Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

ZAJĘCIA Z EKOLOGII – CIĄG DALSZY

W dniach 15.03.2019 r. oraz 18.03.2019 r. w zajęciach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szopie. W ramach spotkania dzieci zapoznały się z takimi zagadnieniami jak np. : ekologia, zdrowa żywność, odpady, segregacja, recykling, itp.. Dzieci rozwiązywały rebusy, utrwalały zdobytą wiedze za pomocą zabaw przy użyciu chusty animacyjnej, a także korzystały z aplikacji multimedialnych przy użyciu tabletów: „Zdrowe Zakupy” oraz „Jeziora Kółka Raduńskiego”.  Widzimy, że poruszane tematy nie są obce naszym uczestnikom, co niezmiernie nas cieszy i pozwala jeszcze aktywniej prowadzić zajęcia.

Na zakończenie zajęcia urozmaiciliśmy  układanką mega – puzzli z wizerunkiem kaszubskiego rybaka, co uatrakcyjniło spotkanie.

Działanie realizowane w ramach projektu współpracy pn. „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.