Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

DRODZY WOLONTARIUSZE ZWRACAMY SIĘ DO WAS Z PROŚBĄ O POMOC

Parafia św. Piotra i Pawła w Chmielnie wraz z Lokalną Grupą Rybacką Kaszuby oraz Kaszubską Fundacją „Nasza Checz” i Stowarzyszeniem „Katolickie Dzieło św. Apostołów Piotra i Pawła” organizują jak co roku plenerową imprezę odpustową z okazji Święta Parafii pod nazwą ŚWIĘTO PIOTRA PATRONA RYBAKÓW. Festyn odbędzie się 29 czerwca 2024 roku (sobota) w godz. 12:00-17:00 na terenie przy plebanii w Chmielnie. Ma ona służyć integracji naszej społeczności kaszubskiej poprzez wspólną zabawę i folklor. Jest to zarazem jedno z ważniejszych wydarzeń promujących powstawanie w Chmielnie Kaszubskiej Wioski Rybackiej.

To również doskonała okazja do promocji naszej miejscowości, parafii i gminy wśród uczestników tej imprezy przybyłych do nas na letni wypoczynek. Zadanie jest współfinansowane ze środków Gminy Chmielno. W związku z tym zwracamy się do Was z prośbą o pomoc przy organizacji festynu. Potrzebni są Wolontariusze, którzy pomagaliby w realizacji poszczególnych punktów programu festynu.

Prosimy o przybycie na spotkanie do biura Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby w Chmielnie przy ul. P. Bukowskiego 2a, w dniu 25 czerwca (wtorek) o godz. 11.

Będziemy wdzięczni Wam za wsparcie poczynań mających na celu zachowanie wartości kulturowych Kaszub oraz podtrzymywanie tożsamości regionalnej. Już teraz zapraszamy do udziały w festynie z Rodziną, a szczególnie do wspólnej zabawy i na zupę rybną św. Piotra.