Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

KOLEJNE ZAJĘCIA REALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU „AKADEMIA ODKRYWCY” ZA NAMI

W miniony poniedziałek 21.05.2018 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się kolejne zajęcia teoretyczno – warsztatowe pogłębiające wiedze uczniów klasy V Szkoły Podstawowej w Chmielnie z zakresu fizyki, chemii i nie tylko.

W pierwszej części zajęć dzieci z Chmielna wykonywały kolorowe, świecące i pachnące kredki świecowe, które po zastygnięciu mogli pięknie zapakować i zabrać do swych domów.

Kolejno odbyły się krótkie zajęcia teoretyczne dotyczące zjawisk fizycznych, po czym uczestnicy mogli wraz z prowadzącą przeprowadzić kilka eksperymentów z wykorzystaniem prądu. Dzięki prostym doświadczeniom fizycznym, dzieci poznały takie urządzenia jak: generator napięć, a także na przykładzie kuli plazmowej mogli zobaczyć jak działa prąd.

Na zakończenie zajęć nasi uczestnicy  poznali nazewnictwo sprzętu laboratoryjnego takiego jak: kolby, probówki czy pipety, a następnie poznali proste doświadczenia chemiczne, gdzie za pomocą różnych odczynników można było zaobserwować zachowanie płynów kwasowych i  zasadowych. 

Podczas zajęc panowala przyjazna atmosfera, zaś dzieci były bardzo zainteresowane wiadomościami jakie im przekazywano i chętnie brały udzial w proponowanych doświadczeniach.

logotyp mniejszy