Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

LGR KASZUBY NA ZAWODACH HYDROAKTYWNI 2016

W sobotę 4 czerwca 2016 r. odbyła się w Sulęczynie VII edycja Ogólnopolskich Amatorskich Zawodów Kajakowych Hydroaktywni 2016.

Początek zawodów, jak również I etap rozgrywał się na Jeziorze Węgorzyńskim. W trakcie tego etapu zawodnicy musieli pokonać 6 km odcinek w postaci trzech pętli wraz z kajakowym torem przeszkód. Pętle należało pokonać we wskazanej kolejności. Po pierwszym etapie zawodów uczestnicy zatrzymali się na promenadzie przy jeziorze, gdzie mogli odpocząć i się zrelaksować. Nie brakowało atrakcji również dla najmłodszych. Dzieci mogły spróbować swoich sił w pływaniu kajakiem pod okiem wykwalifikowanych instruktorów w specjalnie wyodrębnionym miejscu oraz pomalować sobie buzie.
Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby specjalnie dla dzieci zorganizowała gry i zabawy m.in. wyścig czółen oraz jeziorko do wędkowania, które cieszyło się szczególnym zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych. W II etapie zawodnicy musieli wykonać określone zadanie na jez. Węgorzyno, a mianowicie pokonać tyłem odcinek ok. 50m. Dalszy ciąg rywalizacji obywał się na odcinku rzecznym. Zawodnicy spłynęli Rynną Sulęczyńską i dotarli do mety na przystani kajakowej Kajlandia. Po przybyciu wszytki zawodników do mety, zwycięzcom wręczono nagrody ufundowane między innymi przez LGR Kaszuby.

Podczas imprezy wśród uczestników rozpowszechniono informacje na temat zasad przyznawania pomocy na realizację operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.