Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

„KOBIETY Z IKRĄ” – SPOTKANIE Z OKAZJI MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOBIET

W dniu 09.03.2016 r. w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby odbyło się spotkanie zorganizowane z okazji minionego, międzynarodowego święta - Dnia Kobiet.  Tym razem nasze stowarzyszenie na chwilę zamieniło się w profesjonalne studio fotograficzne oraz studio stylizacji. W przedsięwzięciu udział wzięło blisko 40 Pań, członkiń stowarzyszenia a także mieszkanek obszaru LGR Kaszuby.

Spotkanie zainaugurował Prezes Zarządu LGR Kaszuby, Pan Stanisław Klimowicz składając przybyłym Paniom życzenia: spełnienia marzeń, wielu powodów do radości, realizacji planów zgodnie z oczekiwaniami oraz zdrowia, bez którego nie dałoby się sprostać wszystkim codziennym trudom i obowiązkom, z jakimi jako Babcie, Mamy, Żony i Córki zmagają się Panie każdego dnia. Życząc miło spędzonego czasu w LGR Kaszuby zaprosiliśmy Panie do wysłuchania muzycznego występu uczennicy Akademii Muzyki Rozrywkowej w Gdyni oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w Kartuzach, Nicoli Walaszkowskiej, młodej, zdolnej i utalentowanej wokalistki, zdobywającej sukcesy muzyczne wysokiego szczebla. W zaprezentowanym repertuarze znalazły się utwory zarówno anglojęzyczne jak i z klasyki polskiej.

W kolejnej części spotkania zaprosiliśmy Panie do skorzystania z możliwości wykonania analizy kolorystycznej własnej urody, wykonywanej przez Panią Karolinę Łukaszewicz z Centrum Odmładzania w Gdańsku, kosmetyczki Roku 2015 w konkursie Firmy Bielenda. Celem wykonywania analizy przy użyciu wielobarwnych chust było nabranie umiejętności patrzenia na kolory z perspektywy własnej urody po to, aby wyglądać dobrze na co dzień. Pani Karolina zwróciła uwagę na fakt, iż w ciągu roku zmienia nam się światło, i nie zawsze korzystnie wyglądamy w tych samych kolorach, zatem nie możliwym jest wybranie dogodnych dla siebie barw na całe życie. Panie dowiedziały się nie tylko tego jakim są typem urody, ale także jakie barwy są korzystne dla danej osoby, jakich barw należy unikać jak ognia oraz jak zestawiać razem kolory, aby było ciekawie, elegancko, kobieco.

W toku spotkania, wszyscy zainteresowani mieli także możliwość zapozowania do fotografii portretowych wykonywanych przez sympatyka LGR Kaszuby, Fotografa, Filmowca, Artysty – Piotra Zatonia. Nie każdy ma możliwość posiadania własnej fotografii portretowej, dlatego postanowiliśmy, że z okazji święta wszystkich Pań, w LGR Kaszuby będzie możliwość wykonania takiego zdjęcia i otrzymania go jako upominek w podziękowaniu za przybycie na spotkanie. Długo kolejka do mini studia fotograficznego się nie skracała… Powstało kilkadziesiąt pięknych portretów Pań.

Wczorajsze wydarzenie zaowocowało czasem spędzonym w miłej atmosferze. Panie z chęcią korzystały z przygotowanych dla nich inicjatyw, zaś wyrazy uznania znalazły odzwierciedlenie w naszej kronice: „Dziękuję pięknie za przemiły wieczór z miła atmosferą, super atrakcjami (zawsze marzyłam o własnym portrecie i o tym, żeby specjalista powiedział mi w jakich kolorach ubrań dobrze wyglądam) i wspaniałymi doznaniami muzycznymi.”