Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

TESCO CZYLI TWÓRCZE ENERGICZNE SPOTKANIA CUDNIE ODKRYWCZE WARSZTATY MALARSTWA NA SZKLE – ZAGŁOSUJ NA PROJEKT LGR KASZUBY

Lokalna Grupa Rybacka KASZUBY bierze udział w konkursie programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” na pozyskanie grantu w wysokości 5.000,00 zł na realizację projektu pn. „TESCO czyli Twórcze Energiczne Spotkania Cudnie Odkrywcze. Warsztaty malarstwa na szkle”.

Celem projektu jest pogłębienie więzi lokalnych, wzrost zaangażowania w kulturę, sztukę i poszerzenie wiedzy o środowisku lokalnym przez organizację warsztatów malarstwa na szkle, które składają się z części teoretycznej, w celu zapoznania dzieci z techniką, tematyką i historią malarstwa na szkle. W części praktycznej dzieci poznają metodę nakładania farb, używania pędzli itp. Wybrane wzory odrysują na szkle, na to nałożą akrylowe farby. Zajęcia mają pobudzić wrażliwość dzieci na bogactwo kulturowe regionu, i zachęcić do dbałości o kulturę i tradycję. Do udziału w projekcie zaproszone będą dzieci z obszaru LGR Kaszuby tj. gm. Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężyca, Sulęczyno, Przodkowo, Chmielno. Warsztaty tradycyjnego malarstwa na szkle realizowane będą w LGR w Chmielnie.

Wśród ponad 1000 zgłoszonych różnorodnych i ciekawych aplikacji, nasz projekt uzyskał poparcie Komisji Grantowej, tym samym przechodząc do kolejnego etapu wyboru granto biorców.

II etap programu stanowi glosowanie w sklepach TESCO.

Robiąc zakupy w sklepie TESCO w Kościerzynie od dnia 11 maja 2016 r. do 7 czerwca 2016 r. można oddać swój głos na naszą inicjatywę. Otrzymany wraz z paragonem żeton prosimy wrzucić do urny z naszym projektem. Podczas finalizacji zakupów przy kasach samoobsługowych poproś o żeton obsługę sklepu.

Bardzo dziękujemy za Państwa pomoc.