Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

WIELKIE SPRZĄTANIE BRZEGÓW JEZIOR KASZUBSKICH

Kaszubska Fundacja Nasza Chëcz oraz Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zapraszają do wspólnej realizacji projektu pn. „Wielkie sprzątnie brzegów jezior kaszubskich”. Akcja przeznaczona jest przede wszystkim dla grup uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Powiatu Kartuskiego.

W ramach realizacji przedsięwzięcia organizowanego z okazji DNIA ZIEMI, zgłoszone do udziału grupy uczniowskie będą brały udział w porządkowaniu brzegów wybranych jezior/rzek, w dniu uzgodnionym bezpośrednio ze zgłoszonymi do udziału w przedsięwzięciu szkołami, w terminie od 24 kwietnia 2017 r. do 29 kwietnia 2017 r.  Zaangażowane grupy będą mogły wziąć udział w konkursie na najciekawiej opracowany opis/sprawozdanie z akcji sprzątania brzegów jezior/rzek.

Nagrodą za zajęcie  I, II i III miejsca w poszczególnych kategoriach będą zajęcia o tematyce ekologicznej, które odbędą się w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby, np.: film 3D, zajęcia w sali multimedialnej lub warsztaty. Dla 12 zwycięskich szkół ufundowane zostaną nagrody w postaci pomocy dydaktycznych służących poznawaniu i badaniu wód jezior oraz rzek. Zasady konkursu zostały opisane w odrębnym regulaminie.
W celu wzięcia udziału w akcji należy dostarczyć/przesłać podpisaną kartę zgłoszeniową wraz z listą uczniów – uczestników przedsięwzięcia. Dokumenty należy dostarczyć do siedziby LGR Kaszuby osobiście lub przesyłką pocztową na adres: ul. P. Bukowskiego 2a, 83-333 Chmielno lub pocztą elektroniczną na adres biuro@lgrkaszuby.pl lub faksem na nr 58 684 35 80 do dnia 20.04.2017 r.

Wszystkich zainteresowanych (w szczególności szkoły) zapraszamy do wspólnego działania.

Niezmiernie miło nam poinformować, że do akcji przyłączyli się już: Gmina Chmielno, Gmina Sierakowice, Gmina Sulęczyno, Kaszubski Park Krajobrazowy, Koło Polskiego Związku Wędkarskiego nr 57 w Kartuzach, Nadleśnictwo Lipusz, Społeczna Straż Rybacka Powiatu Kartuskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Goręczynie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielnie.

ZAŁĄCZNIKI:

Regulamin Akcji sprzątania

Karta zgłoszeniowa

Regulamin Konkursu

Karta zadań - kategoria I

Karta zadań - kategoria II

Karta zadań - kategoria III

Karta zadań - kategoria IV

Formularz zgłoszeniowy

PLAKAT