Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

Ruszył kolejny etap zajęć z ekologii

W październiku rozpoczęliśmy realizację kolejnych zajęć edukacyjnych z ekologii dla uczniów w grupie wiekowej 13-19 lat, realizowanych w ramach projektu pt. „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie” współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.

Odbyły się już zajęcia stacjonarne i terenowe dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chmielnie, Małej Szkoły w Szopie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

Podczas zajęć stacjonarnych uczestnicy zapoznały się z takimi zagadnieniami jak np. : ekologia, zdrowa żywność, odpady, segregacja czy recykling. Sprawdzaliśmy, które produkty spożywcze są  szkodliwe dzięki aplikacji „Zdrowe Zakupy” oraz poznawaliśmy co kryję się w wodach Jezior Kółka Raduńskiego, także za pomocą aplikacji. Ciekawym doświadczeniem było sprawdzenie czym różni się woda kranowa od tej kupowanej w sklepie, a kolejnym zadaniem było zaprojektowanie etykiety dla wody kranowej. Sprawdzaliśmy też swoją wiedzę w teście o segregacji.

Podczas zajęć w terenie uczestnicy brali udział w pokazie zarybiania w Chmielnie, odbyli wizytę w gospodarstwie rybackim w Stryszej Budzie oraz w gospodarstwie rolno – rybackim w Sierakowicach. Każda grupa odwiedziła inne miejsce.

Podczas zajęć uczestnicy zbierają punkty , które zdecydują o nagrodzie, którą jest wyjazd studyjny na obszar Północnokaszubskiej  LGR we Władysławowie lub Mieleńskiej LGR w Sarbinowie/k. Mielna.

Działanie realizowane w ramach projektu współpracy pn. „Edukacja ekologiczna na obszarach rybackich – wsparcie prowadzenia spójnej edukacji o regionie” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.