Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

CERAMICZNA WYOBRAŹNIA NASZYCH GOŚCI – TAKIE CUDA ROBIMY

Od 19 września ruszyliśmy pełną parą z realizacją warsztatów ceramicznych z uczniami szkół z naszego obszaru i nie tylko. Do tej pory w zajęciach udział wzięło ponad 20 grup uczestników, a prace wykonało ok. 350 osób w różnym wieku.

Okazało się, że czas spędzony z gliną bardzo szybko płynie, a  sami uczestnicy wykazują ogromnie zainteresowanie.

Podczas zajęć  rozmawiamy o tym, czym jest glina i skąd możemy ją pozyskać, a także poznajemy podstawowe techniki lepienia z gliny ( m. in. płaty, wałeczki, wygniatanie itp.).

Każdy uczestnik otrzymuje płat z gliny, z którego wykonujemy różnego rodzaju paterki, miseczki, lampiony w kształcie domków,   czy doniczki. Wszystkie prace malujemy angobami i odstawiamy do wysuszenia. Każda z grup oczekuje na swoje prace, gdyż wymagają one dwukrotnego wypalenia, aby  stały się bardziej trwałe.

Podczas wizyty w naszym Centrum realizujemy zajęcia w naszej nowo otwartej Ekopracownii, gdzie podglądamy życie w wodzie, rozmawiamy o ekosystemie jeziora, podglądamy pod mikroskopem to czego nie możemy zobaczyć gołym okiem, a także sprawdzamy, jak widzą nasz świat zwierzęta. Uczestnicy z ogromnym zainteresowaniem  zakładają okulary z kolorowymi soczewkami, aby zobaczyć jak widzi kot, piec, czy ryba, a nawet jak widział dinozaur.

logo RPROO zestaw