Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

ROZPOCZĘLIŚMY CYKL ZAJĘĆ EDUKACYJNYCH Z EKOLOGII

W dniu 07.03.2019 r. rozpoczęliśmy cykl zajęć edukacyjnych z ekologii realizowanych w ramach projektu pt.: „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie”. Jako pierwszych uczestników inicjatywy gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jelonku.

W ramach spotkania dzieci zapoznały się z takimi zagadnieniami jak np. : ekologia, zdrowa żywność, odpady, segregacja czy recykling. Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w edukacyjnej pogadance, rozwiązywały rebusy, utrwalały zdobytą wiedze za pomocą zabaw przy użyciu chusty animacyjnej, próbowały prawidłowo posegregować zgromadzone w LGR Kaszuby odpady, a także korzystały z aplikacji multimedialnych przy użyciu tabletów: „Zdrowe Zakupy” oraz „Jeziora Kółka Raduńskiego”. Zarówno powstanie aplikacji „ Jeziora Kółka Raduńskiego” jak i zakup tabletów sfiansnowane zostały z w/w projektu. Przedmiotowa aplikacja powszechnie dostępna jest w serwisie sklep play.

Działanie realizowane w ramach projektu współpracy pn. „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.