Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

RELACJA Z PIKNIKU WĘDKARSKIEGO

W dniu 28.05.2016 r. na Wyspie Łabędziej nad Jeziorem Klasztornym w Kartuzach odbył się Piknik Wędkarski, który zorganizowany został z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka przez Członków Koła nr 57 Polskiego Związku Wędkarskiego z Kartuz.

Głównym elementem imprezy były trwające w godzinach od 9:00 do 11:00 zawody wędkarskie, które odbywały się w czterech kategoriach: dziadkowie z wnukami, osoby niepełnosprawne, dziewczynki, chłopcy. Mino porannego deszczu, dzieci nie zrezygnowały z udziału w rywalizacji o interesujące nagrody. Na każdego uczestnika, który złowił rybę, czekała nagroda. Podczas trwających zawodów a także po ogłoszeniu wyników na dzieci i ich opiekunów czekały liczne konkursy z nagrodami, gry i zabawy powiązane z zawodem rybaka oraz hobbisty - wędkarza, a także pokaz sprzętu strażackiego i poczęstunek.

Podczas zawodów pracownicy LGR Kaszuby zainteresowanym osobom przekazywali informacje na temat zasad przyznawania dofinansowania na realizację operacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020.

Poniżej przedstawiamy listę laureatów zawodów wędkarskich, którym nagrody wręczali: Prezes Zarządu LGR Kaszuby Stanisław Klimowicz oraz przedstawiciele Koła nr 57 Polskiego Związku Wędkarskiego w Kartuzach i Biura Poselskiego Stanisława Lamczyka.

Kategoria Dziadek/Babcia i Wnuczek/Wnuczka:
1. Zygmunt Hirsz i Małgorzata Szewca
2. Marek Gruchała i Tomek Gruchała
3. Mieczysław Warmowski i Dominika Warmowska
4. Witold Kolka i Maciek Dowbusz
5. Stanisław Warmowski i Nikodem Warmowski

Kategoria Osób Niepełnosprawnych:
1. Franiciszek Herka
2. Henryk Machaliński
3. Stanisław Foltyn

Kategoria Dziewczynki:
1. Lena Wiczling
2. Wikotria Zając
3. Róża Herbasz
4. Oliwia Flisikowska
5. Łucja Kowalczuk
6. Paulina Mehling
7. Dominika Kowalczuk
8. Klaudia Dowbusz
9. Małgosia Laskowska

Kategoria Chłopcy:
1. Maks Went
2. Mikołaj Sokołowski
3. Filip Wolski
4. Błażej Kowalczuk
5. Dominik Lewańczyk
6. Szymon Kuźmitowicz