Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

KOBIETĄ BYĆ – NIESAMOWITE SPOTKANIE ZA NAMI

W dniu 10 marca 2020 roku w siedzibie LGR Kaszuby miejsce miało spotkanie zorganizowane z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Kobiet.  Przygotowaliśmy wydarzenie, w którym udział wzięło łącznie ponad 40 wspaniałych Pań.  Niesamowity wieczór, przyjazna atmosfera i mnóstwo pozytywnych doznań.

Wieczorne spotkanie rozpoczęliśmy od prelekcji naszej zaprzyjaźnionej psycholog – Pani Basi Liedke Kątnik. Miło było przypomnieć sobie jak ważną rolę odgrywa każda z Nas – kobiet w życiu codziennym, zwłaszcza w kontekście rodzinnym. Przedstawienie wielu ról jakie przyszło nam odgrywać, tak by wszystko w naszym osobistym świecie było tak jak być powinno wymaga niesamowicie wielu wyrzeczeń i poświęceń. Bo przecież w znacznej mierze jesteśmy zarówno opiekuńcze, troskliwe, cierpliwe, łagodne, asertywne, komunikatywne i tak  w rzeczywistości to całą rodzinną codzienność to właśnie kobieta zlepia w jedną sensowną całość. Ale czy tak w biegu, z dnia na dzień się da? Otóż nie. Już wiemy, że w codziennej pogoni trzeba znaleźć czas na odrobinę egoizmu i naładować własne akumulatory zgodnie z osobistymi oczekiwaniami i potrzebami.

Postaraliśmy się zatem zadbać również o praktyczne aspekty tego, o czym rozmawiałyśmy z Panią Basią, czyli o odrobinę zaspokojenie kobiecych potrzeb, i udało nam się zaprosić dwie Panie: Martę i Basię , które podczas trwania spotkania oferowały zabiegi nawilżające na dłonie z zakresu kosmetologii oraz wykonywały drobne zabiegi kosmetyczne na twarzach chętnych Pań. Ku zdziwieniu Pań – naszych gości, miłym akcentem było również  zaplanowanie spotkania z Panią Magdaleną Porzezińską – profesjonalną brafitterką, która podczas spotkania tłumaczyła w jaki sposób kobiety powinny prawidłowo dopasowywać biustonosze, na co zwrócić szczególną uwagę podczas przymiarki przy zakupie a także w jaki sposób pielęgnować zakupiona bieliznę. Pani Magda nie omieszkała też przekazać krótkich informacji dotyczących prawidłowego samobadania piersi. Wszystkie proponowane zabiegi i porady oferowano nieodplatnie.

Całość spotkania umilił nam występ sióstr Aleksandry i Joanny Rybakowskich z Chmielna, które wykonywały utwory wokalne z repertuaru słynnego zespołu Abba. Oby więcej takich spotkań, z pominięciem codziennej rutyny, bez pośpiechu i wyłącznie dla SIEBIE – bądźmy pewne swej wartości.