Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

DZIEŃ KOBIET W LGR KASZUBY

W LGR Kaszuby w Chmielnie, z okazji Dnia Kobiet, dla pań przygotowano kabaretowy wieczór pełen atrakcji. Poza ogromną dawką dobrego humoru nie zabrakło też występów muzycznych, życzeń i poczęstunku dla przedstawicielek płci pięknej.
Na samym początku Prezes Stanisław Klimowicz przywitał wszystkie Panie oraz złożył życzenia. Następnie scenę opanowały Kaszubianki, które z pewnością dostarczyły dużo dobrego humoru i rozbawił publiczność do łez.
Kolejnym gościem była Pani Małgorzata Walkosz-Lewandowska. Jest ona artystką promującą haft kaszubski w sposób nowoczesny i oryginalny – przez projekt „Made in Kaszëbë, który zaprezentowała i opowiedziała o nim, skąd wziął się pomysł oraz jaki jest cel stworzenia takiego rodzaju sztuki. Projekt jest adresowany do wszystkich tych, którzy chcieliby, aby kaszubszczyzna była obecna w ich codziennym życiu. Zainteresowanych zapraszamy do obejrzenia wystawy, która obecnie znajduje się w siedzibie LGR Kaszuby do końca marca.
Specjalnie dla Pań muzycznie umilił czas Pan Paweł Nowak, którego występ na akordeonie z całą pewnością na długo zapadnie w pamięć gościom.

Wszyscy goście otrzymali poczęstunek w formie kanapek i ciasta przygotowanego przez LGR Kaszuby oraz Kaszubianki oraz ciepłą kawę i herbatę.

Wieczorek z okazji Miedzynarodowego Dnia Kobiet po raz trzeci cieszył się powodzeniem za co bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym i spodziewanym się tego samego w przyszłym roku jak i następnych latach.

Wydarzenie w zakresie animacji lokalnej zostało zrealizowane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju.

Cel Ogólny 4: Poprawa funkcjonowania LGR Kaszuby w oparciu o zasady dialogu i partycypacji oraz zarządzanie wdrażaniem LSR
Cel Szczegółowy 4.2. Rozwój inicjatyw wspierających dialog obywatelski i zwiększających rolę społeczności na obszarze LSR, w tym społeczności rybackiej w rozwoju lokalnym
Przedsięwzięcie 4.2.1. Inicjatywy lokalne na rzecz dialogu obywatelskiego i zwiększania udziału lokalnych społeczności, w tym rybaków, w rozwoju lokalnym i zarządzaniu zasobami rybołówstwa