Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

WDRAŻAMY NOWĄ BAZĘ OFERTOWĄ LGR KASZUBY

Dużym zainteresowaniem cieszy się nowa baza ofertowa LGR Kaszuby tj. warsztaty robienia mydeł, świec oraz decupage. Zajęcia odbywają się w ramach dofinansowania, które udało się nam pozyskać z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Podczas warsztatów wykorzystujemy roztopioną bazę mydlaną lub parafinową, do której dodajemy kolorowe barwniki i zapachy oraz różnego rodzaju dodatki w postaci suszonych płatków kwiatów, kolorowych brokatów, kryształków dekoracyjnych i drobnych kolorowych kamyczków  a następnie przygotowane płynne mydło lub świeczkę wraz z dodatkami przelewamy do wybranych uprzednio foremek. Wyobraźnia dzieci i młodzieży nie zna granic, zatem powstają naprawdę wyjątkowe, barwne, pięknie pachnące prace. Zarówno mydełka jak i świeczki po wystudzeniu pakowane są w przezroczystą folię  i zawiązywane kokardką. Tak przygotowane i zapakowane mogą stanowić doskonały prezent dla kogoś bliskiego. W zajęciach przygotowywania świeczek udział wzięło 28 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie natomiast w zajęciach robienia mydełek udział wzięło łącznie 89 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Kolonii, Szkoły Podstawowej w Stężycy oraz Szkoły Podstawowej w Borczu.

Zajęcia z decupage zdecydowanie wymagały większej precyzji uczestników. Po wybraniu przedmiotu do ozdabiania, nałożeniu kolorowej bazy na drewniane lub szklane elementy odpowiednio przygotowane serwetki o różnych wzorach nakładano na wybrane powierzchnie za pomocą pędzla i przy użyciu kleju wodnego. Po wyschnięciu prace wykańczano wybranymi tasiemkami, wstążkami, koronkami, perełkami, złoceniami oraz lakierem. Łącznie w zajęciach udział wzięły 72 osoby ze Szkoły Podstawowej w Kolonii, Szkoły Podstawowej w Borczu oraz Szkoły Podstawowej w Kożyczkowie.

Wdrażanie nowej oferty, zainteresowanie uczniów warsztatami, ich zaangażowanie w wykonywaną pracę, wspólne tworzenie ciekawych, kolorowych, pięknie pachnących mydełek, świeczek i różnych przedmiotów sprawiły uczniom dużo radości.

 

logotypy