Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

MIĘDZYNARODOWA GRUPA LICEALISTÓW NA WARSZTATACH W LGR KASZUBY

W dniu 16.05.2016 r. siedzibę LGR Kaszuby wraz z uczniami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach odwiedziła 50 osobowa grupa międzynarodowych licealistów z Francji, Włoch i Litwy, uczestników projektu  pod nazwą Inwentaryzacja i ochrona europejskiej bioróżnorodności. Grupa wzięła udział w warsztatach malowania na ceramice.

Podczas zajęć ich uczestnicy stworzyli piękne rysunki na ceramicznych kaflach. Powstały między innymi piękne wzory kaszubskie oraz inne roślinne motywy w tym kompozycje kwiatowe oraz wzorzyste motyle.

Celem projektu jest rozwijanie kwalifikacji i umiejętności na obszarze europejskim, wzmacnianie aktywnej roli młodych ludzi w społeczeństwie oraz rozwijanie podstawowych umiejętności z zakresu biologii, języka angielskiego i umiejętności wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnej przy zastosowaniu innowacyjnych metod. Jednym z założeń projektu jest nawiązanie każdej ze szkół partnerskich współpracy z uczelnią wyższą lub muzeum. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach nawiązał współpracę z Instytutem Biologii i Ochrony Środowiska Akademii Pomorskiej w Słupsku. Wszyscy partnerzy przedsięwzięcia podjęli również współpracę z Muzeum Historii Naturalnej w Paryżu, jednym z największych muzeów przyrodniczych na świecie.

Wszystkim uczestnikom wizyty serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas w Lokalnej Grupie Rybackiej Kaszuby.