Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

FILCOWANIE PISANEK WIELKANOCNYCH

W dniu 25.03.2022 r. w siedzibie LGR Kaszuby  miejsce miały zajęcia filcowana na sucho dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie. Podczas niespełna trzygodzinnych warsztatów uczestnicy nauczyli się posługiwać techniką filcowania na sucho i stworzyli indywidualnie  swoje wielkanocne pisanki.

Na początku zajęć wyjaśniliśmy krok po kroku, że filcowanie polega na ubijaniu włókien kolorowej wełny specjalną igłą, dzięki czemu uzyskuje się pożądane kształty i wzory, tym razem wykorzystując do tego styropianowe jajka. Wyjaśniłyśmy w jaki sposób posługiwać się specjalnymi igłami przystosowanymi do filcowania na sucho. W czasie warsztatów każdy uczestnik pracował indywidualnie, zatem otrzymał do dyspozycji niezbędne materiały  oraz miał do dyspozycji szeroką gamę  kolorystyczną wełny czesankowej . Wykonywane prace uczestnicy otrzymali na własność.

Warsztaty filcowania na sucho realizowane są w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

W drugiej części spotkania odbyła się projekcja edukacyjnego filmu 3D. Grupa skorzystała także z atrakcji udoskonalonej niedawno o dodatkowe elementy (gry, quizy, wizualizacje) sali multimedialnej.