Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE Z ŻEGLARZEM - 17.07.2020 R.

Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, mieszkańców i turystów, dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w spotkaniu z cyklu „ Z jezior na oceany z Szymonem Kuczyńskim” w siedzibie LGR Kaszuby w Chmielnie, ul. P. Bukowskiego 2 A w najbliższy piątek tj. 17.07.2020 r. o godzinie 18.30.

 Po około 40 minutowej prelekcji będzie możliwość bezpłatnego przepływu po jeziorze jachtem 2020. Chętni uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać zdjęcie Szymona Kuczyńskiego wraz z autografem. Poniżej kilka informacji o bohaterze spotkania.

 „Szymon jest żeglarzem, który wypłynął w Samotny rejs dookoła świata na najmniejszej polskiej jednostce - "Maxus Solo Around". Żeglował na jachcie Maxus 22 "Atlantic Puffin" o długości 6,36 m. Rejs rozpoczął się 24 listopada 2014 r. w Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich. Kuczyński żeglował trasą pasatową przez Atlantyk, Kanał Panamski, Ocean Spokojny, Cieśninę Torresa, Ocean Indyjski i dookoła Przylądka Dobrej Nadziei. W 16 miesięcy pokonał 28 597 mil morskich. Rejs zakończył 4 marca 2016 r. wpływając do portu jachtowego w Las Palmas. Za realizację tego rejsu utrzymał nagrodę Rejs Roku – Srebrny Sekstant, tytuł Żeglarza Roku 2016 Magazynu Wiatr, KOLOSA w kategorii Żeglarstwo oraz nagrodę im. Wyszaka za Rejs Roku.

W 2017/18 na tym samym jachcie wykonał rejs solo non-stop dookoła świata na wschód z Plymouth do Plymouth w Wielkiej Brytanii, tradycyjną trasą wokół 3 przylądków w czasie 270 dni, 10 godzin i 39 minut. Był to pierwszy w historii taki rejs na tak małym jachcie. Za realizację tego wyczynu otrzymał polską nagrodę Rejs Roku – Srebrny Sekstant 2018 oraz nagrodę niemieckiego Stowarzyszenia dla Popierania Żeglarstwa Oceanicznego Trans Ocean - Trans-Ocean-Preis 2018.”

 Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu nie tylko miłośników sportów wodnych, ale wszystkich tych, którzy chcieliby posłuchać o przeżyciach morskich wędrówek, miło i aktywnie spędzić piątkowe popołudnie .

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY

Jeśli jeszcze się wahasz jak spędzić popołudnie w najbliższy piątek zachęcamy do zapoznania się z poniższymi linkami:

https://www.facebook.com/Jacht-2020-102417641398073
https://jacht2020.pl/o-nas/

autograf

 

Wydarzenie będzie zrealizowane w zakresie animacji lokalnej w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju we współpracy  z Uczniowskim Klubem Żeglarskim Lamelka z Kartuz.

Cel Ogólny 4: Poprawa funkcjonowania LGR Kaszuby w oparciu o zasady dialogu i partycypacji oraz zarządzanie wdrażaniem LSR
Cel Szczegółowy 4.2. Rozwój inicjatyw wspierających dialog obywatelski i zwiększający rolę społeczności na obszarze LSR, w tym społeczności rybackiej w rozwoju lokalnym
Przedsięwzięcie 4.2.1. Liczba inicjatyw wspierających dialog obywatelski i zwiększających rolę społeczności na obszarze LSR, w tym społeczności rybackiej w rozwoju lokalnym