedzibie stowarzyszenia w zajęciach udział wzięło 35 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Egiertowie.

Łącznie w ramach inicjatywy z zajęć skorzystało 339 uczniów.

więcej

Boże Narodzenie to czas, na który czeka się przez cały rok. W Polsce to święta niezwykle rodzinne i radosne, to czas bliskości i odpoczynku od zmagań codzienności. Boże Narodzenie obchodzi się od początku istnienia państwa polskiego, dlatego też są niezwykle bogate w tradycje ludowe. Mimo codziennego pośpiechu, stół nakryty białym obrusem, świece, opłatek, potrawy wigilijne, choinka, pasterka i kolędy stanowią tradycję świątecznych przygotowań i spotkań w gronie rodziny i przyjaciół...

więcej

Wielkimi krokami zbliża się do nas wyjątkowy czas Świąt Bożego Narodzenia,
czas pełen ciepła, radości, życzliwości i szacunku.
Nieodzownym symbolem świąt Bożego Narodzenia są kartki Bożonarodzeniowe
wysyłane do naszych krewnych i przyjaciół, zapraszamy więc dzieci i młodzież
do udziału w konkursie plastycznym.
Termin nadsyłania prac upływa w dniu 12.12.2018 r.
Na laureatów konkursu oraz szkoły, z których prace zostaną przygotowane
w ramach konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe!!!

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w konkursie kulinarnym "Święta z rybką i nie tylko ...". Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do 4 grudnia 2018 r.

więcej

W siedzibie LGR Kaszuby kontynuujemy realizację zajęć edukacyjnych popularyzujących kaszubszczyznę. Przypominamy, że do udziału w zajęciach zgłosiło się 9 szkół z obszaru działania LGR Kaszuby. Goście z minionego tygodnia to: Gimnazjaliści ze Szkoły w Kamienicy Szlacheckiej i Katolickiego Gimnazjum w Kartuzach – 22 osoby, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach – 51 osób, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lisich Jamach – 17 osób.

więcej

W dniu 19.11.2018 r. miejsce miała dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyła się projekcja edukacyjnego filmu, która została zrealizowana w zakresie animacji lokalnej w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju.

więcej

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla mieszkańców powiatu kartuskiego z cyklu "Instruktaż obsługi Jezior Kaszubskich", które odbędzie się w dniu 15 listopada 2018 r. o godz. 17.00 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Rozpoczęliśmy realizację zajęć edukacyjnych popularyzujących kaszubszczyznę. Do udziału w zajęciach zgłosiło się 9 szkół z obszaru działania LGR Kaszuby. Do tej pory z oferty skorzystało 40 osób ze Szkoły Podstawowej w Łapalicach, 67 osób ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie oraz 31 osób ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Szlacheckiej, 30 osób ze Szkoły Podstawowej w Jelonku, 21 osób ze Szkoły Podstawowej w Reskowie i 25 osób ze Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie. 

więcej

W dniu 30.10.2018 r. siedzibę LGR Kaszuby odwiedziła armeńska grupa dzieci goszczących w Chmielnie . W trakcie swego siedmiodniowego pobytu ormiańscy goście uczestniczyli m.in. w warsztatach z ceramiki kaszubskiej oraz zajęciach w siedzibie LGR Kaszuby.

więcej

Serdecznie zapraszamy na warsztaty dla mieszkańców powiatu kartuskiego z cyklu "Instruktaż obsługi Jezior Kaszubskich", które odbędzie się w środę 24 października o godz. 17.30 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

W dniu 25.09.2018 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się warsztaty dla mieszkańców sołectw powiatu kartuskiego, zadanie Fundacji ,,Ocalić Źródło’’ im. bł. Salomei,  współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Gdańsku.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do złożenia oferty na wykonanie altany drewnianej stylizowanej na pracownię rybacką,w miejscowości Chmielno, przy ul. P. Bukowskiego, dz. nr 309/11 w ramach  projektu pn. „Zawód rybaka jako element dziedzictwa kulturowego Kaszub”, w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

więcej

W dniu 08.10.2018 r. z racji obchodów 200 - lecia szkoły w Chmielnie gościem honorowym był Donald Tusk – Przewodniczący Rady Europejskiej. 

więcej

W dniu 28.09.2018 r. przedstawiciele LGR Kaszuby wzięli udział w seminarium organizowanym w ramach projektu „Akademia Umiejętności Animatora LGD” przez Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich (FAOW) w Darłówku.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do wspólnej realizacji zajęć edukacyjnych popularyzujących kaszubszczyznę, które odbędą się w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie  w październiku i listopadzie 2018 r.

więcej

W dniu 12.09.2018 r. w warsztatach malarstwa na drewnie udział wzięli uczniowie z Chmielna biorący udział w niemieckiej wymianie młodzieży wraz z swymi gośćmi.

więcej

W sobotni poranek przedstawiciele LGR Kaszuby po raz kolejny uczestniczyli w XXII Zawodach Wędkarskich „MEDIA 2018 – OSTRZYCE - Święto Ryby Jeziornej”.

 

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 5 września 2018 r. (środa) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby przedstawia propozycję zmian w w kryteriach wyboru operacji zawartych w Regulaminie Organizacyjnym Rady.

więcej

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji serdecznie zaprasza na wydarzenie - Nadanie imienia Zbyszka Cybulskiego dla kina w Chmielnie.

 

więcej

Zapraszamy w najbliższą niedzielę 26 sierpnia 2018 r. na Dożynki Gminne do Chmielna.

więcej

Już po raz siódmy  Stowarzyszenie Kaszubianki  zorganizowało Konkurs na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy w ramach Najsmaczniejszego Jarmarku  Dożynkowego. W tym roku pojawiła się nowa kategoria: regionalne potrawy rybne, w ramach której nagrody ufundowała Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby.

więcej

Stowarzyszenie Kaszubianki serdecznie zaprasza do udziału w konkursie na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy w ramach Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego, który odbędzie się 15 sierpnia 2018 r. w Wygodzie Łączyńskiej.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r. uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 8 sierpnia 2018 r. (środa) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby przedstawia propozycję zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju.

więcej

W sobotę 21 lipca br. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wzięła udział w Festiwalu Tradycji Kaszubskich- XVI Mistrzostwach Polski w Zażywaniu Tabaki w Chmielnie.

więcej

W piątek 29 czerwca 2018 roku po raz kolejny na placu przy plebani w Chmielnie odbyło się Święto Piotra Patrona Rybaków. Przedsięwzięcie ma na celu między innymi promowanie gminy Chmielno i kultury kaszubskiej. Impreza rozpoczęła się mszą świętą w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Atrakcje, które można było spotkać na stoiskach były skierowane głównie do dzieci, jednak dorośli także mogli znaleźć coś dla siebie.

więcej

LGR Kaszuby serdecznie zaprasza dzieci, dorosłych oraz Członków Stowarzyszenia na Święto Piotra Patrona Rybaków, które odbędzie się w piątek 29 czerwca br. Planowane atrakcje to m.in.: dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, malowanie twarzy, skręcanie balonów, zabawy integracyjno-sportowe, warsztaty plastyczne, wata cukrowa, degustacja zupy św. Piotra oraz biesiada.

więcej

Zapraszamy do zapoznania się z wakacyjną ofertą kina w Chmielnie.

więcej

Szanowni Państwo,
Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby informuje, że dnia 8 czerwca br. przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zostały zaktualizowane Zasady konkurencyjnego wyboru wykonawców.

więcej

 

W piątek 15 czerwca 2018 r. odbyło się szkolenie z zakresu wdrażania i rozliczania operacji, które uzyskały dofinansowanie z pośrednictwem LGR Kaszuby, które poprowadzili przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

więcej

Szanowni Państwo,
Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na szkolenie z zakresu wdrażania i rozliczania operacji, które uzyskały dofinansowanie za pośrednictwem LGR Kaszuby w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. W trakcie spotkania omówione zostaną wszelkie nurtujące Państwa kwestie umożliwiające sprawne przeprowadzenie procesu rozliczania się z pozyskanych środków.

więcej

Poszukujemy wolontariuszy chętnych do pomocy podczas organizowanego przez nas wydarzenia pn. „Święto Piotra Patrona Rybaków”, które odbędzie się 29 czerwca br. na placu przy plebani w Chmielnie. Planowane atrakcje to m.in.: dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, malowanie twarzy, skręcanie balonów, zabawy integracyjno-sportowe, warsztaty plastyczne oraz wata cukrowa.

Jeśli masz ochotę nam pomóc prosimy o kontakt ;)

więcej

W dniach 6 i 7 czerwca po raz kolejny siedzibę LGR Kaszuby odwiedziła grupa uczniów z Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista”.

więcej

 

We wtorek 5 czerwca Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wzięła udział w pikniku edukacyjnym na Złotej Górze w Brodnicy Górnej, organizowanym przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych z Kartuz, w ramach akcji ”Poczuj miętę do przyrody”.

 


 

więcej

W dniu 04.06.2018 r. przedstawiciele LGR Kaszuby wzięli udział w Pikniku organizowanym z okazji Dnia Dziecka przez Oddział Rehabilitacji Dziecięcej w Dzierżążnie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o. o.

więcej

W poniedziałek 28 maja br. odbyły się ostatnie zajęcia edukacyjne, tym razem  dla uczniów ze Szkoły Podstawowej z Klukowej Huty.

więcej

W dniu 26.05.2018 r.  przedstawiciele LGR Kaszuby wzięli udział w Pikniku Wędkarskim „Dzień Dziecka” na Wyspie Łabędziej w Gaju Świętopełka w Kartuzach. Cykliczne już wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Nr 57 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kartuzach we współpracy z LGR Kaszuby.

więcej

W miniony poniedziałek 21.05.2018 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się kolejne zajęcia teoretyczno – warsztatowe pogłębiające wiedze uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Chmielnie z zakresu fizyki, chemii i nie tylko.

więcej

LGR Kaszuby otrzymała informację z Samorządu Województwa Pomorskiego o akceptacji przeprowadzonych konkursów dla przedsiębiorców.

więcej

W poniedziałek 14 maja odbyły się pierwsze interaktywne zajęcia warsztatowe w ramach „Akademii Odkrywcy”, projektu współfinansowanego przez Powiat Kartuski.

więcej

W dniu 11.05.2018 r. LGR Kaszuby odwiedzili goście chcący wziąć udział w wydarzeniu pn. „Pozytywne i kreatywne zajęcia w LGR Kaszuby”, które zorganizowane zostało w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018.  Z tej okazji odwiedziła nas grupa przedszkolaków z Chmielna.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do udziału w interaktywnych warsztatach edukacyjnych, podczas których uczniowie poznają m.in. doświadczenia chemiczne i fizyczne, w tym wykonywanie ozdobnych mydełek. Zajęcia realizowane będą w ramach projektu "Akademia Odkrywcy" dofinansowanego przez Powiat Kartuski.

więcej

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godzinie 17.00 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyło się XIII Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Jednym z głównych celów zebrania było zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności LGR Kaszuby w 2017 roku. 

więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. „Pozytywne i kreatywne zajęcia w LGR Kaszuby” organizowanego w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2018. Poznaj wyjątkową ofertę Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Odwiedź nas i bezpłatnie skorzystaj z zabaw ruchowych, kreatywnych zajęć warsztatowych oraz pokazów w sali interaktywnej, wyposażonej w multimedialne gry: rybackie, ekologiczne i kaszubskie.

więcej

W dniach 09.04.2018 r. oraz 20.04.2018 r. miejsce miały wydarzenia związane z zarybianiem Jeziora Raduńskiego Górnego w miejscowości Zgorzałe – sielawą oraz Jezior: Rekowo, Kłodno i Białego w okolicach miejscowości Chmielno – węgorzem, w których uczestniczyli przedstawiciele LGR Kaszuby. 

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie informuje, iż od dnia 16.04.2018 r. zmianie ulegają zapisy dokumentu: „Zasady konkurencyjnego wyboru wykonawców w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, opublikowanego na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które zobowiązują beneficjentów programu do dokonywania wszelkich zakupów w ramach realizowanych operacji zgodnie z zapisami w/w dokumentu.  

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 26.04.2017 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Zarząd oraz Pracownicy Lokalnej Grupy Rybackiej KASZUBY pragnie złożyć najlepsze rzyczenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

więcej

W dniu 27.03.2018 r. gościliśmy uczniów Szkoły Podstawowej w Żukowie. Dzieci malowały wzory kaszubskie na kubkach. Po skończonej pracy obejrzeli film w 3D oraz skorzystali z sali interaktywnej.

więcej

Rada Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie operacji złożonych w ramach następujących przeprowadzonych naborów 2/1.3./2017, 2/3.1./2017, 2/3.2./2017 oraz 2/3.3./2017 trwających od 28.12.2017 r. do 20.02.2018 r.

więcej

8 marca w Chmielnie odbył się Dzień Kobiet zorganizowany przez Lokalną Grupę Rybacką KASZUBY...

więcej

W dniu 6 marca br. gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sierakowicech. Dzieci skorzystały z sali interaktywnej oraz obejrzały film.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka KASZUBY zaprasza wszystkie Panie na wieczorek z okazji ich święta, w czwartek 8 marca br. o godz. 18:00 w siedzibie LGR Kaszuby.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 7 marca 2018 r. (środa) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Z dniem 20 lutego br. zakończył się proces naboru wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych.

więcej

Zakończyły się ferie. Zobacz co działo się w LGR Kaszuby...

więcej

W ostatni dzień ferii zawitali do nas podopieczni z GOK-u w Sierakowicach...

więcej

Serdecznie zapraszamy wszystkich, młodszych i starszych, na spędzenie ferii razem z nami w LGR Kaszuby.
Zajęcia w II tygodniu od 6.02.2018r. do 8.02.2018r.

więcej

W środę 20 grudnia Lokalną Grupę Rybacką  KASZUBY odwiedzili uczniowie ze szkoły w Klukowej Hucie.

więcej

W dniu dzisiejszym 20 grudnia w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby odbyły się zajęcia o tematyce rybackiej dla uczniów Szkoły Podstawowej z Chmielna.

więcej

W dniu 13.12 br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące naborów wniosków o dofinansowanie  operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych. W trakcie spotkań przedstawione zostały zasady ubiegania się o dofinansowanie. Szczegółowo omówiono również kryteria wyboru operacji oraz wniosek o dofinansowanie.

więcej

Przedszkolaki z Leźna przygotowują sie do świąt w LGR Kaszuby. Dzieciaczki malują, dekorują, wycinają i przyklejają...

więcej

W dniu 04.12.2017r. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby rozpoczęła cykl zajęć świątecznych
prowadzonych przez pracowników LGR Kaszuby...

więcej

 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne nt. naborów wniosków o dofinasowanie  operacji, które odbędzie się 13 grudnia 2017 r. o godz. 11.00 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2a.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłasza nabory wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych.

więcej

W poniedziałkowy poranek 20 listopada br. w siedzibie LGR Kaszuby przywitaliśmy grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Przodkowie. Dzieci malowały wzory kaszubskie oraz postacie świętych na szklanych antyramach. Po skończonej pracy dzieci skorzystały z naszej sali interaktywnej oraz obejrzały film w 3D.

więcej

 

LGR Kaszuby dba o dziecięcy rozwój w ramach czego przyjmuje na warsztaty malarstwa na kubkach i nie tylko...

więcej

W ostatnich dwóch tygodniach odbywały się kolejne zajęcia warsztatowe - malarskie z projektu „Tożsamość regionalna pędzlem malowana- edycja II”... 

więcej

W piątek 10.11 br. odbyły się kolejne warsztaty pt. „Ocalić piękno Jezior kaszubskich”, tym razem dla mieszkańców sołectw gminy Chmielno. Zajęcia prowadzone przez Panią Teresę Dyl- Sosnowską oraz specjalistów naukowych Uniwersytetu Gdańskiego...

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby oraz Fundacja "Ocalić Źródło” im. bł. Salomei zapraszają na warsztaty pt. „OCALIĆ PIĘKNO JEZIOR KASZUBSKICH”, które odbędą się w dniu 10 listopada 2017 r. (piątek) o godz. 17.30 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie przy ul. P. Bukowskiego 2a.

więcej

Zakończyły się warsztaty ekologiczne- budowanie EKOrobota oraz malowanie na szkle, które były organizowane w ramach projektu „Wielkie sprzątanie brzegów jezior Kaszubskich”. Warsztaty były nagrodą za prace złożone w ramach konkursu na najciekawiej opracowane wyniki uzyskane podczas Akcji sprzątania brzegów jezior/rzek...

więcej

W Somoninie już po raz XIX odbyło się Forum Twórczości Ludowej zorganizowane we współpracy z Lokalną Grupą Rybacką Kaszuby. Tematem przewodnim tegorocznego Forum było kaszubskie rybaczenie, a więc nie mogło zabraknąć rybackich sieci, ubiorów, a także rybackich narzędzi.
O kaszubskim rybaczeniu opowiadał Tadeusz Makowski, regionalista i gawędziarz z Chmielna, który przybliżył uczestnikom forum w jaki sposób łowiło się kiedyś na Kaszubach, jakich używano narzędzi in jak ubierali się kaszubscy rybacy...

więcej

W dniach 16-18.10.2017r. w LGR Kaszuby odbyły się warsztaty regionalne pt. „Zawód Rybaka jako element kaszubskiej tożsamości” . W warsztatach udział wzięło sześć grup...

więcej

Nowy tydzień w LGR Kaszuby został otwarty warsztatami z szycia sieci do połowu ryb. Warsztaty były prowadzone przez rybaków Pana Feliksa oraz Michała Górnych...

więcej

 

Od poniedziałku ruszają kolejne warsztaty, tym razem w ramach projektu pt. "Zawód Rybaka jako element kaszubskiej tożsamości".

Do projektu zgłosiło się 6 grup - uczestnicy nauczą się m.in. szycia sieci rybackich.

więcej

W czwartek 12.10.2017r. LGR Kaszuby gościła kolejne grupy, które brały udział w zajęciach plastycznych pt. "Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana – edycja II".
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Kartuz malowali na antyramach.

więcej

We wtorek 10 października br. W siedzibie LGR Kaszuby odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne - budowanie EKOrobota, które zostały zorganizowane w ramach projektu „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”.

więcej

Dnia 5 października 2017 roku odbyły się pierwsze warsztaty pn. „Ocalić piękno Jzior Kaszubskich” dla sołectw powiatu kartuskiego położonych w obrębie „Kółka Raduńskiego”. Projekt pt. „Akademia Jezior Kaszubskich” realizowany jest przez Fundację ,,Ocalić Źródło” im. Bł. Salomei w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY.

więcej

W nagrodę za udział w projekcie "Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich" trzy grupy z SP Mirachowo wzięły udział w warsztatach plastycznych malowania na torbach ekologicznych oraz skorzystały z sali interaktywnej. Dzieci bardzo cieżko pracowały nad stworzeniem pięknych prac i miło spędziły czas w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby.

więcej

Coraz więcej grup bierze udział w projekcie "Tożsamość regionalna pędzlem malowana - edycja II"...

więcej

W środę 27 września br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne - budowanie EKOrobota, które zorganizowane zostały w ramach projektu  pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”.

więcej

W środę 27.09.2017r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się warsztaty malowania na szkle w ramach projektu pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowane - edycja II”. 

więcej

W terminie od 20.09.2017 r. do 28.09.2017 r. Stowarzyszenie EDUQ prowadzi rekrutację uczestników do udziału w stażach zawodowych w Niemczech realizowanych w ramach projektu pn. „TRY EUROPE – zagraniczne staże zawodowe dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych z województwa pomorskiego”

więcej

 

W środę 20.09.2017r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się pierwsze warsztaty na ceramice w ramach projektu pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowane - edycja II”. 

więcej

 

Na Kaszubach rozwijało się rybołówstwo jeziorne, dla którego naturalną bazą było ponad 500 jezior. Było ono istotną częścią gospodarki, a także tradycji lokalnej tożsamości. W niektórych okolicach rybołówstwo było główną podstawą utrzymania grup społecznych.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do wzięcia udziału w zajęciach plastycznych pt. "Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana – edycja II", które odbywać się będą w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach regionalnych pt. "Zawód Rybaka jako element kaszubskiej tożsamości", które odbywać się będą w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie.

więcej

W dniu dzisiejszym 14.09 br. gościliśmy przedstawicieli Kaszubskiego Parku Krajobrazowego oraz samorządowców z obszaru powiatu Kartuskiego.  Goście obejrzeli film pt. „Na psa urok” Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród przybyłych.

więcej


W dniach 8-9 września 2017r. w Chmielnie odbyła się druga edycja Festiwalu Sztuk „Korzenie”. Organizatorem imprezy była Fundacja Aby Chciało się Chcieć.

więcej

LGR Kaszuby zachęca do skorzystania z nowej gry terenowej - Chmieleńskiej Gry Ekologicznej „W zgodzie z Naturą”. Gra została stworzona przez Kaszubską Fundację „Nasza Checz” w ramach projektu dofinansowanego przez Gminę Chmielno i skierowana jest  do dzieci, młodzieży i dorosłych: mieszkańców Gminy Chmielno i turystów, grup szkolnych i rodzin.

więcej

 

W niedziele 3 września br. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprezentowała się ze swoim stoiskiem na Powiatowych Dożynkach w Stężycy...

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na II Festiwal Sztuk „Korzenie”, który odbędzie się w dniach 7-8.09.2017r. o godz. 18:00 w siedzibie LGR Kaszuby, ul. Bukowskiego 2a w Chmielnie.

więcej

 

W pogodny sobotni poranek przedstawiciele LGR Kaszuby z przyjemnością uczestniczyli w XXI Zawodach Wędkarskich „MEDIA 2017 – OSTRZYCE - Święto Ryby Jeziornej”.

więcej

 

W dniu dzisiejszym 23.08.2017r. LGR Kaszuby odwiedziły dwie grupy kolonijnie będące na wakacjach w Chmielnie.

więcej

Szanowni Państwo,
Członkowie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby

Mając na celu tworzenie wspólnej wizji działania naszego Stowarzyszenia oraz rozwijanie relacji pomiędzy członkami przedstawiamy przydatne informacje o obszarze LGR Kaszuby oraz zbiór opracowań, które mogą być pomocne w rozwiązywaniu problemów, z którymi mogą spotykać się rybacy śródlądowi.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby jest Stowarzyszeniem, które prężnie działa na rzecz rozwoju regionalnego i lokalnego. W Statucie LGR Kaszuby znalazły się takie cele jak wspólne działanie na rzecz ochrony wód i ich zasobów, wspieranie edukacji ekologicznej, aktywności proekologicznej mieszkańców oraz ochrona dziedzictwa przyrodniczego, a także koordynacja działań na rzecz ekologii, ochrony środowiska i gospodarki komunalnej.

więcej

 

1 sierpnia 2017r. LGR Kaszuby uruchomiła swój program przeznaczony dla dzieci i młodzieży chcących kreatywnie wykorzystać czas wakacji.

więcej

 

W sobotę 29 lipca br. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wzięła udział w Festiwalu Tradycji Kaszubskich- XV Mistrzostwach Polski w Zażywaniu Tabaki w Chmielnie.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015  Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 3 sierpnia 2017 r. (czwartek) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

 

LGR Kaszuby zaprasza do odwiedzenia wystawy pt. "Kaszuba Remus", która obecnie znajduje się przy Kościele p.w. św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie.

więcej

LGR Kaszuby informuje, że 17 lipca 2017 roku rozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych. Nabór przeznaczony jest dla jednostek samorządu terytorialnego.

więcej

 

Dnia 13 lipca 2017 roku w LGR Kaszuby gościły dwie grupy kolonijne spędzające wakacje w Chmielnie, które oglądały filmy przyrodnicze w 3D oraz bawiły się w sali multimedialnej.

więcej

 

W środę 12 lipca Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby odwiedziły dzieci z Gminy Somonino. Wyjazd do Chmielna do Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie.

więcej

 

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła, Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby oraz Gmina Chmielno zapraszają na wystawę fotografii Piotra Zatonia pt. „Kaszuba Remus” według powieści „Żëcè i przigòde Remùsa” A. Majkowskiego.

więcej

 

W sobotę 8 lipca 2017 r. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wzięła udział w Festiwalu "Ludzie dla Ludzi" oraz w Targach Organizacji Pozarządowych organizowanych w Kartuzach w ramach Dni Powiatu Kartuskiego. 

więcej

Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Chmielanie” oraz  Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zapraszają na widowisko folklorystyczne pt. „Wesele Kaszubskie”, które odbędzie się w środę 12 i 26 lipca 2017 roku o godz. 20.30 w sali widowiskowej GOKSIR w Chmielnie.

więcej

W czwartek 29 czerwca 2017 r. na placu przy plebani w Chmielnie odbyła się trzecia edycja Święta Piotra Patrona Rybaków. Impreza, której celem była promocja Gminy Chmielno, zorganizowana została we współpracy przez Kaszubską Fundację „Nasza Chёcz”, Stowarzyszenie „Katolickie Dzieło Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie” oraz Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby poszukuje stażysty na stanowisko: pracownik biurowy.
Do obowiązków stażysty należeć będzie m.in. obsługa sekretariatu biura, obsługa posiedzeń Zarządu i Rady LGR Kaszuby, pomoc w realizacji projektów oraz w prowadzeniu zajęć i warsztatów regionalnych w Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby, pomoc przy realizacji różnego rodzaju działań promocyjnych.

więcej

LGR Kaszuby serdecznie zaprasza dzieci, dorosłych oraz Członków Stowarzyszenia na Święto Piotra Patrona Rybaków, które odbędzie się w czwartek 29 czerwca br. Planowane atrakcje to m.in.: dmuchana zjeżdżalnia i plac zabaw, malowanie twarzy, skręcanie balonów, zabawy integracyjno-sportowe, warsztaty plastyczne, wata cukrowa, degustacja zupy św. Piotra oraz biesiada.

więcej

Czwartkowe przedpołudnie spędziliśmy z uczniami klasy IV Zespołu Szkół w Sulęczynie. Młodzież wzięła udział w ekologicznych warsztatach malowania na ceramicznych kafelkach, na których powstały piękne motywy ukazujące głównie florę i faunę. Po wysiłku artystycznym przyszedł czas na naukę poprzez zabawę w sali interaktywnej. Zajęcia były nagrodą za udział w konkursie na najciekawiej opracowane wyniki uzyskane podczas Akcji sprzątania brzegów jezior/rzek, który zorganizowano w ramach projektu  pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”. 

więcej

W środę 21 czerwca br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne, tym razem malowania na szklanych słoikach, które zorganizowane zostały w ramach projektu  pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”. W zajęciach udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mirachowie i z Zespołu Szkół w Gowidlinie. Warsztaty były nagrodą za prace złożone w ramach konkursu na najciekawiej opracowane wyniki uzyskane podczas Akcji sprzątania brzegów jezior/rzek. Po pomalowaniu słoików, które z całą pewnością posłużą za piękne ozdoby, wazony bądź lampiony młodzież obejrzała film przyrodniczy 3D. W tracie wizyty w LGR Kaszuby szkoły za zaangażowanie w projekt otrzymały walizki ekobadacza.

więcej

W dniu dzisiejszym naszą siedzibę odwiedziły maluchy z Przedszkola w Mojuszu. Dzieciaki z zaciekawieniem pogłębiły swoją wiedzę nt. zawodu rybaka, w trakcie przygotowanego dla nich pokazu. Po zapoznaniu się z informacjami odnośnie pracy rybaka, używanych przez niego narzędzi oraz stroju niezbędnego do pracy przedszkolaki chętnie wzięły udział w rybackich konkurencjach: wyścigu czółen, wędzarni i łowieniu drewnianych rybek. To jeszcze nie wszystko. Na zakończenie pobyty w LGR Kaszuby nasi maili goście udali się do pełnej multimedialnych atrakcji sali interaktywnej.

więcej

We wtorek i środę odwiedzili nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żukowie. Pierwszego dnia pobytu w LGR Kaszuby maluchy chętnie obejrzały trójwymiarowy film. Z kolei drugiego dnia wzięły udział w warsztatach malowania na drewnianych podkładkach pod kubki. Dzieciaki do pracy podeszły z zaangażowaniem i cierpliwością. Efekty ich twórczości widać poniżej. Na zakończenie wizyty w LGR Kaszuby uczniowie skorzystali z rybackich, interaktywnych atrakcji mieszczących się w naszej sali interaktywnej.

więcej

Do konkursu zgłoszonych zostało 15 prac, w któych uczestnicy przedstawili informacje zebrane podczas akcji sprzątania brzegów jezior/rzek, w tym m.in.: zdjęcia, rysunki, opracowane plakaty, ulotki itd.


więcej

We wtorek 13 czerwca br. w LGR Kaszuby odbyły się warsztaty edukacyjne o tematyce ekologicznej dla grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie, którzy zostali nagrodzeni w konkursie, na opracowanie scenariusza gry ekologicznej. Dzieci w trakcie warsztatów namalowały piękne, naturalne motywy - florę i faunę na szklanych słoikach, którym w ten sposób „nadały drugie życie”.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 22 czerwca 2017 r. (czwartek) o godz. 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

W poniedziałek 12 czerwca br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się pierwsze warsztaty ekologiczne - malowania na ekotorbach, które zorganizowane zostały w ramach projektu  pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum w Chmielnie, nagrodzeni w konkursie na najciekawiej opracowane wyniki uzyskane podczas Akcji sprzątania brzegów jezior/rzek. Szkoła za zaangażowanie w projekt otrzymała walizkę ekobadacza.

więcej

Za nami już pięć spotkań prowadzonych w ramach warsztatów fotograficznych "Moje Korzenie" organizowanych przez Fundację "Aby chciało się chcieć" we współpracy z LGR Kaszuby przy dofinansowaniu Powiatu Kartuskiego. Uczestnicy warsztatów zgłębiają swoją wiedzę nt. fotografii, a wszystko dzięki wykwalifikowanym i doświadczonym prowadzącym. 

więcej

Środowe przedpołudnie spędziliśmy w towarzystwie uczniów z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej. Goszcząca u nas młodzież wzięła udział w warsztatach malowania na szklanych antyramach, na których powstały piękne motywy kaszubskie oraz wizerunki świętych. Po namalowaniu pięknych dzieł dzieci skorzystały z możliwości obejrzenia trójwymiarowego filmu oraz wzięły udział w zajęciach prowadzonych w sali interaktywnej.

więcej

6 czerwca br. siedzibę LGR Kaszuby odwiedziła 87 osobowa grupa uczniów z Gdańskiej Szkoły Podstawowej „Lingwista”. Nasi goście swoją wizytę  rozpoczęli od obejrzenia trójwymiarowego filmu przyrodniczego. Po sensie dzieciaki udały się do sali interaktywnej, która niezmiennie zarówno na nich,  jak i na opiekunkach zrobiła ogromne wrażenie. Interaktywnym grom i zabawom nie było końca.

więcej

Rada Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby zakończyła ocenę wniosków o dofinansowanie operacji złożonych w ramach następujących przeprowadzonych naborów 1/3.1./2017, 1/3.2./2017 oraz 1/3.3./2017 trwajcych od 28.04.2017 r. do 15.05.2017 r.

więcej

Słoneczne sobotnie przedpołudnie przedstawiciele LGR Kaszuby spędzili na Pikniku Wędkarskim „Dzień Dziecka” na Wyspie Łabędziej w Gaju Świętopełka w Kartuzach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło Nr 57 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kartuzach we współpracy z LGR Kaszuby.

więcej

26 maja br. odwiedzili nas uczniowie z Zespołu Szkół w Tuchlinie. Młodzież wzięła udział w warsztatach malowania na materiałowych torbach, na których powstały piękne motywy kaszubskie. Zgodnie z deklaracjami autorów prac wiele z nich trafi do ich mam z okazji "Dnia Matki". Po zakończeniu prac malarskich nasi goście udali się do sali interaktywnej, w której skorzystali z multimedialnych gier: rybackich, ekologicznych i kaszubskich.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłasza konkurs na opracowanie scenariusza gry ekologicznej, której motywem przewodnim jest np. ekologia, recykling, ochrona środowiska itp. Praca może być wykonana wybranymi przez uczestników technikami np. rysunek, szkic, obraz, wydzieranka, wyklejanka, komputerowo itp. Forma oraz format wykonania również są dowolne.

więcej

Za nami pierwsze dwa spotkania w ramach warsztatów fotograficznych "Moje Korzenie" zorganizowanych przez Fundację "Aby chciało się chcieć" we współpracy z LGR Kaszuby przy dofinansowaniu Powiatu Kartuskiego.

więcej

19.05.2017 r. kontynuowaliśmy obchody Dni Otwartych Funduszy Europejskich 2017. Tego dnia odwiedziły nas dzieci z Zespołu Szkół w Staniszewie, które ochoczo wzięły udział w wydarzeniu pn. Rybackie atrakcje z LGR Kaszuby.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r. uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 23 maja 2017 r. (wtorek) o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

POLSKI ZWIĄZEK WĘDKARSKI KOŁO Nr 57 w Kartuzach oraz Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zapraszają wszystkich chętnych, dzieci i młodzież oraz osoby niepełnosprawne na Piknik Wędkarski, który odbędzie się 27 maja 2017 r. (sobota) o godz. 9.00 na Wyspie Łabędziej w gaju Świętopełka. Szczegóły na plakacie.

więcej

W dniu dzisiejszym LGR Kaszuby odwiedzili goście chcący wziąć udział w wydarzeniu pn. Rybackie atrakcje z LGR Kaszuby, które zorganizowane zostało w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017.

więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu pn. Rybackie atrakcje z LGR Kaszuby, które organizowane jest w ramach akcji Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2017. Poznaj wyjątkową ofertę Centrum Promocji i Edukacji Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Odwiedź nas i bezpłatnie skorzystaj z zabaw ruchowych, kreatywnych zajęć warsztatowych oraz pokazów w sali interaktywnej, wyposażonej w multimedialne gry: rybackie, ekologiczne i kaszubskie. To jeszcze nie wszystko! Przyjdź, a weźmiesz udział w projekcji filmu przyrodniczego w 3D. Zapraszamy, moc wrażeń gwarantowana!

więcej

Ku pociesze organizatorów projekt pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich” podobnie jak w ubiegłym roku cieszył się zainteresowaniem placówek oświatowych i ich wychowanków. W tegorocznej edycji udział wzięło 655 uczniów z 19 szkół podstawowych  i gimnazjalnych z Powiatu Kartuskiego. W ramach akcji, która odbywała się w terminie od 24 do 29 kwietnia 2017 roku posprzątano brzegi 15 jezior i 3 rzek.

więcej

25 i 26 kwietnia br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się spotkania informacyjne nt. naborów wniosków o dofinansowanie  operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych. W trakcie spotkań przedstawione zostały zasady ubiegania się o dofinansowanie. Szczegółowo omówiono również kryteria wyboru operacji oraz wniosek o dofinansowanie.

więcej

We wtorek 25 kwietnia do LGR Kaszuby przyjechały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mojuszu.  Wspólnej nauce i zabawom nie było końca. Nasi goście podzieleni zostali na dwie grupy. Każda z grup obejrzała film o tematyce ekologicznej oraz udała się do sali multimedialnej, w której uczniowie skorzystali z interaktywnych gier i zabaw. Uśmiechy na twarzach maluchów odzwierciedlały ich zadowolenie z wizyty w LGR Kaszuby.

więcej

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach fotograficznych dla początkujących w każdym wieku, realizowanych przez Fundację Aby Chciało się Chcieć z Sulęczyna we współpracy z LGR Kaszuby. Warsztaty realizowane są w ramach zadania dofinansowanego przez Powiat Kartuski.

 

więcej

Serdecznie zapraszamy na spotkania informacyjne nt. naborów wniosków o dofinasowanie  operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych.

więcej

Kaszubska Fundacja Nasza Chëcz oraz Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zapraszają do wspólnej realizacji projektu pn. „Wielkie sprzątnie brzegów jezior kaszubskich”. Akcja przeznaczona jest przede wszystkim dla grup uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Kartuskiego.

więcej

W czwartek 6 kwietnia 2017 r. o godzinie 17.00 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyło się XII Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Jednym z głównych celów zebrania było zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności LGR Kaszuby w 2016 roku. Członkowie Zarządu , Rady oraz Komisji rewizyjnej przedstawili także sprawozdanie z działalności organów w 2016 roku. Ważnym punktem zebrania było również udzielnie Zarządowi LGR Kaszuby absolutorium, uchwała w tej sprawie została przyjęta jednogłośnie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby ogłasza nabory wniosków o dofinansowanie operacji w zakresie działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanego przez społeczność” w ramach Priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, z wyłączeniem projektów grantowych.

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszam na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu 06.04.2017 r. (czwartek) o godzinie 17:00 w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby w Chmielnie,  ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

Pierwszy kalendarzowy dzień wiosny pracownicy LGR Kaszuby spędzili w towarzystwie młodzieży z Zespołu Placówek Specjalnych w Kartuzach. Nasi goście tego dnia wzięli udział w warsztatach malowania na szklanych antyramach.

więcej

19 marca br. w Chmielnie odbyły się obchody Dnia Jedności Kaszubów. Organizatorzy na tę wyjątkową okazję przygotowali wiele atrakcji dla Kaszubów zjeżdżających do miejscowości będącej „Perełką Kaszub”.

więcej

19 marca 2017 r. w Chmielnie odbędzie się Dzień Jedności Kaszubów. LGR Kaszuby również przygotowała atrakcje na tę wyjątkową okazję. Serdecznie zapraszamy na projekcje filmów: „Ze śmiercią na TY” film nt. kaszubskich obrzędów pogrzebowych oraz „Na psa urok” film nt. kaszubskich obrzędów i zwyczajów. Tego dnia w LGR Kaszuby odbywać się będą również pokazy w sali interaktywnej, wyposażonej w multimedialne gry: rybackie, ekologiczne i kaszubskie.

więcej

W miniony czwartek z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w siedzibie LGR Kaszuby odbyło się wydarzenie pt. „KOBIETY Z IKRĄ”. Dla Pań przygotowano moc atrakcji.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do skorzystania z zaproszenia Marszałka Województwa Pomorskiego i udziału w IV edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbędzie się w terminie 18 – 21 maja 2017 r. Zaproszenie kierujemy w szczególności do dotychczasowych Beneficjentów.

 

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na spotkanie z okazji Dnia Kobiet, które odbędzie się 9 marca 2017r. (czwartek) o godzinie 18.00 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Drogie Panie, moc atrakcji gwarantowana, zapraszamy! ;)

więcej

 

W czwartek 23 lutego w siedzibie LGR Kaszuby odbył się pokaz filmu pt. „Żywioły, czyli kolejne dzieło stworzone przez Ewelinę Karczewską i Piotra Zatonia z fundacji „Aby chciało się chcieć”.

więcej

Koniec karnawału zbliża się wielkimi krokami, ale jeszcze udało nam się stworzyć kilka wspaniałych masek karnawałowych. We wtorek 21 lutego w LGR Kaszuby obyły się warsztaty, podczas których uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Klukowej Huty wykonali swoje kolorowe dzieła.

więcej

 

Szanowni Państwo uprzejmie informujemy, iż w minionym tygodniu została zatwierdzona część dokumentów wdrożeniowych dla Programu „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020 m.in. formularz wniosku o dofinansowanie wraz z instrukcją.

 

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na projekcję filmu pt. „Żywioły” - scenariusz i reżyseria Ewelina Karczewska, zdjęcia i montaż Piotr Zatoń. Niniejsza produkcja jest opowieścią o ludziach z pasją żyjących na Kaszubach. Seans odbędzie się w czwartek 23 lutego 2017 roku o godz. 18.00 w siedzibie LGR Kaszuby.

więcej

 

W miniony piątek siedzibę stowarzyszenia LGR Kaszuby odwiedziły również maluchy w wieku przedszkolnym, które do Chmielna przyjechały pod opieką pracowników Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach. Nasi mali goście obejrzeli film 3D i wzięli udział w zajęciach, które przeprowadzone zostały w multimedialnej.

więcej

 

W piątek 27 stycznia 2017 roku w LGR Kaszuby odbyły się ostatnie zajęcia w ramach programu przygotowanego na tegoroczne ferie zimowe. Tego dnia nasi goście wzięli udział w warsztatach malowania na szkle, a dokładniej na szklanych słoiczkach. Mamy nadzieję, że te jakże wyjątkowe prace będą piękną pamiątką czasu spędzonego w LGR Kaszuby.

więcej

 

Dzieci biorące udział w aktywnościach przygotowanych przez LGR Kaszuby na ferie zimowe z pewnością nie narzekają na brak atrakcji. Tym razem młodzież, która nas odwiedziła uczestniczyła w warsztatach malowania na ceramice.

więcej

 

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 31 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

 

W siedzibie LGR Kaszuby ciąg dalszy ferii zimowych. Tym razem odwiedzające nas dzieci wzięły udział w warsztatach malowania na tkaninach. Uczestnicy zajęć na materiałowych torbach namalowali piękne motywy kaszubskie.

więcej

 

W piątek 20 stycznia br. w siedzibie naszego stowarzyszenia odbyły się warsztaty z papieroplastyki. Zajęcia te były kolejną aktywnością realizowaną z LGR Kaszuby w ramach programu przygotowanego na ferie zimowe.

więcej

 

W związku z ukazaniem się Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, LGR Kaszuby przedstawia propozycję zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju, procedurach oraz kryteriach wyboru operacji.

więcej

 

W  środę 18 stycznia br. w LGR Kaszuby odbyły się warsztaty malowania na szkle w ramach programu przygotowanego dla dzieci i młodzieży na ferie zimowe. Uczestnicy zajęć namalowali piękne motywy kaszubskie na szklanych antyramach. Po zakończeniu prac malarskich młodzi artyści udali się do sali multimedialnej, w której aktywnie spędzili czas.

więcej

 

16 i 17 stycznia br. w siedzibie LGR Kaszuby gościli uczniowie z Centrum Rozwoju w Gdańsku przebywający na kolonii w Chmielnie. Nasi goście chętnie skorzystali z zaoferowanych atrakcji. Zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyły się zarówno zajęcia w sali interaktywnej wyposażonej w urządzenia multimedialne, jaki i możliwość udziału w seansie trójwymiarowego filmu.

więcej

 

16 stycznia br. LGR Kaszuby uruchomiło swój program przeznaczony dla dzieci i młodzieży chcących kreatywnie wykorzystać czas ferii zimowych. Nasi goście aktywny wypoczynek rozpoczęli od warsztatów malowania na kamieniach. Po stworzeniu pięknych prac dzieci więzły udział w zajęciach prowadzonych w sali interaktywnej. Wspólnej nauce i zabawie nie było końca.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka zaprasza na Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

Start Godzina 15.00

więcej

 

W dniu 12 stycznia 2017 roku w LGR Kaszuby odbyła się promocja książki pt. "Szpὸrtё z Lutnią – kaszubska biesiada z dowcipami", której współautorami są Pan Tadeusz "PLESKOT" Makowski oraz Pan Kazimierz "SŁODKI" Gruenholz.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na premierową projekcję filmu pt. „Żywioły”. Niniejsza produkcja jest opowieścią o ludziach z pasją żyjących na Kaszubach. Seans z udziałem i występem bohaterów odbędzie się w sobotę 14 stycznia 2017 roku o godz. 17.00 w Szkole w Kamienicy Szlacheckiej.

więcej

W środę 5 stycznia br. siedzibę LGR Kaszuby odwiedzili uczniowie Przedszkola Samorządowego Baśniowa Kraina w Chmielnie. Maluchy z entuzjazmem aktywnie spędzały  czas w naszej sali interaktywnej rozwijając swoją wiedzę nt. Kaszub i ekologii, przy pomocy urządzeń multimedialnych. Na zakończenie wizyty dzieciaki obejrzały również film przyrodniczy 3D.

więcej

Brakuje Ci pomysłów na to jak spędzić ferie? Nie musisz się dłużej zastanawiać, LGR Kaszuby przygotowała dla Ciebie moc atrakcji. Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty naszego Centrum Promocji i Edukacji w terminie: 16–20.01.2017 r. oraz 23–27.01.2016 r. Oferujemy mnóstwo atrakcji, zabaw i kreatywnych zajęć warsztatowych.

 

 

więcej

 

Szanowni Państwo, Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie informuje, iż Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej do dnia dzisiejszego nie zatwierdziło formularza wniosku o dofinansowanie oraz formularza uproszczonego biznesplanu. Planowany termin zatwierdzenia ww. dokumentów to przełom stycznia i lutego 2017 r.

 

więcej


We wtorek 13 grudnia br. w LGR Kaszuby gościła grupa z Armenii wraz z Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie Panią Edytą Klasa. Młodzież chętnie poznała możliwości naszej sali interaktywnej. Gry, quizy i zabawy multimedialne niezmienne cieszyły się zainteresowaniem gości.

więcej

 

LGR Kaszuby zaprasza wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z Raportem pt. „Czy atrakcyjność turystyczna Jeziora Białego i Jeziora Kłodno odbija się w ich stanie ekologicznym?”.

więcej

W środę 7 grudnia br. w LGR Kaszuby gościła młodzież licealna z Pucka. Na początku spotkania Dyrektor biura LGR Kaszuby Katarzyna Hering wdrożyła młodzież w specyfikę funkcjonowania naszego stowarzyszenia oraz zaznajomiła zebranych z podejmowanymi przez instytucję działaniami. Następnie uczniowie obejrzeli dwa filmy nawiązujące do kaszubskich obrzędów i tradycji. 

więcej

Dnia 6 grudnia br. do siedziby naszego stowarzyszenia przyjechały dwie grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Leźnie. W tym wyjątkowym dniu nie mogło u nas zabraknąć również Świętego Mikołaja, który postanowił obdarować prezentami naszych grzecznych gości.

więcej

 

Od poniedziałku 5 grudnia br. siedzibę stowarzyszenia zdobi pięknie udekorowana choinka, a wszystko za sprawą naszych zdolnych gości ze Szkoły Podstawowej w Tuchlinie.

więcej

Dzisiaj do LGR Kaszuby po raz pierwszy w tym roku zawitał klimat świąteczny. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie wzięli bowiem udział w warsztatach malowania na tkaninach. Tym razem jednak na materiałowych torbach prócz tradycyjnych motywów kaszubskich pojawiły się również symbole nawiązujące do Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabrakło pięknych choinek, aniołków i mikołajów.

więcej

W środę 29 listopada br. LGR Kaszuby odwiedzili uczestnicy konferencji pn. „Edukacja kaszubska – szansa na rozwój języka i kultury regionu”. W siedzibie naszego stowarzyszenia zostały przeprowadzone jedne z warsztatów zainteresowań, pn. „Geografia i historia Kaszub na przykładzie Chmielna. Wsparcie edukacji przez Lokalną Grupę Rybacką” w trakcie, których Prezes LGR Kaszuby Stanisław Klimowicz i Dyrektor biura Katarzyna Hering zaznajomili naszych gości m.in. z projektami edukacyjnymi realizowanymi przez stowarzyszenie.

więcej

We wtorek 29 listopada br. reprezentacja LGR Kaszuby udała się do I LO im. H. Derdowskiego w Kartuzach gdzie odbyła się konferencja podsumowującą projekt ,,Czy  atrakcyjność  turystyczna  Jeziora Białego i Jeziora Kłodno odbija się w ich stanie ekologicznym?”. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane przez Fundację „Ocalić Źródło” im. Bł. Salomei m.in. we współpracy z LGR  Kaszuby.

więcej

W czwartek 24 listopada br. gościli u nas uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Gowidlinie. Dzieciaki wzięły udział w warsztatach w trakcie, których stworzyły piękne kolaże ukazujące legendę o powstaniu Kaszub.

więcej

Czwartkowymi zajęciami zakończyliśmy projekt pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana. Warsztaty Malarskie”. Szczęśliwcami, którzy wzięli udział w ostatnich warsztatach w ramach danego działania byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Kreatywność młodzieży przerosła nasze oczekiwania. Motywy kaszubskie, które powstały na materiałowych torbach były niezwykłe.

więcej

W minioną środę mieliśmy zaszczyt gościć grupę działaczek z różnych regionów Ukrainy, którym ze względu na zainteresowania i podejmowaną aktywność w obszarze edukacji dorosłych i animacji kultury niezwykle bliska okazała się działalność LGR Kaszuby.

więcej

W dniach 14 i 15 listopada br. w LGR Kaszuby odbywały się warsztaty malowania na deskach. W zajęciach udział wzięli uczniowie z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach.

więcej

W czwartek 10 października br. siedzibę LGR Kaszuby odwiedzili uczniowie z Pomieczyńskiej Huty. Maluchy po obejrzeniu trójwymiarowego filmu chętnie przystąpiły do zajęć poświęconych tematyce nawiązującej do zbliżającego się Święta Niepodległości.

więcej

W czwartek 3 listopada br. z możliwości wzięcia udziału w warsztatach malarstwa na tkaninie w ramach projektu pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana. Warsztaty Malarskie” skorzystali uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Pomieczyńskiej Hucie.

więcej

W środę 9 listopada br. w warsztatach malarstwa na tkaninie w ramach projektu pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana. Warsztaty Malarskie” wzięły udział II grupy uczniów z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie.

więcej

Zgodnie z nowo zatwierdzoną Lokalną Strategią Rozwoju oraz Rozporządzeniem pomoc finansowa będzie przyznawana na zasadach podanych poniżej.

więcej

W piątek 28 października br. z oferty warsztatowej LGR Kaszuby skorzystali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kaliskach.

więcej

Ostatnie dwa dni spędziliśmy w towarzystwie uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Młodzież wzięła udział kolejnych zajęciach w ramach projektu pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana. Warsztaty Malarskie”.

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r.  uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 3 listopada 2016 r. (czwartek) o godz. 15.00 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

W poniedziałek 24.10.2016 br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się pierwsze warsztaty malarstwa na tkaninie w ramach projektu pt. „Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana. Warsztaty Malarskie”.

więcej

W piątek 21 października br. zdolni uczniowie z Zespołu Szkół w Miechucinie stworzyli swoje autorskie malowidła na materiałowych torbach.

więcej

W związku z ukazaniem się Rozporządzenia Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach Priorytetu 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”, LGR Kaszuby przedstawia propozycję zmian w Lokalnej Strategii Rozwoju, procedurach oraz kryteriach wyboru operacji.

więcej

Prezes LGR Kaszuby Stanisław Klimowicz wytypował jeszcze 5 prac, które powstały w ramach konkursu plastycznego „Połów ryb”, towarzyszącego XXIII Biegom Damroki nad jeziorem Kłodno. Wydarzenie odbyło się 2 października br.

więcej

Środa 19 października br. minęła nam w towarzystwie dwóch grup młodzieży z Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego w Kolbudach. Goście LGR Kaszuby zaczęli swoją wizytę warsztatami malowania na deskach. Każda osoba wykonała własne malowidło przedstawiające dowolnie wybrany kaszubski wzór.

więcej

We wtorek 18 października br. LGR Kaszuby odwiedziły dwie grupy ze Szkoły Podstawowej z Klukowej Huty. Dzieciaki z entuzjazmem obejrzały trójwymiarowy film przyrodniczy. Po seansie udały się do sali multimedialnej gdzie ochoczo rozwiązywały quizy poświęcone tematyce kaszubskiej i ekologicznej.

więcej

W środę 12 października br. LGR Kaszuby odwiedziła grupa uczniów z Zespołu Placówek Specjalnych z Kartuz. Nasi goście wzięli udział w projekcji filmu przyrodniczego w 3D oraz skorzystali z zajęć edukacyjnych, które zostały przeprowadzone w sali interaktywnej.

więcej

W poniedziałek 26 września br. LGR Kaszuby odwiedzili uczniowie klas „0” ZKiW z Klukowej Huty. Byli to pierwsi uczniowie, którzy odwiedzili nas w nowym roku szkolnym 2016/2017.

więcej

W środę  21 września 2016 r. siedzibę LGR Kaszuby wraz z uczniami z Zespołu Szkół w Chmielnie odwiedziła grupa gimnazjalistów z Niemiec, przebywająca na wymianie międzynarodowej.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby z radością informuje, że zrealizowany w zeszłym roku projekt pt. „Aktywna młodzież w środowisku lokalnym” znalazł się w Atlasie Dobrych Praktyk FIO 2015.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach pt. "Tożsamość Regionalna Pędzlem Malowana. Warsztaty Malarskie", które odbywać się będą w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie.

więcej

W dniu 9 września 2016r. w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało Rozporządzenie Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania, wypłaty i zwrotu pomocy finansowej na realizację operacji w ramach działań wsparcie przygotowawcze i realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność, w tym koszty bieżące i aktywizacja, objętych Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”.

więcej

Serdecznie zapraszamy na wystawę prac pt. „Szkoła na pustyni” do Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Moje Korzenie”, znajdującej się przy budynku LGR Kaszuby w Chmielnie.

więcej

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy studentów FRAMES Studium Fotografii, która znajduje się obecnie w LGR Kaszuby.

więcej

Kolejnego dnia Festiwal „Korzenie” odbywał się w siedzibie LGR Kaszuby. Uczestnicy imprezy obejrzeli m.in. dwa filmy. Pierwszy z nich pt. „Na psa urok” zrealizowany został przez organizatorów Festiwalu Piotra Zatonia i Ewelinę Karczewską. Film opowiada o zwyczajach i obrzędach na Kaszubach.

więcej

W dniach 2-3 września 2016 r. w Chmielnie odbywa się pierwsza edycja Festiwalu Sztuk „Korzenie”. Organizatorem imprezy jest Fundacja Aby Chciało się Chcieć. Podczas pierwszego dnia, Festiwal zapoczątkowany został przez wernisaż wystawy fotografii „Moje Korzenie” w siedzibie GR Kaszuby. Wystawa była efektem prac uczestników oraz wykładowców warsztatów fotograficznych prowadzonych w LGR Kaszuby od maja do lipca.

więcej

W środę 27 lipca 2016 roku na Kaczym Rynku nad jeziorem Białym w Chmielnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy plenerowej “Kaszubskie Rybaczenie”. Wystawa składa się 15 fotografii prezentujących trudny zawód rybaka na Kaszubach i powstała w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Katolickie Dzieło Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie we współpracy z lokalną społecznością, Lokalną Grupą Rybacką Kaszuby oraz Kaszubską Fundacją Nasza Chëcz.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej “Kaszubskie Rybaczenie”, które odbędzie się w środę 27 lipca 2016 roku o godz. 19.30 na Kaczym Rynku nad jeziorem Białym w Chmielnie.

więcej

Wakacje w LGR Kaszuby mijają pod hasłem zabaw i gier. W lipcu odwiedzili nas goście indywidualni oraz kilka grup: podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Chmielna, dzieci i młodzież z Łodzi przebywające na koloniach w Chmielnie, podopieczni Świetlicy Wiejskiej w Maksie oraz obóz dziecięcy UKS Kaszubska Akademia Aikido.

więcej

W minioną sobotę 9 lipca 2016r. Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wzięła udział w Festiwalu "Ludzie dla Ludzi" organizowanym w Kartuzach w ramach Dni Powiatu Kartuskiego. Festiwal był świętem organizacji pozarządowych, jak również okazją do zaprezentowania działalności i aktywności organizacji społecznych.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na widowisko folklorystyczne "Wesele Kaszubskie", które odbędzie się 13 i 27 lipca 2016 roku o godz. 20.30 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Chmielnie.

więcej

Już wkrótce Stowarzyszenie Katolickie Dzieło Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie wszystkich zainteresowanych zaprosi na wystawę “Kaszubskie Rybaczenie”. Wystawa zorganizowana zostanie w ramach Projektu, który polega na przygotowaniu wystawy składającej się z 15 zdjęć, prezentujących połowy rybackie na jeziorach Kaszubskich. Stare fotografie, znajdujące się w zasobach mieszkańców naszego obszaru, zostaną przedrukowane na bannery i wyeksponowane w Chmielnie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka serdecznie zaprasza na II letnie koncerty muzyki klasycznej „Usłyszeć Chmielno”. Koncerty odbędą się 10 i 14 lipca 2016 roku o godzinie 19.00 w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie.

więcej

W środę 29 czerwca br. na placu przy plebani w Chmielnie odbyło się Święto Piotra Patrona Rybaków. Celem imprezy plenerowej była promocja Gminy Chmielno, a rozpoczęła się ona uroczystą mszą świętą odpustową w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Impreza skierowana była głównie do dzieci, które bawiły się w rybackim miasteczku zabaw. Dla nich właśnie przygotowano mnóstwo atrakcji między innymi stoiska plastyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz zabawy integracyjno-sportowe.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych na Święto Piotra Patrona Rybaków, które odbędzie się w środę 29 czerwca 2016 r. w godzinach od 12.00 do 17.30 na placu przy plebani w Chmielnie. W programie między innymi dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, skręcanie balonów, zabawy integracyjno-sportowe, warsztaty plastyczne, wata cukrowa. Serdecznie zapraszamy!

więcej

W środę 22 czerwca 2016 r. o godzinie 18.00 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyło się XI Walne Zebranie Członków Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Jednym z głównych celów zebrania było zatwierdzenie sprawozdania merytorycznego i finansowego z działalności LGR Kaszuby w 2015 roku. Sprawozdanie z działalności organów w 2015 roku przedstawili członkowie Zarządu, Rady oraz Komisji Rewizyjnej. Uchwała w sprawie udzielenia Zarządowi LGR Kaszuby absolutorium została przyjęta jednogłośnie.

więcej

W ostatnim tygodniu roku szkolnego od 20 do 23 czerwca 2016 r. Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby odwiedzili uczniowie ze szkół z Łyśniewa, Załakowa, Kamienicy Szlacheckiej, Sulęczyna, Wielkiego Klincza i Staniszewa.

więcej

W piątek 17 czerwca 2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się ostatnie warsztaty malowania na tkaninie dla trzech kolejnych grup uczniów, tym razem ze Szkoły Podstawowej w Grzybnie. W zajęciach udział wzięło 44 uczniów z klasy IV, V i VI, którzy stworzyli jedyne w swoim rodzaju torby na zakupy. Zajęcia zrealizowane zostały w ramach projektu pt. „MÚCA, CHËCZ, KASTA, SÉC - budowanie tożsamości regionalnej i lokalnej”.

więcej

W dniu 16.06.2016 r. odbyły się ostatnie pokazy pn. „Zostań Rybakiem”, w których udział wzięli uczniowie z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie. Dzieci podczas zajęć zdobyły informacje o pracy rybaka, zapoznały się z używanymi narzędziami rybacki oraz strojami do pracy jak i wyjściowymi. Poznały też inne zajęcia rybaków dzięki zorganizowanym konkurencjom: wyścigu czółen, wędzarni i łowienia na wędkę.

więcej

W dniu 15.06.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne realizowane przez Fundację Aby Chciało Się Chcieć z Sulęczyna we współpracy z Lokalna Grupa Rybacką Kaszuby. Po cyklu kilku spotkań teoretycznych, przyszedł czas na wykorzystanie pozyskanej wiedzy w praktyce.

więcej

We wtorek 14 czerwca 2016 r. odbyły się kolejne warsztaty malowania na tkaninie dla trzech grup uczniów ze Szkoły Podstawowej Nr 5 z Kartuz. Zajęcia odbyły się w siedzibie LGR Kaszuby i realizowane są  w ramach projektu pt. „MÚCA, CHËCZ, KASTA, SÉC - budowanie tożsamości regionalnej i lokalnej”. Podczas zajęć na przygotowanych torbach powstały niepowtarzalne obrazy. Dzieci wykonały indywidualne prace, które zabrały ze sobą do domów. 

więcej

Na podstawie §4 ust.3 Regulaminu Rady LGR Kaszuby przyjętego Uchwalą nr 67/X/2015 Walnego Zebrania Członków LGR Kaszuby z dnia 10 grudnia 2015 r. uprzejmie zapraszam na Posiedzenie Rady LGR Kaszuby, które odbędzie się w dniu 22 czerwca 2016 r. (środa) o godz. 16.30 w siedzibie Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2A. Jednocześnie uprzejmie informuję, że w przypadku braku quorum tj. niemożności podejmowania uchwał, kolejny termin Posiedzenia Rady LGR Kaszuby, na podstawie § 6 ust. 2 Regulaminu Rady LGR Kaszuby zostaje wyznaczony na ten sam dzień, na godzinę 17.30.

więcej

W dniu 13.06.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się czwarte i piąte  warsztaty malowania na tkaninie, które realizowane są  w ramach projektu pt. „MÚCA, CHËCZ, KASTA, SÉC - budowanie tożsamości regionalnej i lokalnej”.  W zajęciach tym razem uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamienicy Królewskiej.

więcej

W tym tygodniu tj. od 06.06.2016 r. odbyły się kolejne pokazy pn. „Zostań Rybakiem”. Tym razem LGR Kaszuby odwiedziły dzieci ze szkół  z Kamienicy Szlacheckiej oraz Sulęczyna. Również i tym razem pozytywnym emocjom podczas trwających zabaw: „wyścigu czółen”, „wędzarni” i „łowienia na wędkę” nie było końca.

więcej

Na podstawie §12 ust. 5 Statutu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zapraszamy na Walne Zebranie Członków, które odbędzie się w dniu  22.06.2016 r. (środa) o godzinie 18:00 w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby w Chmielnie,  ul. P. Bukowskiego 2A. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że w przypadku braku quorum tj. niemożności podejmowania uchwał, kolejny termin zebrania na podstawie §12 ust. 4 Statutu zostanie wyznaczony na ten sam dzień, na godzinę 18:30.

więcej

W dniu 06.06.2016 r. w Chmielnie w ramach realizacji projektu Fundacji „Ocalić Źródło” im. Bł. Salomei pn. „Czy atrakcyjność turystyczna Jeziora Białego i Jeziora Kłodno odbija się w ich stanie ekologicznym?” dofinansowanego przez Powiat Kartuski  w ramach wyników otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych Powiatu Kartuskiego w 2016 r., odbyły się zajęcia terenowe nad Jeziorem Białym i Jeziorem Kłodno stanowiące jeden z elementów realizowanego przedsięwzięcia.

więcej


AKTYWNI na START

Oddolne inicjatywy organizacji pozarządowych w Gminie Chmielno Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby

WYNIKI NABORU WNIOSKÓW

więcej

W sobotę 4 czerwca 2016 r. odbyła się w Sulęczynie VII edycja Ogólnopolskich Amatorskich Zawodów Kajakowych Hydroaktywni 2016.

więcej

W czwartek 2 czerwca br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się trzecie z kolei warsztaty malowania na tkaninie w ramach projektu pt. „MÚCA, CHËCZ, KASTA, SÉC - budowanie tożsamości regionalnej i lokalnej”. W zajęciach tym razem uczestniczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Miechucinie. Warsztaty zostały dofinansowane przez Województwo Pomorskie oraz są realizowane w ramach działań aktywizujących lokalne społeczności LGR Kaszuby.

więcej

W dniu 31.05.2016 r. w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie odbyło się bezpłatne spotkanie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu kartuskiego nt. „Ekonomizacja trzeciego sektora – finansowanie zadań statutowych NGO”. 

więcej

W dniu 28.05.2016 r. na Wyspie Łabędziej nad Jeziorem Klasztornym w Kartuzach odbył się Piknik Wędkarski, który zorganizowany został z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przez Członków Koła nr 57 Polskiego Związku Wędkarskiego z Kartuz.

więcej

W tym tygodniu tj. od 23 do 25 maja odbyły się kolejne pokazy pn. „Zostań Rybakiem”. Tym razem LGR Kaszuby odwiedziły dzieci ze szkół  z Chmielna, Kożyczkowa oraz Podjazów.

więcej

W dniu 23.05.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się kolejne warsztaty malowania na tkaninie w ramach projektu pt. „MÚCA, CHËCZ, KASTA, SÉC - budowanie tożsamości regionalnej i lokalnej”, w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku.

więcej

W dniu 23.05.2016 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyło się uroczyste podpisanie umów ramowych (o warunkach i sposobie realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność) na realizację Lokalnych Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 lokalnych grup rybackich i lokalnych grup działania w województwie pomorskim. Lokalna Strategia Rozwoju Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby otrzymała dofinansowanie w wysokości 9.083.998,48 zł. ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”.

więcej

W dniach 18.05.2016 r. i 19.05.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się kolejne pokazy pn. „Zostań Rybakiem”, tym razem dla dzieci ze szkoły Podstawowej w Kożyczkowie oraz Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

więcej

W dniu 18.05.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się kolejne warsztaty fotograficzne realizowane przez Fundację Aby Chciało Się Chcieć z Sulęczyna.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby poszukuje starych zdjęć związanych z kaszubskimi jeziorami i zawodem rybaka. Zostaną one wykorzystane do promocji walorów naszego regionu. 

więcej

Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody do LGR Kaszuby na pokaz pn. „Zostań Rybakiem” w dniu 17.05.2016 r. dotarły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Lisich Jamach. 

Zwarzywszy na aurę panującą na zewnątrz, tym razem cały pokaz postanowiliśmy przeprowadzić w siedzibie LGR Kaszuby.

więcej

W dniu 16.05.2016 r. siedzibę LGR Kaszuby wraz z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odwiedziła 50 osobowa grupa międzynarodowych licealistów z Francji, Włoch i Litwy, uczestników projektu  pod nazwą Inwentaryzacja i ochrona europejskiej bioróżnorodności. Grupa wzięła udział w warsztatach malowania na ceramice.

więcej

W poniedziałek 16 maja br. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się pierwsze warsztaty malowania na tkaninie w ramach projektu pt. „MÚCA, CHËCZ, KASTA, SÉC - budowanie tożsamości regionalnej i lokalnej”, w których udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Głodnicy.

więcej

W związku z kolejnym dniem obchodów przez LGR Kaszuby Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniu 13.05.2016 r. z przygotowanej oferty Centrum Promocji i Edukacji skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych z terenu powiatu kartuskiego na bezpłatne szkolenie nt. „Ekonomizacja trzeciego sektora – finansowanie zadań statutowych NGO”.

więcej

W związku z obchodami przez LGR Kaszuby Dni Otwartych Funduszy Europejskich w dniu 12.05.2016 r. z przygotowanej oferty Centrum Promocji i Edukacji skorzystali uczniowie Szkoły Podstawowej w Węsiorach, Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie oraz Zespołu Kształcenia i Wychowania w Gołubiu.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka KASZUBY bierze udział w konkursie programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” na pozyskanie grantu w wysokości 5.000,00 zł na realizację projektu pn. „TESCO czyli Twórcze Energiczne Spotkania Cudnie Odkrywcze. Warsztaty malarstwa na szkle”.

więcej

W dniu 11.05.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się pierwsze warsztaty fotograficzne „Moje Korzenie”, które organizowane są przez Fundację Aby Chciało się Chcieć z Sulęczyna. Pierwsze zajęcia stacjonarne poświęcone były miedzy innymi integracji uczestników kursu, zaprezentowania sprzętu fotograficznego, którym dysponują uczestnicy oraz oszacowania poziomu zaawansowania uczestników warsztatów w ich pasji jaką jest fotografia.

więcej

 

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby rozpoczyna nabór wniosków w ramach regrantingu na realizację zadań pn. Oddolne inicjatywy organizacji pozarządowych w Gminie Chmielno Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby.

Termin składania wniosków: 12 maja 2016 r. – 27 maja 2016 r.

więcej

W poniedziałkowy poranek 9 maja 2016 r. na placu przy siedzibie LGR Kaszuby, kiedy przyszli do nas uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej z Chmielna zrobiło się niezwykle gwarnie.  16 osobowa grupa uczniów wzięła udział w trzyetapowym pokazie pn. Zostań Rybakiem.

więcej

W dniach 12 i 13 maja 2016 r. od godz. 10.00 do godz. 16.00 LGR Kaszuby zaprasza do korzystania z oferty Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby w Chmielnie z mnóstwem atrakcji, zabaw i kreatywnych zajęć warsztatowych w tym dekoracje z masy solnej, malowanie na tkaninie, malowanie na ceramice. Dodatkowo w programie przyrodnicze seanse filmowe 3D, a także rybackie gry planszowe, zabawy ruchowe, kalambury, rebusy, konkursy.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach pt. "MÚCA, CHËCZ, KASTA, SÉC - budowanie tożsamości regionalnej i lokalnej", które odbywać się będą w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie.

więcej

W dniu 06.05.20116 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się zajęcia pokazowe pn. „Zostań Rybakiem”  dla kolejnej grupy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Borzestowie.

więcej

W dniu 05.05.2016 r. siedzibę LGR Kaszuby odwiedzili gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Gowidlinie, którzy wzięli udział w akcji pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”. 

więcej

W dniu 05.05.2016 r. siedzibę LGR Kaszuby w Chmielnie odwiedzili uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Borzestowie, którzy wzięli udział w pokazie pt. „Zostań Rybakiem”.  Dzieci ze zdumieniem przysłuchiwały się opowieściom o dawnych połowach ryb a także z zaciekawieniem przypatrywały się prezentowanym fotografiom, co przyczyniło się do ich aktywności na zajęciach praktycznych. Podczas prezentacji połowowych rekwizytów dzieci z łatwością posługiwały się prawidłowym nazewnictwem.

więcej

W dniach 28.04.2016 r. i 29.04.2016 r. odbyły się kolejne pokazy pn. "Zostań Rybakiem", dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sulęczynie i dla uczniów Szkoły Podstawowej w Borczu.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w Warsztatach Fotograficznych MOJE KORZENIE, realizowanych przez Fundację Aby Chciało się Chcieć z Sulęczyna oraz LGR Kaszuby.

więcej

W piątek 22.04.2016 r. uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie posadzili drzewka przy siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Wszystkim uczestnikom "ogrodniczych" zajęć serdecznie dziękujemy!

więcej

W dniach 21 i 22 kwietnia odbyły się kolejne pokazy pn. "Zostań Rybakiem", tym razem dla dwóch grup z Zespołu Szkół z Miechucina.

więcej

W dniach od 18 do 22 kwietnia 2016 r. na obszarze działania Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby młodzi ochotnicy – uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych wzięli udział w akcji pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich”. Łącznie do udziału w akcji zgłosiły się 24 szkoły z obszaru działalności LGR Kaszuby deklarując uczestnictwo w akcji w sumie ponad 1000 uczniów. Głównym zamierzeniem akcji  było wzmacnianie świadomości ekologicznej uczniów oraz odpowiedzialności za środowisko naturalne, edukacji z zakresu poszanowania  zasobów naturalnych, zwłaszcza wody, surowców naturalnych i lasów.

więcej

Z radością informujemy, iż w dniu 18 kwietnia 2016 r. w akcję pn. „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich” zaangażowali się:  Zespół Szkół w Staniszewie, Ośrodek Edukacji Kaszubskiej – Szkoła Podstawowa na Głodnicy, Szkoła Podstawowa w Mirachowie a także Zespół Placówek Specjalnych w Kartuzach, Kaszubski Park Krajobrazowy i ELWOZ sp. z o. o.

więcej

W czwartek 14 kwietnia br. odbyły się pierwsze pokazy pn. "Zostań Rybakiem", w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół z Chmielna. Pokazy realizowane są przez Kaszubską Fundację Nasza Chëcz, a odbywają w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby.

więcej

W dniach 12 i 13 kwietnia 2016 r. odwiedziły nas przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Przodkowie. Wizyta w LGR Kaszuby była doskonałą okazją do wspólnych rybackich gier i zabaw. W programie nie mogło też zabraknąć seansu filmowego 3D.

więcej

Z radością informujemy, iż do akcji „Wielkie sprzątanie brzegów jezior kaszubskich” dołączyli już Gmina Sierakowice,Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Radbur sp. z o. o., a także...

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wspólnie z Kaszubskim Parkiem Krajobrazowym oraz Powiatem Kartuskim  serdecznie zaprasza do udziału w przedsięwzięciu pt. „WIELKIE SPRZĄTANIE BRZEGÓW JEZIOR KASZUBSKICH”. Akcja adresowana jest w szczególności do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do udziału w POKAZACH pn. ZOSTAŃ RYBAKIEM, realizowanych przez Kaszubską Fundację Nasza Chëcz, które odbędą się w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby wraz z partnerami Słowińską Grupą Rybacką, Lokalną Grupą Rybacka Pojezierze Bytowskie oraz Północnokaszubską Lokalną Grupą Rybacką rozpoczyna realizację partnerskiego projektu pn. Edukacja Ekologiczna w Sieci dofinansowanego w ramach Działania 11.4 Ochrona różnorodności biologicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Realizacja zadania jest kolejnym działaniem aktywizującym lokalne społeczności podejmowanym przez LGR.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby zaprasza do skorzystania z zaproszenia Marszałka Województwa Pomorskiego i udziału w III edycji ogólnopolskiej akcji promocyjnej pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich, która odbędzie się w terminie 12 – 15 maja 2016 r. Zaproszenie kierujemy w szczególności do Beneficjentów Osi 4 PO Ryby 2007-2014.

więcej

W dniu 18.03.2016 r. uczestnicy zajęć Języka Kaszubskiego z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku wzięli udział w wielkanocnych warsztatach przygotowywania ozdób świątecznych. Tym razem były to różnej wielkości pisanki oraz ptaszki z masy solnej. Po zajęciach plastycznych dzieci wzięły udział w seansie filmu 3D oraz skorzystały z atrakcji sali multimedialnej Centrum Edukacji i Promocji.

więcej

W dniu 17.03.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się warsztaty przygotowywania wyjątkowych pisanek świątecznych. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze szkoły podstawowej w Chmielnie. Na podstawie różnorodnych wzorów, w tym także ludowych, kaszubskich, przyozdabiano piękne pisanki.

więcej

W dniu 15.03.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyło się  spotkanie organizowane  dla przedstawicieli organizacji pozarządowych poświęcone obowiązkom organizacji wynikającym z ustaw. Spotkanie głównie poświęcone było konieczności dokonywania sprawozdawczości zgodnie z aktualnymi przepisami, w tym ustawą o rachunkowości.

więcej

W dniu 09.03.2016 r. w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji minionego, międzynarodowego święta - Dnia Kobiet.  Tym razem nasze stowarzyszenie na chwilę zamieniło się w profesjonalne studio fotograficzne oraz studio stylizacji. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko 40 Pań, członkiń stowarzyszenia a także mieszkanek obszaru LGR Kaszuby.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie organizowane wraz z Fundacją Edukacji i Działań Społecznych w Kartuzach, poświęcone obowiązkom organizacji wynikającym z ustaw, które odbędzie się w dniu 15.03.2016r. (wtorek) o godz. 13.00 w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie ul. P. Bukowskiego 2A.

więcej

LGR Kaszuby zaprasza do zapoznania się z publikacją pt. ,,Piękne i brudne czyli rzecz o Jeziorach Kartuskich” autorstwa mgr Teresy Dyl-Sosnowskiej, dr Doroty Burskiej z Instytutu Oceanografii UG, dr Barbary Wojtasik z HydroBioLab oraz nauczycielek z I LO w Kartuzach dr Anny Bychowskiej i mgr Izabeli Bystron.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkie Panie do udziału w spotkaniu, które odbędzie się w dniu 09.03.2016 r. o godzinie 18:00 w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie. W programie między innymi foto-niespodzianka w wykonaniu    PIKPHOTOGRAPHY Fotografia Film, Piotr Zatoń. Serdecznie zapraszamy.

więcej

W dniu 01.03.2016 r.  Centrum Promocji i Edukacji odwiedziła grupa 3 i 4 latków z Prokowa. Nasi goście skorzystali z seansu filmu 3d a także wraz z animatorami przygotowali kolorowe rybki, które na pamiątkę zabrali do swych domów. Na zakończenie spotkania dzieci pięknie wykonały przygotowaną piosenkę pt. „Tu stoją krokodyle…” W nagrodę, wszystkich obdarowano balonowymi zwierzątkami.

więcej

W piątek 26 lutego 2016r. LGR Kaszuby odwiedzili goście spędzający ferie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Sierakowicach. Wśród atrakcji oprócz filmu oraz gier i zabaw multimedialnych znalazły się przyrodnicze gry, quizy i rebusy.

więcej

Ostatni dzień ferii upłynął w LGR Kaszuby na malowaniu na ceramice. Podczas zajęć nasi goście wykonali dekoracje wykorzystując elementy nawiązujące do haftu kaszubskiego, jak również motywy kojarzące się z przyrodą, jeziorami, wodą. Wszystkim uczestnikom gratulujemy pięknych prac.

więcej

W czwartek 25.02.2016 r. Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby odwiedziła kolejna grupa obozowiczów z Centrum Rozwoju z Gdańska.  Grupa dzieci korzystała z oferty naszej sali multimedialnej oraz wzięła udział w seansie filmu  3D.

więcej

W dniu 24.02.2016 r. w Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby gościliśmy małych sportowców ze Stowarzyszenia Inicjatywa Arka Gdynia. Spędzając czas w LGR Kaszuby, dzieci uczestniczyły w seansie filmu 3D oraz korzystały z interaktywnych gier i zabaw dostępnych na naszej sali multimedialnej.

więcej

Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, również w trwającym drugim tygodniu ferii zimowych, bardzo licznie odwiedzają LGR Kaszuby młodzi mieszkańcy Chmielna i okolic, a także przyjezdni goście.  Miło spędzony czas w siedzibie Centrum Promocji i Edukacji owocuje pięknie wykonanymi pracami.

więcej

Uczniowie Zespołu  Szkolno - Przedszkolnego w Bukowinie, którzy odwiedzili nas w dniu 23.02.2016 r., podczas popołudnia spędzonego w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby oprócz seansu filmowego, miło spędzili czas na sali multimedialnej korzystając z różnych gier i zabaw.

więcej

We wtorek 23.02.2016 r. Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby odwiedziła grupa obozowiczów z Centrum Rozwoju z Gdańska. Spędzając feryjny czas w Chmielnie, grupa z zafascynowaniem korzystała z oferty naszej sali multimedialnej oraz kina 3D.

więcej

W ostatnich dniach wzbogaciły się zasoby Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby. Dzięki uprzejmości Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, który przekazał nam materiały dydaktyczne: modele raków szlachetnego, błotnego i pręgowatego (amerykańskiego) wzbogacić będziemy mogli ofertę edukacyjną Centrum LGR Kaszuby, co z pewnością ucieszy naszych gości.

więcej

W piątek 19.02.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie odbyły się warsztaty malarstwa na ceramice. Podczas zajęć ich uczestnicy stworzyli piękne rysunki w zależności od preferencji, na porcelanowych filiżankach bądź ceramicznych kaflach.

więcej

Uczniowie Zespołu Szkół w Mściszewicach podczas popołudnia spędzonego w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby oprócz seansu filmowego, gier i zabaw edukacyjnych, przyozdobili papierowe rybki, które połączone w rodzinki wraz z uczniami pojechały w świat.....

więcej

Feryjna środa upłynęła w LGR Kaszuby na malowaniu serwetek. Spotkanie rozpoczęło się wyborem wzorów i przeniesieniem ich z wykorzystaniem kalki na tkaninę. Następnie wszyscy pomalowali wybrane przez siebie wzory kolorowymi farbami.

więcej

We wtorek 16 lutego LGR Kaszuby odwiedzili gimnazjaliści z Zespołu Szkół w Mściszewicach. Czas spędziliśmy wspólnie między innymi przy lepieniu rybek z masy solnej, grach i zabawie.

więcej

Szybko minęły pierwsze dwa dni ferii zimowych w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby. Spotkania były okazją m.in. do przygotowania dekoracji z masy solnej, obejrzenia filmu oraz wspólnych gier i zabaw.

więcej

W piątek 12 lutego w LGR Kaszuby odbyła się projekcja filmu zrealizowanego przez Ewelinę Karczewską i Piotra Zatonia pt. “Na psa Urok”. Tłumnie przybyli na seans widzowie, mieli okazję przypomnieć sobie odchodzące w zapomnienie kaszubskie obrzędy, zwyczaje i wierzenia m.in. te związane z czasem Wielkiejnocy, sobótkami, żniwami i okresem świąteczno-noworocznym.

więcej

W środę 10 lutego 2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się warsztaty malarstwa na ceramice, w których udział wzięło 16 uczennic oraz dwie Panie nauczycielki z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sierakowic.

więcej

W piątek 5 lutego LGR Kaszuby odwiedziła prawie 40-osobowa grupa przedszkolaków z Dzierżążna i Mezowa. Podczas wizyty dzieci obejrzały bajkę w 3d. Następnie wspólnie z animatorami malowały obrazki i figurki z masy solnej, bawiły się oraz stworzyły plakaty ze swoimi rączkami.

więcej

Dnia 1 lutego 2016 roku odbyły się kolejne warsztay malowania na szkle, w których udział wzięły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie. Zarówno na szybkach, jak i na słoikach czy butelkach powstały niepowtarzalne prace.

więcej

Jak spędzić czas w ferie zimowe?
Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza do korzystania z oferty Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby w terminie: 15–19.02.2016 r. oraz 22–26.02.2016 r. w godz. 10.00 - 12.00.

więcej

Rozpoczął się czas karnawału pełen zabaw z udziałem kolorowych przebrań i tajemniczych masek. W dniu 15.01.2016 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie zorganizowano niezwykle barwne warsztaty tworzenia i zdobienia masek karnawałowych dla 32 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Klukowej Hucie. Na zajęciach dzieci nauczyły się tworzenia masek z taśmy gipsowej oraz ich ozdabiania  w kreatywny i artystyczny sposób.

więcej

Już niedługo Dzień Babci i Dziadka, dlatego w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie zorganizowano warsztaty plastyczne poświęcone przygotowywaniu prezentów dla tych, którzy – w przeciwieństwie do rodziców – „z przymrużeniem oka” często pozwalają dzieciom na jeszcze jedną czekoladkę czy dodatkową porcję lodów, są bardziej tolerancyjni i pobłażliwi.

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby z radością informuje, iż Centrum Promocji i Edukacji  w Chmielnie w okresie od lipca 2015 roku do połowy stycznia 2016 roku  odwiedziło ponad 2500 osób!

więcej

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby uprzejmie informuje, iż od dnia 16.04.2018 r. zmianie ulegają zapisy dokumentu: „Zasady konkurencyjnego wyboru wykonawców w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, opublikowanego na stronie internetowej Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, które zobowiązują beneficjentów programu do dokonywania wszelkich zakupów w ramach realizowanych operacji zgodnie z zapisami w/w dokumentu.  

więcej