Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

FINAŁ KONKURSU PLASTYCZNEGO

W dniu 27.11.2019 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie miejsce miał uroczysty finał konkursu plastycznego pt. „Nasza piękna Gmina Chmielno – przyroda widziana oczami dzieci i młodzieży” realizowanego w ramach projektu pn. „Eko – Młodziaki – idea rozwoju świadomości proekologicznej wśród dzieci i młodzieży w obszaru Gminy Chmielno” współfinansowanego przez Gminę Chmielno.
W inicjatywie udział wzięli uczniowie wszystkich pięciu szkół z obszaru gminy Chmielno. Do siedziby LGR Kaszuby wpłynęło aż 125 prac konkursowych. Nagrodzonych zostało łącznie 29 laureatów.
Podczas uroczystego podsumowania, dla laureatów odbyły się zajęcia warsztatowe z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Uczestnicy aktywnie brali udział w zajęciach poprzez wykonywanie rożnego rodzaju zadań. Na zakończenie spotkania Prezes Zarządu LGR Kaszuby Pan Stanisław Klimowicz wraz z przedstawicielami z ramienia Gminy Chmielno – Panią Anną Byczkowską oraz Panem Grzegorzem Choszcz wręczyli laureatom nagrody w postaci edukacyjnych gier planszowych. W ramach podziękowania za zaangażowanie szkół w tak ważny temat jakim jest propagowanie rozwoju świadomości proekologicznej wśród dzieci i młodzieży również dla szkół przygotowaliśmy upominki. Na ręce nauczycieli przekazane zostały także gadżety edukacyjne, które powstały w ramach realizacji projektu w celu ich rozpowszechnienia w szkołach.

LLLLL