Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

WIDOWISKO PLENEROWE „PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH”- TAK BAWILIŚMY SIĘ W CHMIELNIE

W niedzielne popołudnie, 7 sierpnia w Chmielnie mogliśmy przypomnieć sobie sceny z serialu „Podróż za jeden uśmiech”. To właśnie na Placu Troyana ponad 50 lat temu powstawały sceny do kultowego serialu.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, co przyniosło ogromne zainteresowanie widowiskiem.

Można było obejrzeć zabytkowe samochody i pokaz mody lat 70-tych i 80-tych. Ogrom informacji przekazał w tym zakresie Bartosz Gondek i jego Grupa Rekonstrukcji Historycznych RETROSPEKCJA wraz z Automobilem Klubem Morskim. Widowisko uatrakcyjnili także swoimi występami tanecznymi „Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Chmielanie, a także Panie ze  Stowarzyszenia Kaszubianki, które swoim występem kabaretowym rozbawiły przybyłych gości.

Uczestnicy wydarzenia mogli przypomnieć sobie także 5 odcinek kultowego serialu, który można było obejrzeć w plenerowym kinie.

Miło było nam gościć Pana Sławomira Szeligę z Inowrocławia, który podróżuje szlakami polskich seriali, w tym także tropem „Podróży za jeden uśmiech” i odwiedza miejsca, które pojawiły się w filmie. Pan Sławek podzielił się z widownią swoimi wspomnieniami z podróży.

Ciekawym punktem wydarzenia były także konkursy z nagrodami. Na scenę dostarczono spakowane stare walizki z zawartością przypominającą tę z lat 70-tych. Trzy najciekawsze z nich otrzymały nagrody główne, a pozostałym uczestnikom wręczono nagrody pocieszenia.

Zorganizowano także konkurs wiedzy o serialu, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę  i również zdobyć nagrody.

Muzyczną oprawę zapewnili: Gdańska Grupa Folkowa oraz zespół Szokers, którzy porwali widownię do tańca i wspólnego śpiewania.

W ramach imprezy zorganizowano także Wakacyjny wyścig autostopowiczów.

Wydarzenie było finansowane ze środków Gminy Chmielno i Powiatu Kartuskiego.