Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

ŚWIĘTO PIOTRA PATRONA RYBAKÓW PO RAZ TRZECI W CHMIELNIE

W czwartek 29 czerwca 2017 r. na placu przy plebani w Chmielnie odbyła się trzecia edycja Święta Piotra Patrona Rybaków. Impreza, której celem była promocja Gminy Chmielno, zorganizowana została we współpracy przez Kaszubską Fundację „Nasza Chёcz”, Stowarzyszenie „Katolickie Dzieło Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie” oraz Lokalną Grupę Rybacką Kaszuby.
Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą odpustową w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Następnie orszak ruszył z Kościoła na plac przy plebanii, gdzie specjalnie dla dzieci przygotowano mnóstwo atrakcji w rybackim miasteczku zabaw m.in. innymi stoiska plastyczne, gry i zabawy edukacyjne oraz zabawy integracyjno-sportowe. Uczestnicy mogli skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, dmuchanego placu zabaw i tablicy interaktywnej „Knoocker”. Szczególnie dużym powodzeniem cieszyły się wata cukrowa, skręcane balony oraz warkoczyki.
Czas umilały wszystkim występy chmieleńskich talentów muzycznych, występy kaszubskiej orkiestry dętej, Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Chmielanie” oraz kapeli ECEKOM Karno, a także Zumba dla dzieci i dorosłych poprowadzona przez Panią Jolantę Pollak.
Goście częstowani byli cukierkami przez szczudlarzy w strojach rybackich oraz ciastem i kanapkami przez Panie z KGW Kożyczkowianki.
Wspaniałą atrakcją okazała się być również degustacja zupy św. Piotra, którą częstowali Pan Zygmunt Skerka, Ks. Tomasz Rakowski, czyli Prezes i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia „Katolickie Dzieło Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie” oraz Pan Stanisław Klimowicz – Prezes Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby i Kaszubskiej Fundacji „Nasza Chёcz”.
Impreza była także doskonałą okazją do uczczenia drugiej rocznicy działalności Lokalnej Grupy Rybackiej w Chmielnie.
Wszystkim osobom, darczyńcom, organizacjom i instytucjom, które zaangażowały się w organizację Święta Piotra Patrona Rybaków gorąco dziękujemy!
Serdeczne podziękowania dla Wolontariuszy obsługujących stanowiska plastyczne, z grami i zabawami, naszego Animatora Szymona Medaliona i Konferansjera Piotraz Zatonia i KGW Kożyczkowianki składa LGR Kaszuby!
Zadanie było finansowane ze środków Gminy Chmielno.