Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

TEMATY WAŻNE DLA KAŻDEJ Z PAŃ

W dniu 09.03.2023 r. w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią Covid–19 odbyło się okolicznościowe spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Kobiet. Na wstępie bardzo dziękujemy za zainteresowanie i tak liczne przybycie.

Kilka słów o tym, o czym sobie pogadałyśmy …

Tym razem na spotkanie zaprosiliśmy Panią Edytę Lemańczyk – psycholog, psychoonkolog i psychotraumatolog oraz Panią Magdaleną Plichta – trycholog i dietetyk. Muzycznie i romantycznie podczas wieczoru śpiewał i przygrywał na gitarze Pan Janusz Świątkowski.

W pierwszej części spotkania rozmawialiśmy o tym, jak złapać życiowy balans i jak zadbać o samą siebie w dzisiejszym rozpędzonym świecie. Mówiliśmy o asertywności, umiejętności wyrażania własnego zdania i nabieraniu umiejętności mówienia o własnych potrzebach, emocjach bez towarzyszących temu wyrzutach sumienia i poczuciu, że powinno się postępować zgodnie z wpojonymi nam w dzieciństwie schematami, stereotypami. Umiejętne planowanie, wyznaczanie granic i priorytetów przy wszechobecnym nadmiarze obowiązków jest niezbędne do życia w harmonii z sobą samą. Każda z NAS – PAŃ zasługuje na czas poświęcony wyłącznie sobie, na własne, zaplanowane działania, przyjemności, rozwój osobisty, spełnianie najdrobniejszych marzeń, nawet tych sprzed wielu lat, bez względu na to czy mamy 20, 30, 40, 50, 60 czy 70 lat. Może właśnie teraz warto doszukać się tych marzeń i zacząć je spełniać??? Pani Edyta Lemańczyk na bazie własnych, życiowych doświadczeń opowiadała jak życiowy pęd i natłok obowiązków doprowadził do poważnej choroby onkologicznej, którą dzięki stopniowemu wprowadzeniu zmian w codziennym postępowaniu, silnej woli, i pokochaniu przede wszystkim samej siebie udało się pokonać. Ta prelekcja dała dużo wsparcia naszym gościom i na pewno pozostawiła wiele pozytywnych emocji.

W kolejnej części wydarzenia miejsce miało wystąpienie Pani Magdaleny Plichta, podczas którego rozmawialiśmy o pielęgnacji skóry głowy i włosów, o tym, na co trzeba zwracać szczególną uwagę podczas codziennej pielęgnacji, co powinno zaniepokoić, a także o tym gdzie szukać pomocy, gdy jest to konieczne. Mimo naszych obaw, Panie licznie skorzystały z trichoskopii - badania skóry głowy i włosów, dowiadując się o obecnej kondycji a także uzyskały informacje czy jest im wskazana fachowa pomoc trychologiczna. Większość z badanych Pań uzyskała informacje jakie badania laboratoryjne powinny wykonać w celu odpowiedniej diagnostyki i wdrożenia ewentualnego leczenia.

Bardzo serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas w LGR Kaszuby zarówno naszym ekspertom: Pani Edycie Lemańczyk i Pani Magdalenie Plichta oraz przygrywającemu romantycznie Panu Januszowi Świątkowskiemu.

A Wam drogie Panie jeszcze raz życzymy dużo uśmiechu, pogody ducha, wiary w siebie i odwagi, aby zmienić to co jeszcze można zmienić.
Odszukajcie własne marzenia :)