Rybactwo i morze
LGR Kaszuby
Unia Europejska

Aktualności

W miniony czwartek 16.09.2021 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbyły się drugie zajęcia warsztatowe. Podczas czterogodzinnych warsztatów nasze kursantki nauczyły się posługiwać techniką filcowania na sucho i stworzyły swoje własne elementy odzieży: pięknie ozdobione szale i czapki a także serwetki i dekoracyjne poszewki na poduszki.

W dniu 15 września 2021 r. w siedzibie LGR Kaszuby odbył się cykl zajęć edukacyjnych popularyzujących kaszubszczyznę dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie. W pierwszej części uczniowie przystąpili do zajęć z tradycyjnego kaszubskiego malarstwa na szkle. Poznali kilka istotnych ciekawostek odnośnie historii malarstwa na szkle, metod nakładania farb, po czym przystąpili do pracy. Gotowe obrazy stały się własnością uczestników warsztatów.

Filc wraca do łask i staje się modny. W prosty i niedrogi sposób samodzielnie można stworzyć z tego materiału piękne, unikatowe ozdoby, części garderoby  itp. Każdy z nas posiada w swojej garderobie ubrania i akcesoria, które dzięki ozdobieniu metodą filcowania na sucho  mogą otrzymać tak zwane „nowe życie”. Wystarczy tylko nauczyć się tej techniki i zabrać się do pracy – zwłaszcza teraz, kiedy przed nami perspektywa jesiennych, długich chłodnych, wieczorów.

 

 

 

ikonka Rybackie dziedzictwo...