Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

PLENER RZEŹBIARSKI pt. „Tradycje lokalne w drewnie zaklęte”

Kalendarzowa wiosna już w pełni! Mimo, że pogoda ostatnio nas nie rozpieszcza, mamy chęć spędzania czasu na wolnym powietrzu -  z dala od bliskiego nam wirtualnego świata, który stał się częścią naszej codzienności. My, w nadchodzącym tygodniu będziemy spacerować nad brzeg chmieleńskiego jeziora, by podziwiać prace rzeźbiarzy.

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby w dniu 22.04.2021 r.  ruszyła z realizacją tygodniowego Pleneru Rzeźbiarskiego pt. „Tradycje lokalne w drewnie zaklęte”. Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu pt.: „Rybactwo wczoraj i dziś - realizacja działań na rzecz zachowania i promocji lokalnej tradycji na obszarach: LGR Kaszuby, LGR „Mòrénka” i SRLGD „Morze i Parsęta”zgodnie z działaniami prowadzonymi w ramach współpracy, objętych Priorytetem 4.  Zwiększenie zatrudnienia spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym „Rybactwo i Morze”

Rzeźbiarze chętnie opowiadają o swojej artystycznej pasji i umiłowaniu drewna jako tworzywa służącego do powstania przepięknych dzieł. W swej pracy nie tylko używają drobnych narzędzi rzeźbiarskich, ale też ciężkich pił mechanicznych. W przerwach w twórczej pracy, w otoczeniu przepięknej kaszubskiej przyrody, w miłym towarzystwie  mają okazję na chwilę wytchnienia, miłego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń i ładowania baterii na powrót do wirtualnej codzienności.

Postępy prac, kunszt artystów codziennie możemy śledzić w Kompleksie Wichrowe Wzgórze w Chmielnie, gdzie tuż nad samym brzegiem jeziora dzieje się prawdziwa magia drewna znaczonego dłutem. Wszystkich chętnych zachęcamy do odwiedzenia i obserwacji twórców podczas ich pracy do 29.04.2021 r.

Już nie możemy doczekać się, kiedy pochwalimy się efektami.