Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

SZKOLIMY SIĘ I DOPOSAŻAMY NASZE CENTRUM

Wciąż istniejącą, niekorzystną sytuację społeczną związaną z trwającą pandemią COVID – 19, a tym samym nieco odmiennym systemem pracy LGR Kaszuby udało nam się pozytywnie wykorzystać na doskonalenie swoich umiejętności w celu stworzenia dodatkowej bazy ofertowej dla tych, którzy będą mogli nas odwiedzać jak tylko obowiązujące restrykcje będą unieważniane.
W ramach dofinansowania, które udało się nam pozyskać z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego zaplanowaliśmy szereg działań, które pozwoliły na modernizację i wyposażenie Centrum Promocji i Edukacji LGR Kaszuby. W roku 2020 w ramach prac modernizacyjnych i renowacyjnych między innymi zleciliśmy malowanie naszych pomieszczeń, a na budynku naszego Centrum pojawił się długo wyczekiwany szyld. Ponadto renowacji poddaliśmy mobilną wystawę fotograficzną o przygodach Remusa, którą aktualnie można podziwiać w Parku Kamiennym w Chmielnie. Miło nam poinformować, iż nasze kino 3D zostało wyposażone w dodatkowe filmy i pary okularów, które umożliwiają nam przyjmowanie liczniejszych grup odwiedzających. Pomyśleliśmy też o najmłodszych odwiedzających.

Dla maluszków w holu naszego budynku powstał kącik zabaw wyposażony w różnego rodzaju akcesoria umilające spędzanie czasu w naszym obiekcie. To jednak nie wszystko. Kolejnym zrealizowanym działaniem w 2020 r. są szkolenia językowe, kompetencji miękkich oraz zawodowe szkolenia artystyczno-animacyjne dla pracowników LGR Kaszuby. Pracownicy LGR Kaszuby uczestniczyli w kursie języka angielskiego oraz szkoleniach z grafiki komputerowej w programie CorelDraw, a także poznali zasady udzielania I pomocy. Najbardziej twórcze okazały się jednak warsztaty artystyczne, czyli: filcowanie, decoupage oraz kurs tworzenia mydeł i świec.

Już nie możemy się doczekać kiedy ponownie będziemy mogli Was gościć i wdrożyć nową ofertę. W związku z panującymi obostrzeniami, niestety nie możemy doskonalić naszych umiejętności prowadząc poszczególne warsztaty. Nie mniej jednak, w okresie ferii zimowych zdecydowaliśmy się nieco ożywić wnętrze LGR Kaszuby i doskonaliliśmy nowe umiejętności z własnymi pociechami. Rozbrzmiewający gwar, uśmiechy na buziach naszych dzieciaków, wspólne tworzenie ciekawych, kolorowych, pięknie pachnących mydełek i świeczek sprawiły nam wszystkim mnóstwo radości, zaś nasze dzieci przygotowały piękne upominki dla swoich dziadków z okazji ich święta.

 

DZIAŁANIA REALIZOWANE W RAMACH PLANU ROZWOJU LOKALNEJ GRUPY RYBACKIEJ KASZUBY NA LATA 2020 - 2022

logotypy