Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

FILCOWANIE NA SUCHO Z KLUBEM SENIORA Z TUCHLINA

W dniu 05.04.2022 r. odbyły się warsztaty filcowania na sucho dla KGR z Sierakowic. Panie, które u nas gościły wykonały pięknie ozdobione szale. Podczas warsztatów panie nauczyły się posługiwać techniką filcowania na sucho i stworzyły swoje własne pięknie ozdobione szale.

 W trakcie trwania zajęć wyjaśniłyśmy naszym uczestniczkom krok po kroku na czym polega filcowanie, w jaki sposób posługiwać się pojedynczymi igłami oraz specjalnymi urządzeniami do filcowania oraz jak wyczesywać skrawki wełny z całych kłębów. Po chwili każda z pań już samodzielnie pracowała nad swoimi pomysłami. W czasie warsztatów każdy uczestnik pracował indywidualnie, zatem otrzymał do dyspozycji niezbędne materiały do filcowania oraz szeroką gamę  kolorystyczną wełny czesankowej.

Zajęcia realizowane były w ramach  projektu współpracy pn. „Rozwój i udoskonalenie Północnego Szlaku Rybackiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego  w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014 -2020.