Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

JUŻ JEST - HISTORYCZNA GRA TERENOWA – ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza  wszystkich zainteresowanych do udziału w chmieleńskiej historycznej grze terenowej „Lustro Czasu”.

W dniu 24.06.2020 r. w Chmielnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy wielkoformatowej składającej się  z 30 fotografii prezentujących między innymi życie mieszkańców wsi (nieraz też to, co odeszło razem z nimi), budynki, zabytki, miejsca pamięci itp. znajdujące się w miejscowości. Inicjatywa zrealizowana została w ramach projektu : „Lustro czasu” czyli Chmielno niegdyś i dziś  - mobilna wystawa fotograficzna z okazji obchodów jubileuszu 800-lecia Chmielna. Projekt współfinansowany został z budżetu Gminy Chmielno na rok 2020. Początkowo wystawa zlokalizowana była w centrum wsi – wokół kościoła pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła.

Ponieważ kolejnym zamysłem realizacji przedsięwzięcia było utworzenie historycznej gry terenowej połączonej tematycznie z wystawą (dostępnej dla wszystkich zainteresowanych – mieszkańców, gości i turystów), poszczególne fotografie zostały rozpowszechnione po miejscach, których dotyczą.

Ażeby wziąć udział w grze historycznej, należy zwiedzić wystawę odbywając spacer do miejsc, w których znajdują się zdjęcia oznaczone numerami i udzielić odpowiedzi na pytania, które umieszczone zostały na karcie do gry wraz z planem Chmielna, gdzie zaznaczona została lokalizacja usytuowania fotografii. Nie spieszcie się, nie jest to gra na czas tylko na dokładne poznawanie bogatej i ciekawej historii Chmielna. Możecie zwiedzać pojedynczo, w grupach lub całymi rodzinami, ta gra jest dla wszystkich chcących miło spędzić wolny czas w Chmielnie.

Życzymy słonecznej pogody i przeżycia wspaniałej przygody. Zapewniamy, że wędrówka dostarczy wam niezapomnianych przeżyć związanych z krajobrazem, zabytkami, przyrodą i elementami kultury kaszubskiej.

START GRY – 23.07.2020 r.

Karty do gry wraz z planem miejscowości dostępne są do pobrania w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej Kaszuby przy ul. P. Bukowskiego 2A , w Informacji Turystycznej przy ul. Gryfa Pomorskiego 28A lub do pobrania poniżej.  Na zakończenie  zwiedzania zapraszamy Was z wypełnionymi kartami zadań po odbiór dyplomów.

POWODZENIA!

Do pobrania:
1. plakat
2. karta wraz z planem Chmielna
3. karta odpowiedzi

plakat www ikonka