Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

DZIECI Z CHMIELNA WYKONAŁY MYDEŁKA

W dniach 04.04.2022 r., 06.04.2022 r. oraz 11.04.2022 r. z oferty warsztatowej wykonywania mydeł glicerynowych skorzystało łącznie ponad 70 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie.

Dzieje się u nas, oj dzieje….  W ostatnich dniach odwiedziła nas liczna grupa uczniów ze szkoły Podstawowej z Chmielna.  Były to dzieci  z klas I-III. Po raz kolejny przekonaliśmy się, jak bujna i kreatywna potrafi być wyobraźnia dzieci. Na zajęciach nie powstały dwa jednakowe mydełka. Dzieci wręcz prześcigały się w tym, które wykona bardziej abstrakcyjne mydło. Co prawda, w wyborze zapachów i kolorów ograniczaliśmy wyobraźnię naszych milusińskich, to przy wyborze dodatków w postaci kolorowych kamyczków i różnorodnych brokatów fantazja dzieci była przeogromna.

Każdorazowo dzieci skorzystały z oferty doposażonej ostatnio sali interaktywnej oraz oferty kącika malucha. W dniach 06.04.2022 r. oraz 11.04.2022 r. grupy skorzystały z projekcji edukacyjnego filmu 3D. Drugoklasiści w dniu 11.04. wzięli udział w warsztacie rybackim, podczas którego krótko opowiedzieliśmy dzieciom o naszych eksponatach zgromadzonych w LGR Kaszuby.

Zajęcia wykonywania mydeł glicerynowych realizowane były w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

Pokaz edukacyjnego filmu 3D zrealizowano w ramach:
Celu ogólnego 2. Podniesienie świadomości ekologicznej rybaków, mieszkańców i turystów na obszarze LGR Kaszuby
Celu szczegółowego 2.1 Gromadzenie i popularyzacja wiedzy o zasobach rybołówstwa na obszarze LGR_K i występujących w nim zagrożeniach dla środowiska oraz sposobach adaptacji do zmian klimatycznych
Przedsięwzięcia 2.1.1. Działania szkoleniowe uświadamiające negatywny wpływ ścieków, spływów i odpadów na jakość wód poprzez projekcję filmów edukacyjnych w LGR Kaszuby