Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

KASZUBSKIE RYBACZENIE JUŻ WKRÓTCE W CHMIELNIE

Już wkrótce Stowarzyszenie Katolickie Dzieło Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie wszystkich zainteresowanych zaprosi na wystawę “Kaszubskie Rybaczenie”. Wystawa zorganizowana zostanie w ramach Projektu, który polega na przygotowaniu wystawy składającej się z 15 zdjęć, prezentujących połowy rybackie na jeziorach Kaszubskich. Stare fotografie, znajdujące się w zasobach mieszkańców naszego obszaru, zostaną przedrukowane na bannery i wyeksponowane w Chmielnie.

W ramach projektu zostanie wybranych 15 fotografii najlepiej oddających i prezentujących trudny zawód rybaka na Kaszubach. Wystawa będzie prostym, ale niezwykle skutecznym sposobem ukazania historycznego rysu gminy oraz miejscowości Chmielno. Umieszczenie jej w łatwo dostępnym miejscu, zwróci uwagę zarówno lokalnej ludności jak i turystów na ginący zawód rybaka. Wystawa będzie miała na celu zaznajomienie z historią i kulturą regionu oraz ukazanie bogactwa tkwiące w środowisku lokalnym.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Katolickie Dzieło Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie we współpracy z lokalną społecznością, Lokalną Grupą Rybacką Kaszuby oraz Kaszubską Fundacją Nasza Checz.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

logo_wszystkie