Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

ZAPRASZAMY NA WYSTAWĘ PT. "KASZUBSKIE RYBACZENIE"

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej “Kaszubskie Rybaczenie”, które odbędzie się w środę 27 lipca 2016 roku o godz. 19.30 na Kaczym Rynku nad jeziorem Białym w Chmielnie.

Uroczyste otwarcie organizowane jest przez Stowarzyszenie Katolickie Dzieło Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie przy wsparciu Kaszubskiej Fundacji Nasza Chëcz, Kaszubskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Chmielanie" i Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby.

W ramach projektu wybranych zostało 15 fotografii najlepiej oddających i prezentujących trudny zawód rybaka na Kaszubach. Wystawa ukazywać będzie historyczny rys gminy oraz miejscowości Chmielno, a także zwróci uwagę na ginący zawód rybaka. Będzie ona miała na celu zaznajomienie z historią i kulturą regionu oraz ukazanie bogactwa tkwiące w środowisku lokalnym.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Katolickie Dzieło Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie we współpracy z lokalną społecznością, Lokalną Grupą Rybacką Kaszuby oraz Kaszubską Fundacją Nasza Checz.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

plakat