Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

KOLEJNE WARSZTATY FILCOWANIA I WYKONYWANIA MYDEŁEK ZA NAMI

W dniach 29-30.03.2022r. odbyły się kolejne zajęcia realizowane w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

W dniu 29.03.2022 r. odbyły się warsztaty filcowania na sucho dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Dzierżążnie. Uczestnicy warsztatów ozdobili bawełniane torby wykorzystując do tego wełnę czesankową. Wszyscy, zarówno dziewczyny jak i chłopcy  pracowali bardzo starannie. Efekty ich pracy były zdumiewające. W drugiej części spotkania odbyła się projekcja edukacyjnego filmu 3D. Grupa skorzystała także z atrakcji udoskonalonej niedawno o dodatkowe elementy (gry, quizy, wizualizacje) sali multimedialnej a także zapoznaliśmy naszych gości z nagromadzonymi w LGR Kaszuby eksponatami rybackimi przeprowadzając warsztaty rybackie.

W dniu 30.03.2022 r. odbyły się warsztaty wykonywania mydełek glicerynowych dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie. Uśmiechy na buziach, wspólne tworzenie ciekawych, kolorowych, pięknie pachnących mydełek sprawił dzieciom  dużo radości, tym bardziej, że wykonane w silikonowych, różnego kształtu foremkach mydełka dzieci pięknie zapakowały jako mydlane upominki i mogły zabrać do swych domów. W drugiej części spotkania dzieci skorzystały z atrakcji kącika malucha.

Łącznie w zajęciach udział wzięło 48 uczestników.

Pokaz edukacyjnego filmu 3D zrealizowano w ramach:
Celu ogólnego 2. Podniesienie świadomości ekologicznej rybaków, mieszkańców i turystów na obszarze LGR Kaszuby
Celu szczegółowego 2.1 Gromadzenie i popularyzacja wiedzy o zasobach rybołówstwa na obszarze LGR_K i występujących w nim zagrożeniach dla środowiska oraz sposobach adaptacji do zmian klimatycznych
Przedsięwzięcia 2.1.1. Działania szkoleniowe uświadamiające negatywny wpływ ścieków, spływów i odpadów na jakość wód poprzez projekcję filmów edukacyjnych w LGR Kaszuby